Hecht 7100 kultivátor – recenzia

Publikované: 17.06.2021
Aktualizované: 24.01.2022
Obsah článku:

Hecht 7100

Benzínový kultivátor, objem motora 208 cm³, regulovateľný výkon, nastaviteľná šírka záberu, funkcia spätného chodu, hmotnosť 72 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Cena tohto kultivátora v podstate hovorí za všetko. Hecht 7100 je vhodný najmä pre majiteľov skutočne veľkých záhonov, resp. menších polí. Tento stroj si poradí s každým typom pôdy a pri dokúpení príslušenstva ho môžete premeniť na multifunkčné záhradné náradie, napr. jednoosý traktor. Má vysoký výkon a pozitívne hodnotíme i jeho celkové prevedenie.

4-taktný motor

Hecht 7100 je vybavený benzínovým 4-taktným jednovalcovým motorom Hecht so systémom OHV, ktorý dosahuje na voľnobeh 3 200 ot/minMenovitý príkon motora je 4 800 W, no maximálne dosahuje až cca 5 200 W, a jeho objem predstavuje 208 cm³. Na základe týchto parametrov je jasné, že ide o podstatne výkonnejší model, akým je víťaz nášho testu, Riwall PRO RPT 8556 R. Hecht 7100 však patrí do vyššej kategórie kultivátorov, od čoho sa odvíja aj jeho predajná cena. Tá je vyššia, no primeraná jeho výkonu a celkovej kvalite.

Hecht 7100 recenzia

Až 104 cm záber

Ďalším dôvodom, prečo sa tento bezkonkurenčne najvýkonnejší kúsok nestal víťazom nášho testu záhradných kultivátorov, je, že nie je ideálny pre každého. Na lište sa nachádza 6 nožov so 4 zubami. Nastaviteľná šírka záberu predstavuje 81 alebo 104 cm, čo znamená, že nie je vhodný na kultivovanie menších políčok. Pracovná hĺbka je taktiež nadštandardná. Má až 38 cm. Kultivátor Hecht 7100 preto naplno využijete len na väčších plochách.

3 rýchlosti aj spätný chod

Z praktických funkcií stoja za spomenutie 3 prevodové rýchlosti pri kultivovaní smerom vpred. Už asi šípite, že tento model disponuje aj funkciou spätného chodu. V tomto prípade máte k dispozícii 1 rýchlosť. Samotné ovládanie hodnotíme kladne. Páčku na reguláciu rýchlosti nájdete priamo na pravom držadle, spojku a elektrický spínač motora zas na ľavom. Radiaca páka sa nachádza hneď pod dvojručnou rukoväťou s príjemným protišmykovým povrchom, ktorá je výškovo nastaviteľná.

Kultivátor Hecht 7100

Kultivátor Hecht je ďalej vybavený vodiacimi kolieskami, kolíkom, ktorý plní pri práci funkciu brzdy a pri odložení kultivátora zabezpečuje jeho lepšiu stabilitu, a objemnou palivovou nádržou. Materiály, z ktorých prevládajú rôzne druhy kovov, sú kvalitné, pevné a odolné. Plusom je množstvo krytov, ktoré chránia jednotlivé komponenty kultivátora, a prevodová skriňa z liatiny, ktorá stojí za jeho dlhou životnosťou.

Drahšie príslušenstvo

Takéto robustné prevedenie sa odzrkadlilo aj na celkovej hmotnosti Hecht 7100, ktorý váži 78 kg. To je pozitívne pri náročnejšej práci, v niektorých prípadoch vám táto hmotnosť nemusí postačovať. V takomto prípade budete musieť siahnuť po závažiach, ktoré je nutné dokúpiť samostatne, a, nebudeme vám klamať, nie sú najlacnejšie. Platí to i o ostatnom príslušenstve, pomocou ktorého môžete tento model premeniť na jednoosý traktor. Ku kultivátoru môžete ďalej dokúpiť vozík, oceľové alebo 12-palcové kolesá, pluh, oborávač, vyorávač zemiakov, vozík sejačku či oje.

Skúsenosti s Hecht 7100

Drahší, avšak výkonný kultivátor so širokým záberom. Podľa používateľov model Hecht 7100 pracuje kvalitne aj napriek veľkému záberu. Kultivačné nože sa dajú veľmi ľahko vymeniť za kolesá. Stroj má 3-stupňovú prevodovku a spiatočku, silný motor a dá sa premeniť na traktor. V balení chýba závažie, vibráciami dochádza k uvoľňovaniu skrutiek, je vhodné ich vymeniť.

Recenzie a skúsenosti s kultivátorom Hecht 7100
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výborný pomer medzi cenou, výkonom a kvalitou
Možnosť prerobenia na multifunkčné záhradné náradie
3 prevodové stupne a funkcia spätného chodu

Negatíva

Vysoká cena príslušenstva

Typ motora = benzínový/4-taktný ● Objem motora = 208 cm³ ● Menovitý výkon motora = cca 5 000 W ● Voľnobežné otáčky = 3 200 ot/min. ● Šírka záberu = 81/104 cm ● Priemer nožov a kultivačná hĺbka = 38 cm ● Počet nožov = 6 ● Hmotnosť = 72 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(79.4%)