Bosch PUE611BB1E indukčná varná doska – recenzia

Indukčná varná doska Bosch PUE611BB1E disponuje 4 varnými zónami – dve varné zóny majú priemer 18 cm a výkon 3,1 kW, jedna menšia 14,5 cm varná zóna má príkon 2,2 kW a väčšia 21 cm plocha má príkon 3,7 kW. K dispozícii je samostatný časovač, funkcie PowerBoost, reStart aj detská poistka.

Publikované: 07.07.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Bosch PUE611BB1E

Príkon 4 600 W, 4 varné zóny, ovládanie teploty pomocou ikoniek + alebo -, PowerBoost, blokácia ovládacieho panelu, detská poistka, funkcia reStart, chýba multizóna.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Indukčná varná doska nemeckej kvality Bosch so 4 varnými zónami patrí na slovenskom trhu medzi dlhodobo najpredávanejšie modely. Z pohľadu dizajnu i kvality veľmi poteší sklokeramická doska a varné zóny s odlišnými rozmermi. Na ľavej strane sa nachádzajú dve varné zóny s priemerom 18 cm a jednotlivým výkonom 3,1 k W, vpravo sa nachádza menšia 14,5 cm varná zóna s príkonom 2,2 kW a väčšia 21 cm plocha s príkonom maximálne 3,7 kW. Maximálny príkon varnej dosky je 4 600 W, čo je v porovnaní s konkurenciou menej, no spotrebitelia si rýchlosť ohrevu pochvaľovali.

Bosch PUE611BB1E recenzia

Nepraktické ovládanie

Mierna kritika od spotrebiteľov smerovala k nepraktickému ovládaniu teploty. Ovládací panel sa nachádza v strede varnej dosky a je dotykový. Teplota sa zvyšuje a znižuje prostredníctvom jednotlivých dotykov na ikonu + alebo -. Varná zóna dokáže rozpoznať veľkosť hrnca a vykonávať ohrev priamo nad kuchynským riadom. Bosch PUE611BB1E nedisponuje multizónou. Pozitívne hodnotíme aj to, že pre každú varnú zónu je možné nastaviť samostatný časovač. Štandardne nechýba funkcia PowerBoost, čo znamená rýchly ohrev, aby mohol spotrebiteľ začať čo najrýchlejšie variť. Rušivým elementom podľa niektorých zákazníkov bol permanentný zvuk, ktorý indukčná doska vydáva.

Kvalitné kuchynské vybavenie

Praktická je aj blokácia ovládacieho panelu po dobu 20 sekúnd. Zíde sa to v okamihu, kedy chcete varnú dosku utrieť, no nechcete zrušiť nastavenia varnej zóny. Ak by však k tomu došlo, funkcia reStart nastaví pôvodné nastavenia varnej dosky. Ovládací panel blokuje aj detská poistka. Dĺžka pripojovacieho kábla je 110 cm. Indukčnú varnú dosku Bosch PUE611BB1E hodnotíme ako kvalitné kuchynské vybavenie z dielne renomovaného výrobcu. Varná doska má síce menší celkový príkon, no vďaka tomu nižšiu spotrebu a napriek tomu rýchly ohrev.

Indukčná varná doska Bosch PUE611BB1E

Skúsenosti a recenzie

Dobrá kvalita za super cenu, tak by sa v krátkosti dala zhodnotiť indukčná varná doska Bosch PUE611BB1E. Spotrebiteľom sa páči jednoduchá obsluha, rýchly ohrev, regulácia výkonu i kvalita spracovania. Ovládanie s posuvníkom by bolo podľa používateľov praktickejšie.

Recenzie a skúsenosti s indukčnou varnou doskou Bosch PUE611BB1E

Bosch PUE611BB1E ovládanie

Varná doska Bosch PUE611BB1E so zaoblenými rohmi

Bosch PUE611BB1E rozmery

Bosch PUE611BB1E umiestnenie

Bosch PUE611BB1E správne umiestnenie

Klady a Zápory

Pomer ceny a kvality
Rýchly ohrev
Funkcia reStart

Zvuk indukcie
Pomalšia regulácia teploty – ovládanie + a -

Počet varných zón: 4 ● Príkon: 4 600 W ● Napájanie: 220 – 240 V ● Rozmery: 59,2 cm (šírka) x 52,2 cm (hĺbka) ● Detská poistka: áno ● Indikátor zvyškového tepla: áno ● Časovač: áno ● Multi zóna: nie


Hodnotenie:
(80.8%)