Einhell GC-ET 4530 elektrický krovinorez – recenzia

Einhell GC-ET 4530 je elektrický strunový krovinorez s celkom vysokým výkonom, ktorý si poradí s nenáročnou prácou na záhrade. Môžete na ňom nastaviť dĺžku hriadeľa aj ideálnu polohou hlavy, je kompaktný a odvíjanie jeho struny je plnoautomatické. Pri úprave väčších plôch oceníte pomerne široký záber žacej hlavy a taktiež nízku hmotnosť tohto modelu.

Publikované: 27.05.2021
Aktualizované: 27.04.2022
Obsah článku:

Einhell GC-ET 4530

Elektrický, strunový, príkon 450 W, priemer struny 1,4 mm, hmotnosť 2,64 kg, dĺžkovo nastaviteľný hriadeľ, dištančné koliesko, prídavný ochranný kryt hlavy.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Einhell GC-ET 4530 sa stal našim tipom hneď pre niekoľko kľúčových vlastností. Na prvý pohľad sa až nápadne podobá na nášho víťaza, krovinorez Extol Craft 416125, za ktorým však zaostáva v niekoľkých smeroch. Prvým z nich je jeho príkon, ktorý predstavuje 450 W, čo však nehodnotíme ako málo. Práve naopak, výkon tohto modelu je v pomere k jeho predajnej cene naozaj fajn. Rovnako pozitívne vnímame i max. priemer struny. 1,4 mm je na takýto kúsok pomerne dobrou špecifikáciou, a široký, 30 cm záber.

Polohovateľná hlava motora

Krovinorez od Einhell disponuje niekoľkými praktickými funkciami. Teleskopický hriadeľ z hliníka je plynule dĺžkovo nastaviteľný, vďaka čomu môžete tento kúsok prispôsobiť vašej výške aj postoju pri kosení. Hlava motora je polohovateľná v 180 ° uhle. Presnejšie, môžete ju nastaviť až do 4 rôznych polôh. Podobné je to aj s madlom. Po uvoľnení skrutky ho môžete otočiť do akejkoľvek polohyMenej pozitívne vnímame jeho povrchovú úpravu, ktorá nie je príliš príjemná na dotyk a pôsobí trochu lacno.

Einhell GC-ET 4530 recenzia

Plnoautomatické odvíjanie struny

Niekoľko zaujímavých parametrov sme našli aj priamo na hlave motora a žacej hlave. Prvou z nich je prídavný ochranný kryt, ktorý slúži na ochranu pred odrazenými kamienkami, konárikmi či inými tvrdými predmetmi. Ďalším plusom je dištančné koliesko, ktoré môžete kedykoľvek sklopiť, a do tretice hodnotíme pozitívne aj plnoautomatické odvíjanie struny. V tomto smere Einhell nášho víťaza pre zmenu prekonal. Z praktických funkcií a vlastností stojí ďalej za spomenutie háčik na odľahčenie kábla, prvky z nárazuoodolného plastu a pomerne nízka hmotnosť, ktorá sa pohybuje okolo 2,6 kg.

Skúsenosti s Einhell GC-ET 4530

Ľahký, šikovný a lacný – tak vnímajú krovinorez Einhell GC-ET 4530 spotrebitelia. Model považujú za kvalitný a výkonný, poradí si i s bodliakmi. Riešenie cievok so strunou považujú niektorí používatelia za nevhodné, spotreba je dosť vysoká.

Recenzie a skúsenosti s elektrickým krovinorezom Einhell GC-ET 4530
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s elektrickým krovinorezom Einhell GC-ET 4530 na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s elektrickým krovinorezom Einhell GC-ET 4530 na Alza
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Plnoautomatické odvíjanie struny
Prídavný ochranný kryt hlavy a dištančné koliesko

Negatíva

Menší max. priemer struny
Trochu komplikované polohovanie madla

Typ = elektrický/strunový ● Príkon = 450 W ● Ot./min. = 8 800 ● Šírka záberu = 30 cm ● Max. priemer struny = 1,4 mm ● Hmotnosť = 2,64 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)