Gorenje IT 640 BSC indukčná varná doska – recenzia

Štvorzónová varná doska s dotykovým ovládaním Gorenje IT 640 BSC poteší nízkou cenou a všetkými základnými funkciami dôležitými pre pohodlné varenie. PowerBoost, časovač i bezpečnostné funkcie nechýbajú. Absentuje však možnosť spojenia dvoch varných zón do jednej.

Publikované: 03.03.2021
Aktualizované: 25.02.2022
Obsah článku:

Gorenje IT 640 BSC

Cenovo dostupný model so 4 varnými zónami, Power Boostom, časovačom a praktickým dotykovým ovládaním.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Gorenje IT 640 BSC patrí medzi obľúbené a lacné modely. Taktiež patrí medzi veľmi dobre predávané varné dosky s dobrými referenciami, preto si vyslúžila miesto v našom teste. Štvorzónová varná doska s dotykovým ovládaním ponúka úspornú prevádzku a praktické funkcie, ktoré prípravu pokrmov uľahčia v najväčšej možnej miere.

Pomenej funkcií

Indukčná varná doska Gorenje disponuje funkciou PowerBoost, čiže zintenzívňuje ohrev a tak skracuje dobu prípravy. Max. výkon je 1,6 a 2 kW, v závislosti od vybranej varnej zóny. Časovač umožňuje nastaviť dobu varenia až na 99 min., po jeho uplynutí sa varná doska automaticky vypne a upozorní na to zvukovým alarmom. Aj v tomto prípade chýba možnosť spojenia dvoch varných zón do jednej, dostupná nie je ani funkcia Stop & Go, resp. pauza. Napriek tomu, že funkcií je pomenej, je príprava pokrmov rýchla. Varenie na indukcii je totiž samo osebe svižnejšie ako na sklokeramickej či plynovej varnej doske a aj bezpečné.

Gorenje IT 640 BSC recenzia

Základný model

Pocit bezpečia navyšuje okrem automatického vypnutia po dovarení aj detská poistka indikátor zvyškového tepla. Ide o základný model, ktorý ponúkne to najhlavnejšie – pohodlné dotykové ovládanie, rýchle varenie a jednoduché čistenie.

Skúsenosti s Gorenje IT 640 BSC

Podľa spotrebiteľov ide o cenovo veľmi výhodnú voľbu. Intuitívne ovládanie, nastavenie odmedzeného výkonu či funkcia PowerBoost si vyslúžili kladné hodnotenie. Doska ponúka za málo peňazí veľa muziky, preto ju používatelia odporúčajú. Sťažujú sa najmä na hlučnosť indukčnej cievky.

Recenzie a skúsenosti s varnou doskou Gorenje IT 640 BSC
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s varnou doskou Gorenje IT 640 BSC na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s varnou doskou Gorenje IT 640 BSC na Alza
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízka cena
Rýchly ohrev
Funkcia Boost

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Málo funkcií

Počet varných zón: 4 ● Príkon: 7 200 W ● Napájanie: 230/380 V ● Rozmery: 59,5 cm (šírka) x 52 cm (hĺbka) ● Detská poistka: áno ● Indikátor zvyškového tepla: áno ● Časovač: áno ● Multi zóna: nie

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.4%)