Vari DS-521Z Agatha bubnová kosačka – recenzia

Bubnová kosačka Vari DS-521Z Agatha je určená na kosenie vysokej trávy v záhradách do rozlohy až 11 000 m2. Je osadená štvortaktovým motorom Vari XP-200 s obsahom 196 ccm. Poradí si s prácou nielen na rovine, ale aj vo svahu. Jej pracovným nástrojom je štvornožový žací bubon, čo je veľmi robustný lisovaný diel s celoplošným oceľovým podbehom, ktorý chráni uloženie nožov. Mnoho užívateľov by ocenilo viac rýchlosti pojazdu kolies. Túto kosačku však hodnotíme v pomere cena/kvalita veľmi pozitívne.

Publikované: 21.09.2022
Aktualizované: 21.09.2022
Obsah článku:

Vari DS-521Z Agatha

Benzínová bubnová kosačka so 4-taktovým motorom Vari XP-200 s objemom 193 cm3, šírka záberu 60 cm, 4 nože, výška kosenia 35 mm

Pozrieť najlepšiu ponuku

Vari DS-521Z Agatha sa technickými parametrami podobá na modely Motor Jikov BDR 581 Stella Garden či Vari BDR 581 Stella Pro. Pomôže vám s vysokou trávou v záhradách, s rozlohou do 10 000 m2. Je osadená štvortaktovým motorom VARI XP-200, s objemom 196 ccm.

Vari DS 521Z Agatha recenzia

Nastavenie riadidiel v 6 polohách

Pracovným nástrojom kosačky je štvornožový žací bubon, čo je veľmi robustný lisovaný diel s celoplošným oceľovým podbehom, ktorý chráni uloženie nožov. Uloženie žacích nožov T-Bar zvyšuje zároveň obvodovú tuhosť žacieho bubna a jeho celkovú životnosť. Kosačky Agatha sú stvorené na prácu v rovine aj vo svahu. Kosenie aj napriek vyššej hmotnosti je presné a pohodlné, hlavne vďaka pohonu. Komfort pri práci zvyšuje možnosť nastavenia riadidiel do 6 polôh a ergonomické ovládanie páky s nízkym tlakom do rukoväte. Tie navyše disponujú vzduchovými komorami, ktoré eliminujú mikrovibrácie. Pevný rám s HDG plechovým asymetrickým krytom žacieho disku zvyšuje odolnosť celej kosačky.

Skúsenosti s Vari DS 521Z Agatha

Model kosačky Agatha si vedie v recenziách veľmi slušne. V názoroch od spotrebiteľov sa často spomína jednoduchá manévrovateľnosť i šikovný systém ovládania pojazdu. K jednoduchému používaniu by určite prispela aj možnosť výberu rýchlosti pojazdu, ktorá žiaľ chýba. No po všetkých ostatných stránkach je vyhovujúca. Pohon je dostatočne silný a kosačka zvládne vyjsť aj do kopca. Spotrebitelia tiež spomenuli, že si dokáže poradiť s trávou vysokou 2 metre a aj s drevitým terénom. Ak sa vám kosačka Agatha 521Z pozdáva, môžete sa pozrieť aj na model Vari DS-521H Agatha. Tieto dva modely sú si veľmi podobné, hlavným rozdielom je iný motor. DS-521H Agatha je osadená štvortaktným motorom značky Honda GCV 160, s objemom 160 ccm. Materiál, z ktorého sú vyrobené, funkcie i možnosti nastavenia sú totožné.

Recenzie a skúsenosti s bubnovou kosačkou Vari DS 521Z Agatha
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Jednoduché ovládanie
Vysoký výkon
Odolnosť

Negatíva

Chýba možnosť nastavenia rýchlosti pojazdu kolies

Typ motora: 4-taktový Vari XP - 200 ● Objem motora: 196 cm3 ● Typ pohonu: benzínový ● Odporúčaná plocha: do 10 000 m2 ● Šírka záberu: 60 cm ● Výška kosenia: 35 mm ● Počet nožov: 4 ● Pojazd: áno ● Hmotnosť: 61 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)