Whirlpool WL B1160 BF indukčná varná doska – recenzia

Indukčná varná doska Whirlpool zaujme funkciami v pomere k cene. Umožňuje intuitívne varenie, samozrejmosťou je nastavenie výkonu, spojenie dvoch zón do jednej i časovač. Varná doska je hlučnejšia, čo je však problém indukčných dosiek vo všeobecnosti.

Publikované: 03.03.2021
Aktualizované: 25.02.2022
Obsah článku:

Whirlpool WL B1160 BF

Model s vynikajúcimi recenziami spotrebiteľov, indikátorom zvyškového tepla, multi zónou z a automatickým vypnutím.

Pozrieť najlepšiu ponuku

V našom teste najlepšie obstála indukčná varná doska Whirlpool WL B1160 BF. Tento model nás zaujal nielen dobrými recenziami zo strany používateľov, ale aj svojimi funkciami v pomere k cene. Štyri varné zóny sa skrývajú na ploche s rozmermi 59 x 51 cm. Funkcia FlexiCook Zone umožňuje použitie dvoch zón ako jednej flexibilnej s rovnakou teplotou. Flexi zóna zostáva aktívna aj pri posúvaní riadu po varnej ploche a aj v prípade, že je zakrytá len spolovice. Prítomná je i oválna zóna, vďaka čomu pohodlne uvaríte i v oválnom hrnci,

Intuitívne varenie

Varná doska Whirlpool sľubuje vďaka prednastaveným programom intuitívne varenie. Rovnako ako pri svojich pračkách, aj v tomto prípade stavila spoločnosť Whirlpool na technológiu 6. zmysel. Pomocou 4 prednastavených programov môžete jedlo udržiavať v teple, pokrm dusiť, uviesť do varu alebo rozpúšťať. Stačí zvoliť požadovaný spôsob varenia a doska podľa toho nastaví úroveň svojho výkonu. Funkcia Rozpúšťanie umožňuje pri ideálnej teplote rozpustiť maslo alebo čokoládu bez toho, aby došlo k pripáleniu surovín, funkcia Dusenie sa postará o pozvoľné varenie jedla. Funkcia Uvedenie do varu privedie vodu do varu rýchlo, šetrí nielen čas, ale aj energiu. Udržiavanie jedla v teple považujeme za praktickú funkciu, ktorá sa osvedčí vždy, keď jedlo pripravíte skôr, ako sa bude podávať.

Whirlpool WL B1160 BF recenzia

Nastavenie výkonu

Nechýba funkcia Booster pre rýchlejšie a úspornejšie varenie. O maximálnom výkone indukčnej varnej dosky rozhoduje používateľ (Power Management). Pri prvom zapnutí sa totiž dá nastaviť maximálny výkon, ktorý nebude nikdy prekročený. Na výber je z viacerých možností – 2,5 kW, 4,0 kW, 6,0 kW alebo 7,2 kW. Varná doska po nastavení požadovaného výkonu automaticky prerozdelí výkon medzi varné zóny tak, aby určená hodnota nebola prekročená. V teste nás zaujala možnosť nastaviť pre každú varnú zónu hodnotu výkonu v rozsahu 1 až 9. Ide o neštandardne široké rozpätie. Pre každú varnú zónu dosahuje max. výkon iné hodnoty. Predná a zadná ľavá má max. výkon 2 200 W, zadná pravá 3 000 a predná pravá 1 600 W.

Automatické vypnutie

Samozrejmosťou je časovač, ktorým sa dá doba varenia nastaviť od 1 do 99 minút. Po uplynutí času sa varná zóna automaticky vypne, čo je vítaný bezpečnostný prvok. Ako veľkú výhodu vnímame fakt, že časovač sa dá nastaviť pre každú varnú zónu samostatne. O bezpečnosť sa stará aj detská poistka. Ovládanie varnej dosky sa dá zablokovať, čiže vybrané parametre sa nebudú dať meniť. Vyzdvihnúť musíme taktiež interný bezpečnostný systém, ktorý monitoruje teplotu a aktivuje funkciu automatického vypnutia, keď zistí, že je teplota neprimerane vysoká. Ukazovateľ zvyškového tepla a detekcia nesprávne položeného alebo chýbajúceho hrnca zvyšujú bezpečnosť používania varnej dosky.

Varná doska Whirlpool WL B1160 BF

Ovládanie je dotykové a pre každú varnú zónu zvlášť. Výkon a funkcia Booster sa regulujú pomocou tlačidiel + a -, čiže ide veľmi jednoduché a intuitívne ovládanie. Hlučnosť varnej dosky je trochu vyššia, avšak to je pre danú technológiu prirodzené. Magnetické cievky sú pri varení dosť počuť.

Skúsenosti s Whirlpool WL B1160 BF

Jednoduché ovládanie, dizajn, ľahko umývateľný povrch sú len niektoré z plusov varnej dosky Whirlpool WL B1160 BF. Spotrebiteľov zaujala taktiež funkciami a Flexi zónou. Kriticky spomínajú hlučnejší chod, avšak pri indukcii je to prirodzený jav.

Recenzie a skúsenosti s varnou doskou Whirlpool WL B1160 BF
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s varnou doskou Whirlpool WL B1160 BF na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s varnou doskou Whirlpool WL B1160 BF na Alza
Zdroj: Alza.sk

Klady a Zápory

Intuitívne ovládanie
Pomer cena/kvalita/funkcie
4 prednastavené programy

Hlučnejšie varenie
Chýba funkcia Pauza

Whirlpool WL B1160 BF rozmery

Varná doska Whirlpool WL B1160 BF recenzia

Indukčná varná doska Whirlpool WL B1160 BF

Indukčná varná doska Whirlpool WL B1160 BF

Indukčná varná doska Whirlpool WL B1160 BF recenzia

Whirlpool WL B1160 BF vetranie

Počet varných zón: 4 ● Príkon: 7 200 W ● Napájanie: 230 V ● Rozmery: 59 cm (šírka) x 51 cm (hĺbka) ● Detská poistka: áno ● Indikátor zvyškového tepla: áno ● Časovač: áno ● Multi zóna: áno


Testované produkty

Hodnotenie:
(81%)