Hecht 745 recenzia kultivátora

Hecht 745 má vcelku pozoruhodný výkon. 1 500 W elektrický kultivátor sa dá označiť za nadpriemer. Vďaka tomu si poradí aj s tvrdšou a „menej poddajnou“ pôdou. Tento model má pomerne veľkú šírku záberu a jeho celkové prevedenie je vyslovene odolné. Hecht 745 sa dá označiť za ideálny hobby kultivátor do menších až stredne veľkých záhrad za veľmi dobrú predajnú cenu, ktorá je primeraná k jeho kvalite aj výkonu.

Publikované: 17.06.2021
Aktualizované: 25.10.2021
Obsah článku:

Hecht 745

Elektrický kultivátor, menovitý výkon 1 500 W, fixná pracovná šírka aj hĺbka, hmotnosť 11,6 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Hecht 745 s menovitým výkonom 1 500 W, šírkou záberu 45 cm, 6 nožov sa dokáže zaryť o 4 cm hlbšie, presnejšie, do hĺbky 22 cm. Zároveň má o niečo menšiu šírku záberu, ktorá predstavuje 40 cm, čo je takmer zanedbateľný detail.

Do piesočnatej aj ílovitej pôdy

Hecht 745 je 1 500 W elektrický kultivátor, čo je naozaj slušné. V praxi s ním môžete pracovať v piesočnatej aj vyslovene tvrdej a ílovitej pôde. Nájdete na ňom 6 pevných robustných nožov, pričom každý z nich disponuje 4 zubami. Pracovnú šírku ani hĺbku nie je možné nastaviť ani v tomto prípade. To je pre kultivátory v tejto cenovej kategórii príznačné.

Elektrický kultivátor Hecht 745

Na Hecht 745 nás zaujalo i niekoľko praktických detailov, ku ktorým patrí úchyt na prívodný kábel priamo na jednom z držadiel, sklápacia dvojručná rukoväť a zadné pomocné kolieska, ktoré môžete jednoducho demontovať. Naopak, asi najväčším negatívom, ktoré je, paradoxne, i plusom, je jeho hmotnosť.

Odolný a pevný

Hecht 745má iba niečo okolo 12 kg. Na jednej strane je ideálny pre ženy či menej fyzicky zdatné osoby, na strane druhej naň musíte pri práci celkom dosť tlačiť. Navyše, pripravte sa aj na nie najpríjemnejšie vibrácie prenášané na vaše ruky. Celkovému prevedeniu nemáme čo vytknúť. Hecht 745 je odolný, pevný a kvalitný, plastové prvky sa nachádzajú najmä na častiach, ktoré pri práci nie sú vystavené nadmernej záťaži, prevodovka je kovová a už spomínané nože sa dajú označiť za vyslovene robustné.

Hecht 745 motor

Skúsenosti a recenzie

Hecht 745 ponúka za nízku cenu vysoký výkon. Spotrebiteľov zaujal kvalitnými nožmi, ktoré si poradia aj s ťažkým terénom. Napriek sile ide o ľahký stroj, ktorého obsluhu zvládne aj žena. K plusom patria široký záber a kolieska na presun.

Recenzie a skúsenosti s kultivátorom Hecht 745

Elektrický kultivátor Hecht 745 nože

Hecht 745 konštrukcia

Hecht 745 madlá

Hecht 745 motor

Hecht 745 nože

Klady a Zápory

Dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Jednoduchá manipulácia a ovládanie
Kvalitné prevedenie

Nízka hmotnosť v pomere k výkonu elektromotora

Typ motora = elektrický ● Menovitý výkon motora = 1 500 W ● Šírka záberu = 40 cm ● Kultivačná hĺbka = 22 cm ● Počet nožov = 6 ● Hmotnosť = 11,6 kg


Najlepšie kultivátory 2021 + recenzie

Hodnotené parametre Do  nášho testu kultivátorov  sme vybrali modely s rôznym typom pohonu, výkonom, obstarávacou cenou, vlastnosťami a funkciami. Keďže sme ich porovnávali aj medzi sebou, na základe čoho následne „obsadili“ jednotlivé priečky, bolo nevyhnutné, aby sme si na začiatku stanovili akúsi pomôcku, podľa ktorej prebiehalo ich samotné recenzovanie. V prvom rade  sme sa zamerali na... Prečítať článok

Hodnotenie:
(81%)