VibroShaper vibračná plošina – recenzia

VibroShaper je vibračná plošina na precvičenie celého tela. Je ideálnou cvičebnou pomôckou pre tých, ktorí sa nestíhajú hýbať alebo sa nevedia donútiť pravidelne športovať. Plošina disponuje 3 stupňami intenzity a až 99 rýchlosťami. Má nosnosť do 100 kg, preto je vhodná aj pre tých, ktorí sa snažia zbaviť nadbytočných kilogramov.

Publikované: 30.06.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

VibroShaper

Vibračná plošina s nosnosoťu 100 kg, na výber ponúka z 3 stupňov intenzity a 99 rýchlostí.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Plošina na precvičenie celého tela VibroShaper je zaujímavý, no hlavne efektívny fitness prístroj, ktorý slúži, ako napovedá jeho názov, na precvičenie takmer každého svalu na vašom tele. Počas cvičenia dochádza presne k 50 sťahom svalstva v priebehu jedinej minúty.

Táto fitness pomôcka funguje na základe oscilačnej technológie, ktorá využíva 3 stupne intenzity. Najslabší stupeň, teda najjemnejšie vibrácie, sú ekvivalentom k fyzickej námahe, ktorú vynakladáte pri chôdzi. Druhý stupeň imituje beh a tretí rýchly šprint. To znamená, že čím silnejšie plošina vibruje, tým viac dáva zabrať vášmu telu.

Na to, aký intenzívny bude tréning na VibroShaper, vplýva taktiež postoj, v ktorom na ňom cvičíte. Poloha, pri ktorej máte nohy tesne pri sebe, stojí za rovnakou záťažou, akú vaše telo zažíva počas trochu rýchlejšej chôdze. Naopak, pri úplnom rozkročení nôh je intenzita tréningu porovnateľná s rýchlym šprintom. Náročnosť cvičenia na VibroShaper môžete zvýšiť taktiež použitím odporových pásov, s ktorými sa dá cvičiť rôznymi spôsobmi (priťahovanie v predpažení, upažení atď.).

V našej recenzii na VibroShaper sa dozviete všetko o jej správnom používaní a nastavení, funkciách i vlastnostiach. Posvietili sme si taktiež na výhody a nevýhody tohto typu cvičenia a pripravili niekoľko tipov na konkrétne cviky. V závere recenzie sa budeme venovať cene a spotrebiteľským recenziám vibračnej plošiny VibroShaper.

Krátky „unboxing“ VibroShaper

Predtým, než si rozoberieme jednotlivé špecifikácie a spôsob používania vibračnej plošiny VibroShaper, sa v krátkosti pozrieme na to, čo dostanete spolu s ňou. Síce to nebýva zvykom, no pribalené „papierové“ dokumenty sú v prípade tohto produktu naozaj zaujímavé. Okrem návodu na správne používanie plošiny medzi nimi totiž nájdete aj tréningový plán s 20 cvikmi na VibroShaper a ich podrobným popisom a brožúrku „výživový poradca“.

VibroShaper recenzia

V samotnom manuáli sa nachádzajú aj veľmi praktické tabuľky na správne nastavenie a zvolenie intenzity či času tréningu. Balenie ďalej obsahuje komponenty, ktoré sú nevyhnutné na „spustenie“ a používanie plošiny. Ide o 2 gumené odporové pásy, diaľkový ovládač a napájací kábel.

Vibračná plošina na precvičenie celého tela VibroShaper

Pred prvým cvičením je nutné VibroShaper spojazdniť a umiestniť na vhodnú podložku. Tá musí byť vodorovná a pevná. Plošina vibruje, problémy jej, no i vám preto môžu spôsobiť už naozaj malé nerovnosti. Na spodnej strane VibroShaper nájdete 4 protišmykové nožičky, ktoré zabezpečujú jej stabilitu, a praktické kolieska na presuny.

V prípade, že sa rozhodnete cvičiť v miestnosti s podlahou, ktorá je náchylná na poškriabanie, odporúčame vám pod VibroShaper položiť podložku. Ideálna je napr. gumená karimatka alebo menší kúsok tenkého a tvrdšieho molitanu. Pri výbere miesta je dôležitá ešte jedna vec. V okolí plošiny, presnejšie vo vzdialenosti 1 m, sa nesmú nachádzať žiadne predmety. Vybrali ste si vhodné miesto na cvičenie, teraz už iba stačí VibroShaper pomocou kábla zapojiť do elektriny, ku kovovým úchytom na zadnej strane pripevniť oba odporové pásy, stlačiť tlačidlo ON/OFF a začať „makať“!

2 spôsoby ovládania, 99 stupňov intenzity

Vibro Shaper je možné ovládať 2 spôsobmi, a to buď pomocou tlačidiel na plošine, alebo cez diaľkové ovládanie. Pri prvom spustení vám odporúčame použiť tlačidlá. Ovládač je totiž trochu komplikovanejší, preto vás môže miasť. Vibračná plošina disponuje 2 režimami, manuálnym a automatickým.

Pri prvom použití je ďalej vhodné zvoliť režim manuálny. Nastavíte si na ňom intenzitu a presný čas tréningu. Čas si môžete nastaviť na 1 až 10 min., a to v krokoch po 1 min. Prvýkrát odporúčame plošinu nastaviť na 10 min. Tak budete mať dostatok času preskúmať všetky jej vlastnosti a vplyv na vaše telo.

Vibračná plošina VibroShaper

Stupeň intenzity, ktorý bude vyhovovať vašej fyzickej kondícii, musíte odhadnúť sami. Dobrou pomôckou je tabuľka v manuáli. Nájdete v nej odporúčania v závislosti od času tréningu aj vašich skúseností. Na plošine sa celkovo nachádza až 99 stupňov intenzity (nastaviť si ju môžete manuálne, opäť v krokoch po 1 stupni). V prípade, že sa rozhodnete využívať prednastavené režimy, máte na výber 30-, 60- alebo 90-stupňovú intenzitu. Presný popis jednotlivých režimov nájdete opäť v pribalenej užívateľskej príručke.

Nastavenie intenzity podľa vašich cieľov:

 • Cviky na Vibro Shaper na chudnutie – nastavte si slabšie vibrácie.
 • Spaľovanie tukov a formovanie postavy – ideálna je stredná miera vibrácií.
 • Budovanie svalovej hmoty – využívajte najintenzívnejšie vibrácie.

Ak chcete tréning prerušiť alebo ukončiť predčasne, teda pred uplynutím prednastaveného času, stačí stlačiť tlačidlo stop na plošine alebo diaľkovom ovládači. Nebuďte prekvapení, VibroShaper sa nevypne okamžite. Vibrácie začnú pomaly slabnúť.

Cviky na VibroShaper: ako na to a ako často?

Na Vibro Shaper môžete vykonávať cviky od výmyslu sveta. Ak patríte k nenapraviteľným lenivcom, stačí, ak sa donútite k aspoň 3 cvičeniam za týždeň. Nemusíte nič robiť. Zapnite plošinu, postavte sa na ňu a „prečkajte“ 10 min.

Aktívnejší z vás majú na výber priam nekončené množstvo cvikov. Na Vibro Shaper môžete cvičiť v stoji, sede aj ľahu. Je vhodným doplnkom rôznych cvikov, ako sú kľuky (o plošinu si opriete dlane alebo chodidlá), „brušáky“ v sede či plank. Na plošine sa môžete venovať taktiež cvikom z jogy, pilatesu či zdravotných cvičeníV skratke, všetko, čo „cvičíte“ bez VibroShaper, môžete cvičiť aj s ňou, resp. na nej.

Predtým, než sa pustíte do prvého tréningu, by ste sa mali poriadne rozcvičiť. Zamerajte sa najmä na natiahnutie vašich svalov. Inak si koledujete o nepríjemnú „svalovku“.

Vibračná plošina VibroShaper cviky

Výhody cvikov na VibroShaper

K hlavným výhodám cvičenia na vibračnej plošine patrí posilnenie svalstva na celom tele. Navyše, ak budete chcieť, tak tento „proces“ môže prebiehať len s minimálnou námahou. K benefitom, ktoré vám prináša toto fitness zariadenie, ďalej patria:

 • Odbúravanie tukov
 • Zrýchlenie metabolizmu
 • Prevencia pred ubúdaním svalstva (VibroShaper je vhodná aj pre ľudí po úrazoch, ktorí boli dlhšiu doba „na lôžku“, v takomto prípade však jej používanie určite prekonzultujte s lekárom)
 • Spevnenie svalstva
 • Zlepšenie fyzickej kondície a flexibility
 • Tréning stability a výdrže
 • Posilnenie obranyschopnosti organizmu
 • Zmiernenie bolestí krížovej chrbtice
 • Produkcia endorfínov a zníženie produkcie stresových hormónov = zlepšenie nálady
 • Prekrvenie organizmu
 • Účinná „liečba“ celulitídy

VibroShaper nie je vhodná pre každého

Cvičenie s plošinou, pri ktorom na vaše svaly pôsobia vibrácie, má mnohé pozitív. Existujú však i skupiny osôb, ktoré by sa mali takémuto druhu tréningu vyhnúť.

Vibračná plošina VibroShaper pre vás nie je vhodná:

 • Počas tehotenstva
 • Ak trpíte trombózou (vibrácie môžu uvoľniť krvnú zrazeninu)
 • Pri zápalových ochoreniach a nezahojených ranách (vibrácie môžu spôsobiť „roznesenie“ zápalu do iných častí tela)
 • Pri onkologických ochoreniach
 • Ak máte umelý kĺb/kĺby
 • Pri problémoch s bedrovou chrbticou
 • Ak trpíte epilepsiou
 • Počas migrén aj „obyčajných“ bolestí hlavy
 • Pri ochoreniach sietnice

Vibračná plošina VibroShaper recenzia

Cena je prijateľná

Cena Vibro Shaper sa pohybuje okolo 150 eur. Nebudeme vám klamať, v porovnaní s produktmi iných značiek je to o niečo viac. Najlacnejšie základné vibračné plošiny sú dostupné už od cca 70 eur. Profi kúsky však stoja minimálne 1 000 eur. Napr. model Gymbit VibroShaper s takmer totožnými funkciami stojí približne o polovicu viac.

Vibro Shaper považujeme za kúsok, ktorý sa z hľadiska kvality a funkcií nachádza niekde medzi týmito 2 kategóriami plošín. Jeho cena je preto z nášho pohľadu vcelku primeraná. A ešte jedna podstatná informácia, nesnažte sa hľadať lacnejší či drahší model. Vibro Shaper na Heureka.sk, Mall.sk či Alza.sk stojí úplne rovnako.

Skúsenosti a recenzie

Aby sme vám priniesli čo najreálnejší pohľad na túto fitness pomôcku, urobili sme si malý prieskum spotrebiteľských recenzií na Vibro Shaper na portáloch, ako je Heureka či Mall. Upozorňujeme, že nejde o jedinú vibračnú plošinu na trhu, jej funkcie a vlastnosti preto nemusia byť ideálne pre každého.

Spotrebiteľské skúsenosti s vibračnou plošinou VibroShaper sú prevažne pozitívne, a to aj pri porovnaní s inými značkami vibračných plošín. Zákazníci, ktorí si tento produkt objednali, si na ňom pochvaľujú jednoduché ovládanie, kvalitu spracovania, kompaktné rozmery a nízku hlučnosť pri cvičení. Mnohí používatelia potvrdzujú aj reálny pozitívny dopad na svalstvo.

Medzi negatívnymi recenziami na Vibro Shaper sme natrafili najmä na názory, že zvukový signál pri zapnutí a vypnutí prístroja je hlučný. To potvrdzujeme i my. Niektorým spotrebiteľom nevyhovuje vyššia hmotnosť a obstarávacia cena plošiny, o ktorej sme hovorili vyššie.

Recenzie a skúsenosti s vibračnou plošinou VibroShaper

Vibračná plošina s expandermi VibroShaper

VibroShaper expandery

Klady a Zápory

Dobrá stabilita a kompaktné rozmery
Nízka hlučnosť pri cvičení
Kvalita spracovania a vysoká nosnosť

Hlasné zvukové signály pri zapnutí/vypnutí
Trochu vyššia cena
Max. čas cvičenia 10 min.

Nosnosť = 100 kg ● Stupne intenzity = 3 ● Počet rýchlostí = 99 ● Napájanie = 220 – 240 V


Hodnotenie:
(61.6%)