Klarstein Chamonix elektrický krb – recenzia

Elektrický krb Klarstein Chamonix sa dizajnovo a veľkosťou približuje ku klasickým krbom najviac z testovaných modelov. Konštrukcia z pevného dreva upraveného bielym lakom je zárukou dlhej životnosti. Odradiť môžete viditeľné manuálne ovládanie, ktoré narúša priaznivý dojem z krbu.

Publikované: 15.07.2022
Aktualizované: 19.04.2024
Obsah článku:

Klarstein Chamonix

Vyhrievací výkon 1 000 alebo 2 000 W, manuálne aj diaľkové ovládanie, dekoratívne polienka, časovač

Pozrieť najlepšiu ponuku

Krásny bytový doplnok

Na krbe nás oslovil priestor na umiestnenie fotografií či dekoratívnych predmetov, čo krbu pridáva na autentickosti. Pohodlné ovládanie všetkých funkcií zaisťuje aj jednoduché diaľkové ovládanie.

Klarstein Chamonix recenzia

Adaptívne ovládanie štartu

Zaujal nás dvojúrovňový teplovzdušný ventilátor s nižším 1 000 W alebo silnejším 2 000 W ohrevom. Na termostate stačí nastaviť požadovanú teplotu v miestnosti a funkcia adaptívneho ovládania štartu krb automaticky zapne alebo vypne, aby udržal nastavenú teplotu. Časovač umožňuje nastaviť presné časy vykurovania na každý deň počas celého týždňa. Krb autentickým spôsobom imituje horiace drevo a simuluje žiaru plápolajúcich plameňov. Upraviť ich umožňuje funkcia stmievania. Viac funkcií krb, bohužiaľ, neponúka.

Teplotný rozsah sa nám javí ako dostatočný. Rozmedzie 15 – 30 °C je postačujúce pri vykurovaní na jeseň i v zime. Krb najlepšie funguje v miestnostiach do 40 m2. Rozmery (cca 109 x 102 x 37 cm) a hmotnosť (45 kg) ho predurčujú na pevné umiestnenie. Dĺžka kábla je cca 170 cm, čo je vyhovujúce.

Skúsenosti s Klarstein Chamonix

Používatelia krbu oceňujú najmä jeho dizajn rýchlosť ohrevu. Výrobca v popise uvádza, že krb je výkonný a nie je hlučný, ale skúsenosti používateľov hovoria niečo iné. Pri spustení ohrievania vydáva nepríjemné zvuky a pri vyššom stupni vykurovania je mierne hlučný.

Recenzie a skúsenosti s elektrickým krbom Klarstein Chamonix
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dizajn a kvalita spracovania
Jednoduchá montáž

Negatíva

Zapnutie/vypnutie na prednej strane zariadenia
Vysoká hmotnosť
Nepríjemný zvuk pri zahrievaní ohrevného telesa

Napájanie: 220 – 240 V/50 Hz ● Rozmery: 109 x 102 x 37 cm (Š x V x H) ● Dĺžka kábla: 170 cm ● Hmotnosť: 45 kg ● Diaľkové ovládanie: áno ● Ohrev: áno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.6%)