Whirlpool WL B1160 BF indukčná varná doska – recenzia

Indukčná varná doska Whirlpool zaujme funkciami v pomere k cene. Umožňuje intuitívne varenie, samozrejmosťou je nastavenie výkonu, spojenie dvoch zón do jednej i časovač. Varná doska je hlučnejšia, čo je však problém indukčných dosiek vo všeobecnosti.

Publikované: 03.03.2021
Aktualizované: 25.02.2022
Obsah článku:

Whirlpool WL B1160 BF

Model s vynikajúcimi recenziami spotrebiteľov, indikátorom zvyškového tepla, multi zónou z a automatickým vypnutím.

Pozrieť najlepšiu ponuku

V našom teste najlepšie obstála indukčná varná doska Whirlpool WL B1160 BF. Tento model nás zaujal nielen dobrými recenziami zo strany používateľov, ale aj svojimi funkciami v pomere k cene. Štyri varné zóny sa skrývajú na ploche s rozmermi 59 x 51 cm. Funkcia FlexiCook Zone umožňuje použitie dvoch zón ako jednej flexibilnej s rovnakou teplotou. Flexi zóna zostáva aktívna aj pri posúvaní riadu po varnej ploche a aj v prípade, že je zakrytá len spolovice. Prítomná je i oválna zóna, vďaka čomu pohodlne uvaríte i v oválnom hrnci,

Intuitívne varenie

Varná doska Whirlpool sľubuje vďaka prednastaveným programom intuitívne varenie. Rovnako ako pri svojich pračkách, aj v tomto prípade stavila spoločnosť Whirlpool na technológiu 6. zmysel. Pomocou 4 prednastavených programov môžete jedlo udržiavať v teple, pokrm dusiť, uviesť do varu alebo rozpúšťať. Stačí zvoliť požadovaný spôsob varenia a doska podľa toho nastaví úroveň svojho výkonu. Funkcia Rozpúšťanie umožňuje pri ideálnej teplote rozpustiť maslo alebo čokoládu bez toho, aby došlo k pripáleniu surovín, funkcia Dusenie sa postará o pozvoľné varenie jedla. Funkcia Uvedenie do varu privedie vodu do varu rýchlo, šetrí nielen čas, ale aj energiu. Udržiavanie jedla v teple považujeme za praktickú funkciu, ktorá sa osvedčí vždy, keď jedlo pripravíte skôr, ako sa bude podávať.

Whirlpool WL B1160 BF recenzia

Nastavenie výkonu

Nechýba funkcia Booster pre rýchlejšie a úspornejšie varenie. O maximálnom výkone indukčnej varnej dosky rozhoduje používateľ (Power Management). Pri prvom zapnutí sa totiž dá nastaviť maximálny výkon, ktorý nebude nikdy prekročený. Na výber je z viacerých možností – 2,5 kW, 4,0 kW, 6,0 kW alebo 7,2 kW. Varná doska po nastavení požadovaného výkonu automaticky prerozdelí výkon medzi varné zóny tak, aby určená hodnota nebola prekročená. V teste nás zaujala možnosť nastaviť pre každú varnú zónu hodnotu výkonu v rozsahu 1 až 9. Ide o neštandardne široké rozpätie. Pre každú varnú zónu dosahuje max. výkon iné hodnoty. Predná a zadná ľavá má max. výkon 2 200 W, zadná pravá 3 000 a predná pravá 1 600 W.

Automatické vypnutie

Samozrejmosťou je časovač, ktorým sa dá doba varenia nastaviť od 1 do 99 minút. Po uplynutí času sa varná zóna automaticky vypne, čo je vítaný bezpečnostný prvok. Ako veľkú výhodu vnímame fakt, že časovač sa dá nastaviť pre každú varnú zónu samostatne. O bezpečnosť sa stará aj detská poistka. Ovládanie varnej dosky sa dá zablokovať, čiže vybrané parametre sa nebudú dať meniť. Vyzdvihnúť musíme taktiež interný bezpečnostný systém, ktorý monitoruje teplotu a aktivuje funkciu automatického vypnutia, keď zistí, že je teplota neprimerane vysoká. Ukazovateľ zvyškového tepla a detekcia nesprávne položeného alebo chýbajúceho hrnca zvyšujú bezpečnosť používania varnej dosky.

Varná doska Whirlpool WL B1160 BF

Ovládanie je dotykové a pre každú varnú zónu zvlášť. Výkon a funkcia Booster sa regulujú pomocou tlačidiel + a -, čiže ide veľmi jednoduché a intuitívne ovládanie. Hlučnosť varnej dosky je trochu vyššia, avšak to je pre danú technológiu prirodzené. Magnetické cievky sú pri varení dosť počuť.

Skúsenosti s Whirlpool WL B1160 BF

Jednoduché ovládanie, dizajn, ľahko umývateľný povrch sú len niektoré z plusov varnej dosky Whirlpool WL B1160 BF. Spotrebiteľov zaujala taktiež funkciami a Flexi zónou. Kriticky spomínajú hlučnejší chod, avšak pri indukcii je to prirodzený jav.

Recenzie a skúsenosti s varnou doskou Whirlpool WL B1160 BF
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s varnou doskou Whirlpool WL B1160 BF na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s varnou doskou Whirlpool WL B1160 BF na Alza
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Intuitívne ovládanie
Pomer cena/kvalita/funkcie
4 prednastavené programy

Negatíva

Hlučnejšie varenie
Chýba funkcia Pauza

Počet varných zón: 4 ● Príkon: 7 200 W ● Napájanie: 230 V ● Rozmery: 59 cm (šírka) x 51 cm (hĺbka) ● Detská poistka: áno ● Indikátor zvyškového tepla: áno ● Časovač: áno ● Multi zóna: áno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)