Gorenje GV520E10 umývačka riadu – recenzia

Radí sa k lacným umývačkám riadu. Napriek úzkej konštrukcii Gorenje umyje naraz až 11 súprav kuchynského riadu. Plusom je, že má zásuvku na príbory a je maximálne jednoduchá aj z hľadiska ovládania. Koniec umývacieho cyklu oznamuje akustickým signálom. Patrí do energetickej triedy E. Vyberať môžete na skrytom ovládacom paneli s pomedzi piatich programov. Nízka cena sa prejavuje predovšetkým na horšej kvalite plastov.

Publikované: 09.11.2021
Aktualizované: 12.10.2022
Obsah článku:

Gorenje GV520E10

Vstavaná umývačka riadu na 11 súprav riadu, 5 programov, spotreba vody 9,5 l, hlučnosť 47 dB, energetická trieda E

Pozrieť najlepšiu ponuku

Spotrebitelia často hľadajú spotrebiče, ktoré príliš nezaťažia ich peňaženku. Gorenje GV520E10 je presne tou voľbou, ktorá túto podmienku splní. Pritom poteší príborovou zásuvkou a aj solídnou kapacitu. Výrobca udáva, že naraz umyjete až 11 súprav kuchynského riadu. Ovládacie prvky sú umiestnené v hornej časti vyklápacích dverí.

Zaujme jednoduchosťou

Začneme samotným ovládaním umývačky, ktoré je maximálne jednoduché a intuitívne. Umývačka riadu má jednoduchý ovládací panel, na ktorom máte k dispozícii päť predvolených programov. Displej vám zobrazí čas programu, ktorý si zvolíte. Aktivovať môžete aj funkcie polovičná náplň alebo odložený štart. Možnosť extra sušenia alebo urýchlenia programu v portfóliu funkcií nenájdete.

Gorenje GV520E10 recenzia

Prevádzka je veľmi tichá. Podobne ako iná konkurencia, napríklad vstavaná umývačka riadu Beko DIS26021, aj tento model dosahuje hlučnosť pod hranicou 50 dB a radí sa teda k tichým. Vážená spotreba vody je 9,5 litra. Najúspornejší je ECO program, ktorého dĺžka je však vyše štyroch hodín. Výsledky umývania sú aj podľa spotrebiteľov uspokojivé, sušenie je však na tom horšie a s mokrým riadom sa stretnete pomerne často. Úzka umývačka oznámi ukončenie umývacieho cyklu akustickým signálom, svetelný signál nemá.

Variabilita priestoru je na úrovni

Gorenje ostalo verné praktickosti, pretože vnútorný priestor je aj napriek 45 cm širokej a 55 cm hlbokej konštrukcii veľmi flexibilný. Hlavným plusom je podľa nás príborová zásuvka a možnosť polohovania horného koša. Kapacita 11 súprav riadu je teda reálna.

Nižšiu cenovú kategóriu možno badať práve na plastových materiáloch. Horšia kvalita plastov sa môže prejaviť v neskoršom období a pri častejšom používaní. Vnútro umývačky je nerezové a odolné proti korózii. Koše i výsuvný systém s koľajničkami však pôsobia lacnejšie. Nechýba ochrana proti pretečeniu ani bezpečnostný systém AquaStop.

Skúsenosti s Gorenje GV520E10

Viacero spotrebiteľov uprednostňuje tento model predovšetkým pre nízku cenu. Z nášho pohľadu sa nižšia cena prejavuje predovšetkým na kvalite plastov, ktoré sú citeľne menej odolné. Spotrebiteľom sa však veľmi páči variabilita priestoru a prítomnosť príborovej zásuvky. Programová ponuka je štandardná, funkcionalita je slabšia, no vzhľadom na cenu nemožno tento element vyčítať. Celkovo tak pre menšie domácnosti alebo menej náročných zákazníkov pôjde o vhodnú voľbu.

Recenzie a skúsenosti s umývačkou riadu Gorenje GV520E10

Gorenje GV520E10 ovládanie

Gorenje GV520E10 rozmery

Gorenje GV520E10 energetický štítok

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízka obstarávacia cena
Jednoduché ovládanie
Zásuvka na príbory

Negatíva

Slabšia efektivita sušenia
Lacnejšie plasty

Typ: vstavaná umývačka riadu ● Šírka: 45 cm ● Hĺbka: 55 cm ● Počet súprav riadu: 11 ● Počet programov: 5 ● Energetická trieda: E ● Spotreba vody: 9,5 l ● Hlučnosť: 47 dB ● Odložený štart: áno ● Smart funkcie: nie


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.2%)