Huawei TalkBand B6 fitness náramok – recenzia

Či už vybavujete pracovné hovory alebo máte chuť si ísť zacvičiť, Huawei TalkBand 6 s integrovaným mikrofónom a reproduktorom je na tieto účely ideálny. Fitness náramok má kvalitný AMOLED displej. Jeho výhodou je tiež bohatá funkcionalita a senzorová výbava. Poteší i príslušenstvo v podobe handsfree slúchadla.

Publikované: 10.05.2022
Aktualizované: 10.05.2022
Obsah článku:

Huawei TalkBand B6

Vodotesný fitness náramok, 120 mAh batéria, výdrž 1 – 3 dní, farebný AMOLED displej s 1,53" uhlopriečkou, 3 športové aktivity, krokomer, monitoring spánku, Bluetooth 5.1, bez GPS, pre OS Android a iOS

Pozrieť najlepšiu ponuku

Štýlový fitnes náramok možno funkcionalitou radiť k smart elektronike s veľkou flexibilitou. Možnosť telefonovania nie je ani náhodou primárnym účelom fitness náramku, no v tomto prípade integrovaný mikrofón a reproduktor umožňujú, že telefón už z vrecka vyťahovať nemusíte a hodinky vám umožnia nielen hovor prijať, ale pohodlne s druhou stranou komunikovať. ID volajúceho sa navyše zobrazí na kvalitnom AMOLED displeji s 1,53 palcami. Displej je veľmi dobre čitateľný aj na priamom slnku (senzor okolitého svetla) a zároveň je dostatočne veľký.

Handsfree

Obrovskou výhodou je, že modul hodiniek je odnímateľný a potom, čo ho od náramku oddelíte, je možné ho používať ako plnohodnotné handsfree slúchadlo. Slúchadlo je ergonomické a poskytuje dostatočný komfort. Máte tak zariadenie 2v1. Samozrejmosťou sú upozornenia na SMS alebo mobilné aplikácie (Instagram, Messenger, Gmail...). Batéria má kapacitu 120 mAh, náramok zvládne nepretržite 8 hodín telefonovania. V bežnom režime je výdrž približne 3 dni. Nabíjať tak budete musieť častejšie (USB-C). Zariadenie je kompatibilné s operačnými systémami iOS aj Android.

Huawei TalkBand 6 recenzia

Bohatá funkcionalita a presná metrika

Náramok spolupracuje s procesorom HiSilicon Kirin A1 a jeho reakcie sú veľmi dobré. RAM pamäť je 16 MB a kapacita úložiska 128 MB. Ide však o úložisko nutne určené pre softvér a funkcie spojené s fungovaním hodiniek. Huawei TalkBand B6 využívajú Bluetooth rozhranie.

Veľmi slušná je aj schopnosť monitoringu aktivít. Senzorová výbava má snímač srdcového tepu, gyroskop, kompas i akcelerometer. Okrem toho má náramok veľmi veľa funkcií – spotreba kalórií, monitorovanie srdcového tepu, počet krokov, prejdená vzdialenosť či monitoring spánku. Veľmi dobre je hodnotená samotná relevantnosť nameraných hodnôt. Náramok vás dokáže upozorniť na dlhodobú nečinnosť a v aplikácii si môžete v profile naplánovať aj tréningové profily. Ten smart fitness náramok nie je vhodný na plávanie. Stupeň krytia je len IP57.

Skúsenosti s Huawei TalkBand 6

V rámci domácich i zahraničných recenzií panuje s týmto náramkom veľká spokojnosť. Aj preto je taký predávaný. Pozitívom fitnes náramku je, že je vhodný pre pánske i dámske zápästie. Náramok vyzerá veľmi elegantne. Najväčšou výhodou, ktorú vnímajú aj spotrebitelia, je nepochybne možnosť telefonovania cez fitness náramok. Huawei má integrovaný mikrofón i reproduktor. Obrovským plusom je odnímateľný modul hodiniek, ktorý môžete využívať ako handsfree slúchadlo. Na jeho ergonómiu si je potrebné zvyknúť a zvoliť veľkosť špuntu – v balení sú tri veľkosti. Slabinou je len slabšia výdrž batérie. Pekný dizajn je podčiarknutý kvalitným AMOLED displejom so senzorom jasu podľa okolitého svetla.

Recenzie a skúsenosti s fitness náramkom Huawei TalkBand 6
Zdroj: Heureka.sk

Účelom fitness náramku je, samozrejme, monitorovanie denných aktivít. Funkcií má Huawei TalkBand B6 dostatok, metriky sú veľmi presné, čo je naozaj pozitívne. Zvládnu beh, chôdzu, turistiku i bicykel, no pre nižší stupeň krytia plávanie určite neriskujte. Výsledné dáta tak nie sú skreslené. Škoda slabšej batérie, hranica výdrže je okolo 3 dní, po 72 hodinách musíte nabíjať. Záleží od frekvencie a spôsobu používania zariadenia.

Klady a Zápory

Možnosť telefonovania
Kvalitný displej
Konštrukcia ako handsfree slúchadlo

Cena inteligentných hodiniek
Výdrž batérie

Huawei TalkBand B6 handsfree

Inteligentný náramok Huawei TalkBand B6

Fitness náramok Huawei TalkBand B6

Huawei TalkBand B6 farby

Kapacita batérie: 120 mAh ● Deklarovaná výdrž batérie: 1 až 3 dni ● Typ displeja: AMOLED/farebný ● Veľkosť displeja: 1,53"/460 x 188 px ● Bluetooth: áno/5.1 ● Kompatibilita: OS Android (od 4.4)/OS iOS (od 9.0) ● Pamäť RAM: 16 MB ● Interná pamäť: 128 MB ● GPS: nie ● WiFi: nie ● Mikrofón: áno ● Reproduktor: áno ● Odolnosť: IP57 ● Hmotnosť: 29 g


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.6%)