Garmin tactix 7 športtester – recenzia

Garmin Tactix 7 je šikovný športtester nabitý rôznymi funkciami. Poteší pohodlné ovládanie, ktoré je kombinované dotykom a bočnými tlačidlami, alebo vysoká odolnosť MIL-STD 810G. Hodinky disponujú presným GPS, integrovanými mapami aj LED svietidlom, ktoré sa hodí v rôznych situáciách. Okrem športových funkcií nechýbajú taktické funkcie. Napríklad režim utajeniapodpora nočného videnia alebo možnosť zmazať všetok používateľský obsah v prípade ohrozenia. Vodotesnosť do 10 ATM dovoľuje s hodinkami aj plávať. Plusom je integrované úložisko 32 GB a miesto pre 2 000 obľúbených skladieb. Za mínusy považujeme nedoladený softvér či vysokú cenu.

Publikované: 05.01.2023
Aktualizované: 05.01.2023
Obsah článku:

Garmin tactix 7

Transflektívny MIP displej s uhlopriečkou 1,4 palca, vodotesnosť do 10 ATM, max. výdrž batérie 28 dní, predvolené športové aktivity + podpora multišportu

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Športtester disponuje špeciálnymi taktickými a športovo-outdoorovými funkciami. Vysoká odolnosť spĺňajúca vojenské štandardy (MIL-STD 810G) a výdrž na jedno nabitie až 28 dní sú zárukou každodenného spoločníka. Pri úspornom režime sa batéria dokáže vyšplhať až na 90 dní bez nabíjania. Plusom sú integrované pokročilé mapy a vďaka presnému GPS a navigačným systémom sme sa nikde nestratili. Potešila nás aj vodotesnosť do 10 ATM či profesionálne meranie rôznych športových aktivít. Popritom hodinky sledujú tep, úroveň okysličenia krvi a ďalšie metriky a nezabúdajú ani na analýzu spánku.

Ovládanie je jednoduché a prebieha duálne pomocou dotykového displeja a tlačidiel, ktoré sú po bokoch. V prípade potreby je možné ovládanie dotykom vypnúť. Odozva na dotyk je veľmi dobrá a rýchla. Uvítali sme špeciálne taktické funkcie, ako napríklad režim utajeniapodpora nočného videnia alebo Kill Switch. Posledná spomenutá funkcia dokáže v prípade ohrozenia vymazať všetky používateľské dáta v pamäti hodiniek. Stačí si nastaviť kombináciu klávesov. Plusom sú pokročilé funkcie pre letectvo a zoskok z výšky padákom. Nechýbajú aktivity ako turistika, golf, beh, fitness a mnohé ďalšie.

Garmin Tactix 7 recenzia

Oceňujeme integrované zelené aj biele LED svietidlo, ktoré poslúži v horších svetelných podmienkach. Je to naozaj praktická pomôcka, ktorú sme využívali v mnohých situáciách. Ak máte radi hudbu, môžete sa tešiť. Integrovaný je hudobný prehrávač a kapacita úložiska má až 32 GB, do hodiniek sa zmestí cca 2 000 skladieb. Vďaka tomu sme mali naše obľúbené piesne neustále po ruke a počas športových aktivít sme si ich mohli vychutnávať. Nechýba ani integrovaná aplikácia Spotify a Deezer.

Hodinky podporujú bezkontaktné platby Gramin Pay a, samozrejme, zobrazujú aj notifikácie z mobilu. K veľkým výhodám produktov Garmin patria skvelé integrované mapy. Tie dopĺňa duálne zobrazenie súradníc, GPS, GLONASS a Galileo. Hodinky sú tak do terénu ako stvorené. Ocenili sme režim Stealth, v ktorom sa deaktivuje bezdrôtová komunikácia, vypnú pulzomery a zniží podsvietenie displeja. Za šikovnú funkciu považujeme tiež informácie o hraniciach verejných pozemkov či lyžiarske mapy SkiView. Plusom je databáza viac ako 40-tisíc ihrísk na Slovensku a v Česku, ktorá sa pravidelne aktualizuje.

Model Garmin Tactix 7 je dostupný aj vo verzii PRO. Tá ponúka výbavu ako základný produkt, ale navyše má solárne dobíjanie, čiže vyššiu výdrž batérie. V obchodoch a eshopoch môžete naraziť tiež na verziu Garmin tactix 7 Pro Ballistics Edition. Táto verzia obsahuje špeciálnu funkciu pre streľbu zo zbrane od spoločnosti AB Elite. Spomenuté verzie sa od seba líšia aj vyššou hmotnosťou a vyššou obstarávacou cenou.

Nevýhody produktu

Výrobca úplne nedoladil softvér, ktorý sa nachádza v hodinkách, ale tento fakt sa môže budúcou aktualizáciou zlepšiť. Hodinky sa používajú skvele, svojím dizajnom sú však určené pánom a ženy si ich zrejme na zápästie nedajú. Tie sa budú musieť poobzerať po inom modeli, ktorý vyzerá viac žensky. Nemáme žiadne výhrady. Tento športtester patrí k tým drahším, takže ak vám neprekáža investovať do odolných hodiniek, v kúpe vám nič nebráni. Ponúkané funkcie vyvážia aj vyššiu cenu.

Garmin Tactix 7 športy

Parametry

Uhlopriečka displeja1,4 palca
Rozlíšenie displeja280 x 280 px
Typ displejaTransflektívny MIP
Tvar ciferníkaokrúhly
Sklíčko displejazafír
Materiál puzdratitán
Štandard odolnostiMIL-STD 810G
Vodotesnosť100 m (10 ATM)
Kapacita úložiska32 GB
KonektivitaANT+, WiFi, Bluetooth
Notifikácie z mobiluáno
Krokomeráno
Monitoring spánkuáno
Saturácia kyslíka v krviáno
Tepová frekvenciaáno
Prehrávač hudbyáno
Predpoveď počasiaáno
Integrované mapyáno
Výmeniteľný remienokáno
Maximálna výdrž batérie28 dní
Bežná výdrž batérie89 hodín
Hmotnosť61 g

Skúsenosti s Garmin tactix 7

Používatelia ocenili materiály aj celkové spracovanie športtestera. Vyzdvihli senzorovú a softvérovú výbavu a typický vzhľad vhodný pre muža. Za plus považujú aj LED svetlo a zafírové sklíčko, ktoré je odolné proti škrabancom. Na druhej strane je toto sklíčko náchylné na odlesky a odtlačky prstov. Mínusom je vysoká obstarávacia cena. Ako uviedli, potešilo ich 32 GB úložisko, nylónový remienok, ktorý sa dá dokúpiť a je pohodlný a zároveň odolný. Za malý nedostatok považujú nedoladený softvér, ale ten sa môže zmeniť budúcou aktualizáciou. Pochvalu si vyslúžila výdrž batérie, presnosť GPS modulu aj ostatných snímačov či tmavá schéma zobrazenia. Viacerí uviedli, že ide o najlepšie taktické hodinky, aké doteraz mali. Veľkým benefitom sú špičkové mapy, rýchla odozva na dotyk a kombinované ovládanie. Okrem vysokej ceny sa žiadne výrazné mínusy medzi používateľmi nespomínajú.

Recenzie a skúsenosti so športtesterom Garmin Tactix 7
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti so športtesterom Garmin Tactix 7
Zdroj: Alza.sk

Alternatívy

Garmin tactix 7 sú šikovné, no pomerne drahé hodinky s nedoladeným softvérom. Majú výbornú výdrž batérie, pokročilé mapy a presné GPS. Plusom je zabudované LED svietidlo či rôzne športové aj taktické funkcie. Alternatívou môže byť PRO verzia Garmin tactix 7 Pro. Tieto hodinky majú solárne nabíjanie a vďaka tomu ešte dlhšiu výdrž batérie. Solárne nabíjanie ponúka aj lacnejší model Garmin Instinct 2 Solar. Tieto hodinky sú vodotesné do 100 metrov a kombinujú v sebe výhody športtestera a smart hodiniek. Vhodnou alternatívou môžu byť Polar Grit X PRO. Hoci hodinky nemajú taktické funkcie, ponúkajú vysokú odolnosť a mnoho športových režimov. Popritom aj presné meranie a podrobné štatistiky nameraných údajov. Spomenieme ešte Polar Pacer Pro, ktoré sú vhodné pre menej náročných používateľov. K ich benefitom patria rôzne praktické funkcie určené bežcom, ľahká konštrukcia, presné GPS či možnosť ovládať hudbu v mobile.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výborná výdrž batérie
Pokročilé mapy a presné GPS
Vodotesnosť do 10 ATM
Bezkontaktné platby
Zabudované LED svietidlo
Integrované úložisko 32 GB
Rôzne taktické a športové funkcie
Dostupná aj PRO verzia

Negatíva

Nedoladený softvér hodiniek
Vysoká obstarávacia cena

Typ displeja: Transflektívny MIP ● Veľkosť displeja: 1,4 palca ● Vodotesnosť: do 10 ATM ● Meranie tepu: áno ● Integrované GPS: áno ● Výškomer, kompas a barometer: áno ● Maximálna výdrž batérie: 28 dní ● Hmotnosť: 61 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(83.6%)