Fieldmann FZS 2105-E elektrický krovinorez – recenzia

Hlavným plusom Fieldmann FZS 2105-E je extrémne nízka cena, ktorá zodpovedá jeho výkonu. Tento elektrický krovinorez nie je určený na dlhé a náročné kosenie. Pokiaľ však hľadáte pomocníka na rýchle pokosenie malých a ťažko dostupných plôch, ide o ideálnu voľbu. Fieldmann FZS je veľmi ľahký, preto ho odporúčame všetkým zástupkyniam nežnejšieho pohlavia, ktoré si nechcú zbytočne ničiť ruky a chrbticu.

Publikované: 27.05.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Fieldmann FZS 2105-E

Elektrický, strunový, príkon 250 W, priemer struny 1,0 mm, šírka záberu 22 cm, hmotnosť 1,3 kg, dĺžkovo nastaviteľný hriadeľ.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Malý, ale šikovný a ešte lacný! To je v skratke Fieldmann FZS 2105-E. Tento elektrický krovinorez nie je žiadnym predátorom, s ktorým pokosíte bujné, roky zanedbávané porasty. Rýchle pokosenie malých plôch, ktoré sa nachádzajú na ťažko dostupných miestach? Tak na to je ako stvorený.

Na tenšiu burinu

Príkon tohto modelu predstavuje len 250 W. Fieldmann FZS 2105-E „utiahne“ strunu s max. priemerom 1 mm, čo opäť nie je naviac. S takouto strunou pokosíte iba nižšiu trávu a možno i nejaké tie tenšie „burinky“. Poradí si i s vyššou trávou, ktorú však budete musieť kosiť na viackrát. Veľmi milým prekvapením na takomto lacnom kúsku je poloautomatické odvíjanie struny, ktoré však nefunguje úplne stopercentne.

Fieldmann FZS 2105-E recenzia

Plastové prevedenie

Highligtom tohto elektrického krovinorezu je jeho nízka hmotnosť, má iba niečo okolo 1,3 kg, za ktorou stojí celoplastové prevedenie. Asi tušíte, že nejde o najodolnejší model. Plusom je možnosť jeho rozloženia na 3 samostatné časti. To oceníte napr. pri prenosoch hromadnou dopravou na vašu záhradku za mestom.

Záber 22 cm

Šírka záberu na Fieldmann FZS 2105-E dosahuje 22 cm, čo ho opäť raz predurčuje na kosenie na ťažko dostupných miestach, i keď, v tomto smere by sme ocenili prítomnosť dištančného kolieska, ktoré na ňom chýba. Prácu vám uľahčí polohovateľný hriadeľ a prívodný kábel, ktorý je umiestnený tesne pod ňou. Pozitívne hodnotíme aj prítomnosť háčika na jeho odľahčenie.

Skúsenosti a recenzie

Na krovinoreze Fieldmann FZS 2105-E spotrebitelia najviac oceňujú pomer cena/výkon. Ide o lacný stroj, ktorý si dokáže poradiť s tenšou burinou. Plusom je taktiež ľahká manipulácia.

Fieldmann FZS 2105-E

Klady a Zápory

Nízka cena
Veľmi nízka hmotnosť a kompaktné rozmery
Poloautomatická odvíjanie struny

Nízky výkon
Menej odolná plastová konštrukcia

Typ = elektrický/strunový ● Príkon = 250 W ● Šírka záberu = 22 cm ● Max. priemer struny = 1,0 mm ● Hmotnosť = 1,3 kg


Hodnotenie:
(81.2%)