Garmin Instinct 2 Solar športtester – recenzia

Športtester Garmin Instinct 2 Solar sa pýši skvelou odolnosťou, ktorá spĺňa vojenské štandardy, a tiež skvelou výdržou batérie. Vďaka solárnemu nabíjaniu je prevádzka v režime smartwatch prakticky neobmedzená. Hodinky je možné prepojiť so smartfónom a potom zobrazujú notifikácie z mobilu. Displej je monochromatický (čiernobiely), čo môžu niektorí vnímať ako nevýhodu. Oceňujeme presné GPS, množstvo športových režimov a informácie o zdravotnom stave v podobe tepovej frekvencie, okysličenia krvi a pod. Hodinky dokážu monitorovať aj spánok a upozorniť na nadmerný stres. Veľkou výhodou je možnosť bezkontaktných platieb cez Garmin Pay. Za malé mínus považujeme absenciu hudobného prehrávača. Pomer ceny, funkcií a výkonu je veľmi dobrý.

Publikované: 18.01.2023
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Garmin Instinct 2 Solar

Monochromatický displej s uhlopriečkou 0,9 palca, vodotesnosť do 10 ATM, max. výdrž batérie 365 dní, 25 športových profilov

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Športové smart hodinky prešli armádnym testom MIL-STD-810, preto sme sa nemuseli obávať o ich odolnosť. Neprekážajú im nárazy, extrémne teploty ani voda. Sú vodotesné až do 100 metrov. Okrem športových aktivít vedia zobrazovať notifikácie z mobilumonitorujú srdcovú frekvenciustresovú záťaž či vstrebávanie kyslíka. Tep dokonca merajú vo vode pri plávaní. Pod drobnohľadom sme tak mali našu kondíciu a niektoré zdravotné údaje. Vďaka tomu sme vedeli zlepšiť cvičenie a prispôsobiť si tréningy. Vedeli sme, kedy by sme si mali dopriať odpočinok a čas venovať regenerácii.

Vďaka tomu, že hodinky ponúkajú solárne nabíjanie, v režime smartwatch dokážu pracovať bez akéhokoľvek obmedzenia. Páči sa nám, že v nastaveniach sme si mohli upraviť využitie batérie podľa aktuálnej potreby. Po spárovaní s mobilným telefónom sme mali prehľad o notifikáciách, vrátane telefonických hovorov, SMS správ, údajov z kalendára atď. Oceňujeme podporu NFC a teda bezkontaktných platieb, ktoré prebiehajú cez Garmin Pay. Stačí si sem uložiť platobnú kartu.

Za praktickú funkciu považujeme identifikáciu nehody. Ak ju hodinky zaznamenajú, automaticky pošlú správu núdzovým kontaktom, ktoré sme si mohli zvoliť v mobile. Pomocou aplikácie Garmic Connect sme si vedeli monitorovať stav nášho zdravia a vyhodnocovať fyzické aktivity. K dispozícii je 25 športových profilov – napr. beh, plávanie, posilňovanie, bicyklovanie, HIIT tréning, joga alebo golf.

Hodinky majú presné GPS, GLONASS a Galileo. Pre ešte lepšiu navigáciu výrobca do hodiniek zakomponoval snímače ABC – výškomer, barometer a trojosový kompas, ktoré umožňujú automatické aj manuálne kalibrovanie. Oceňujeme optický snímač sledujúci srdcovú frekvenciu, ktorý dokáže upozorniť na akúkoľvek nezvyčajnú hodnotu. Nechýba funkcia Body Battery, ktorá na stupnici od 0 do 100 skontroluje, kde sa práve nachádza vaše telo. Ženy môžu oceniť možnosť zaznamenávania si menštruačného cyklu alebo priebehu tehotenstva.

Garmin Instinct 2 Solar recenzia

Nevýhody produktu

Hodinky majú monochromatický/čiernobiely displej, my sme to ako nevýhodu nevnímali, ale niektorým používateľom môže takéto zobrazovanie prekážať. Napriek tomu, že displej je čiernobiely, je veľmi dobre čitateľný a prehľadný. Trocha nám v športtesteri chýbal hudobný prehrávač, radi by sme si počas fyzických aktivít púšťali obľúbenú hudbu. Prehrávač tu však nie je a teda nie je možné si do hodiniek uložiť žiadne skladby. Vzhľadom na cenu a ponúkané funkcie ide o veľmi vydarené hodinky. Ocenia ich športovo založení ľudia alebo tí, ktorí chcú mať prehľad o svojom zdraví a zároveň hľadajú odolné hodinky.

Garmin Instinct 2 Solar kalendár

Parametre

Veľkosť displeja0,9 palca
Rozlíšenie displeja176 x 176 px
Tvar ciferníkaokrúhly
Typ sklíčkachemicky tvrdené
Typ displejamonochromatický
Materiál puzdravláknami vystužený polymér
Ovládanietlačidlové
KonektivitaBluetooth
Integrované GPSáno
Barometeráno
Akcelerometeráno
Gyroskopáno
Výškomeráno
Krokomeráno
Senzor srdcového tepuáno
Kompasáno
Meranie okysličenia krviáno
Monitoring spánkuáno
Ovládanie hudbyáno
Notifikácie z mobiluáno
Vodotesnosť10 ATM
Maximálna výdrž batérie365 dní
Bezkontaktné platby (NFC)áno
Hmotnosť53 g

Skúsenosti s Garmin Instinct 2 Solar

Používatelia ocenili dobrý pomer ceny a ponúkaných funkcií. Ako uviedli, hodinky ponúkajú funkcie, ktoré ponúkajú vyššie a drahšie modely. Čiernobiely displej môže byť pre niektorých nevýhodou, ale spotrebitelia uviedli, že oni ho vnímali ako výhodu. Plus si hodinky zaslúžili za solárne dobíjaniedlhú výdržnízku hmotnosť a fakt, že nezavadzajú ani počas spánku. Vychválili aj možnosť platiť hodinkami cez Garmin Pay. Pochvalu dostal dobre čitateľný displej, množstvo športov. Uviedli, že autostop by mohol reagovať rýchlejšie. Spomenuli tiež intuitívne ovládanie, odolnosť či možnosť nastavenia merania telesných funkcií. Niektorým chýbal hudobný prehrávač.

Recenzie a skúsenosti so športtesterom Garmin Instinct 2 Solar
Zdroj: Heureka.sk

Alternatívy

Garmin Instinct 2 Solar sú odolné hodinky so solárnym nabíjaním a skvelou výdržou. Chýba im však hudobný prehrávač a majú čiernobiely displej. Ak preferujete farebný displej, no zároveň vám záleží na odolnosti, poobzerať sa môžete po produkte Polar Grit X PRO. Hodinky okrem vysokej odolnosti ponúkajú až 130 športových režimov, no treba rátať s vyššou cenou. Vhodnou alternatívou môže byť športtester Garmin Tactix 7. Ide o vodotesné hodinky do 10 ATM s pokročilými mapami a presným GPS. Mínusom je troška nedoladený softvér hodiniek. Lacnejšou alternatívou sú napríklad Suunto Core. Tieto hodinky ponúkajú dlhú výdrž batérie, búrkový alarm či hĺbkomer do 10 metrov. Chýba im intergované GPS. K obľúbeným športtesterom medzi používateľmi patrí Polar Vantage V2 HR. Dodáva sa s hrudným pásom.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Perfektná výdrž batérie
Presné navigačné systémy
Možnosť bezkontaktných platieb
Jednoduché ovládanie
Notifikácie z mobilu
Vodotesnosť do 100 metrov
Vysoko odolná konštrukcia
Množstvo športov a zdravotné merania

Negatíva

Monochromatický displej
Absencia hudobného prehrávača

Typ displeja: monochromatický ● Veľkosť displeja: 0,9 palca ● Vodotesnosť: do 10 ATM ● Meranie tepu: áno ● Integrované GPS: áno ● Výškomer, kompas a barometer: áno ● Maximálna výdrž batérie: 365 dní ● Hmotnosť: 53 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.6%)