Riwall PRO RPT 8556 R kultivátor – recenzia

Výkonný, robustný, s mnohými praktickými funkciami, to je Riwall PRO RPT 8556 R. Ako hlavný plus vnímame veľmi dobrý pomer medzi výkonom, kvalitou a predajnou cenou. Tento benzínový kultivátor je vhodný do menších aj väčších záhrad, zvládne vyslovene náročnú, ale i jednoduchšiu prácu, je multifunkčný a jednoduchý na ovládanie.

Publikované: 17.06.2021
Aktualizované: 24.01.2022
Obsah článku:

Riwall PRO RPT 8556 R

Benzínový kultivátor, štvortaktný motor s objemom 196 cm³, menovitý výkon 4 100 W, funkcia spätného chodu, nastaviteľná hĺbka aj šírka záberu, hmotnosť 58 kg.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Riwall PRO RPT 8556 R, ktorý nás zaujal najmä pomerom medzi cenou a výkonom, kvalitným prevedením a veľmi praktickými funkciami, patrí do rodiny kultivátorov s benzínovým štvortaktným motorom. Ten má veľký zdvihový objem, ktorý predstavuje 196 cm³, čo je len o niečo menej ako v prípade podstatne drahšieho Hecht 7100, a vysoký menovitý výkon 4 100 W. Od týchto parametrov sa odvíja aj skutočný vysoký výkon tohto kultivátora, ktorý oceníte pri rôznych spôsoboch kultivovania pôdy.

Motor Loncin

Predtým než sa dostaneme ku konkrétnym vlastnostiam tohto modelu, sa pozrieme ešte na niekoľko dôležitých technických parametrov. Prvým z nich sú max. otáčky motora na voľnobeh3 600 ot/min. hodnotíme ako viac než dosť. Motor Loncin je vybavený systémom OHV (Over Head Valve), zosilnenú konštrukciu, čo je pri tomto type záhradného náradia skutočne veľkým plusom, a v neposlednom rade sa veľmi ľahko štartuje. Nádržka na benzín má objem 3,6 l, čo je tak akurát, nádržka na mazací olej je, klasicky, o niečo menšia. Má cca 0,6 l.

Riwall PRO RPT 8556 R recenzia

6 nožov do šírky 35 cm

Benzínový kultivátor Riwall PRO je vybavený 6 nožmi s priemerom 26 cm. Na každom z nich nájdete 4 oceľové zuby s hrúbkou 3 mmŠírka záberu je nastaviteľná, a to na 55 alebo 85 cm. Pomocou tzv. brzdiacej tyče je možné v 3 stupňoch nastaviť aj pracovnú hĺbku, a to až do 35 cm. Vďaka týmto vlastnostiam vám môžeme Riwall PRO odporučiť na jemné skyprenie horných vrstiev zeminy, ale taktiež na jej „hlbšiu orbu“. Je vhodný na kultivovanie ľahkých pieskových aj ťažkých ílovitých typov pôd a taktiež na zapracovanie mulču či hnojiva.

Odolný a ľahko ovládateľný

Pozitívne hodnotíme funkciu spätného chodu. V praxi ide o prevodovku, ktorá je vybavená klasickou spiatočkou. Tú nájdete na veľmi praktickom mieste, teda priamo na rukoväti kultivátora. K plusovým vlastnostiam tohto modelu patria aj zadné pomocné kolesá s priemerom 200 mm, ktoré zlepšujú jeho stabilitu, podstatne uľahčujú manipuláciu a ich prítomnosť oceníte aj pri transportoch.

Kultivátor Riwall PRO RPT 8556 R

Materiály sú odolné, kvalitné a kladne hodnotíme aj celkové prevedenie Riwall PRO. Ide o robustný kultivátor, ktorý zvládne i menej citlivé zaobchádzanie či prácu v skutočne náročnom teréne a podmienkach. Má vysoký výkon, možnosti nastavenia pracovnej hĺbky i šírky, funkciu spätného chodu, a preto ho odporúčame naozaj každému „záhradkárovi“. Jediným mínusom je jeho vyššia hmotnosť. Tá je zároveň pri takomto výkonnom modeli nevyhnutnosťou. Riwall PRO RPT s motorom váži takmer 60 kg.

Skúsenosti s Riwall PRO RPT 8556 R

S kultivátorom Riwall PRO RPT 8556 R majú spotrebitelia veľmi dobré skúsenosti. Motor považujú za silný, záber do pôdy za dobrý a chytanie za ľahké. Na záhradu ide o skutočne  dobrého pomocníka. Mínusy sa týkajú výfuku, ktorý by mohol byť viac dole, a širšej siete servisov.

Recenzie a skúsenosti s kultivátorom Riwall PRO RPT 8556 R
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Funkcia spätného chodu
Nastaviteľná šírka aj hĺbka záberu

Negatíva

Vyššia hmotnosť

Typ motora = benzínový/4-taktný ● Objem motora = 196 cm³ ● Menovitý výkon motora = 4 100 W ● Voľnobežné otáčky = 3 600 ot/min. ● Šírka záberu = 55/85 cm ● Max. kultivačná hĺbka = 35 cm ● Priemer nožov = 26 cm ● Počet nožov = 24 ● Objem palivovej nádrže = 3,6 l ● Objem olejovej nádrže = 0,6 l ● Hmotnosť = 58 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(78.2%)

Komentáre
Eduard
26.03.2022 11:35

Veľmi som sa tešil na prácu s Riwall PRO RPT 8556 R krásne som odrobil pôdu, manželka si pochvaľovala že pôda je perfektné spracovaná. Skúšal som aj spiatočku. Bol som spokojný. Keď som skončil zistil som že je nefunkčná spiatočka. Musím kontaktovať záručný servis.

Odpovedať

Ján
22.09.2022 10:54

Je možné s Riwall PRO RPT 8556 R aj zakúpiť príslušenstvo na oranie, resp. či sa s ním dá aj orať?

Odpovedať

Redakcia Testmagazin.sk
05.10.2022 06:19

Dobrý deň,
prístroj je vhodný na kyprenie pôdy, na úpravu pôdy pred sejbou a rozmetanie drviny, hnojiva alebo rašeliny do pôdy.

Pavol
20.10.2022 20:32

Dobry stroj len velka skoda ze sa nedaju dokupit ziadne prislusenstva ako su kolesa vyoravac zemiakov pluh atd .asi som mal kupit inu znacku

Odpovedať