Kärcher SC 3 EasyFix parný čistič – recenzia

Pojazdný parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix na nás urobil naozaj dobrý dojem. Je pomerne výkonný, voda sa v ňom nahrieva veľmi rýchlo, na zahodenie nie je ani dodávané príslušenstvo a obstarávacia cena je viac než primeraná. Čistič je určený na čistenie podláh, všakovakých povrchov aj predmetov. Vďaka dvojkomorovému systému dopĺňania vody s ním môžete pracovať nepretržite, a to aj na naozaj veľkých plochách.

Publikované: 04.10.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Kärcher SC 3 EasyFix

Pojazdný multifunkčný parný čistič, tlak 3,5 baru, regulácia pary, výhrevný výkon 1 900 W, plošný výkon 75 m², doba ohrevu 30 s, objem nádoby 1 l, dvojkomorový systém dopĺňania vody, hmotnosť 3,1 kg

Pozrieť najlepšiu ponuku

Kärcher SC 3 EasyFix patrí medzi pojazdné parné čističe s dvojkomorovým systémom dopĺňania vody, čo znamená, že ho môžete používať nepretržite. Nádobka na vodu má objem 1 l, čo je vzhľadom na jeho výkon celkom postačujúce. Účinnosť spotrebiča je tradične vysoká. Výrobca hovorí o likvidácii 99,9 % bežných baktériíVýkon považujeme za trochu podpriemerný, na klasickú údržbu domácnosti by ale mal postačovať. Problémom môže byť občasné zanechávanie vody na povrchoch, a to najmä pred definitívnym nahriatím spotrebiča.

Regulácia pary

Max. tlak pary dosahuje 3,5 baruvýhrevný výkon je 1 900 W a plošný výkon predstavuje až 75 m². V praxi sa voda v čističi nahreje už za 30 s, čo je porovnateľné s modelmi Leifheit 11910 a Rowenta RY 8561 WH. Množstvo produkovanej pary môžete regulovať v 2 stupňochOvládanie a obsluhu hodnotíme ako vyslovene jednoduché.

Kärcher SC 3 EasyFix  recenzia

Parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix je možné označiť za bezpečný. Nachádza sa na ňom bezpečnostný ventil, ktorý v prípade poruchy zariadenia, doslova, vypustí paru, a tavná poistka, ktorá predchádza jeho prehriatiu. Rodičia určite ocenia prítomnosť detskej poistky. Za menšie negatívum pokladáme len 4 m napájací kábelktorý sa navyše nenavíjaHmotnosť 3,1 kg je primeraná objemu nádobky a celkovým rozmerom spotrebiča.

Bohaté príslušenstvo

Jedným z výrazných benefitov Kärcher SC 3 EasyFix je dodávané príslušenstvo. Vďaka nemu môžete tento model využiť na čistenie akýchkoľvek plôch, predmetov aj povrchov. V balení nájdete sadu podlahovej hubice EasyFix s flexibilným kĺbom, ručnú hubicu na kachličky či rohy, kruhové kefky rôznych rozmerov, jednorazové utierky na podlahu, návlek z mikrovlákna na ručnú hubicu, parnú hadicu s pištoľoupower trysku a trysku s bodovým prúdom či nadstavec na koberce.

Parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix  recenzia

Údržba zariadenie je jednoduchá. Súčasťou dodávky je kazeta na jeho automatické odvápnenie. Pozor, na čističi je potrebné nastaviť tvrdosť vody, ktorú používate. Táto informácia je dôležitá najmä pri sťahovaní alebo používaní prístroja na rôznych miestach. Aktuálne nastavená tvrdosť vody je zobrazená prostredníctvom svetelnej blikajúcej kontrolky. Návleky môžete prať v práčke, ideálne bez aviváže, až pri 60 °C. Pozor, nie sú vhodné do sušičky.

Skúsenosti s Kärcher SC 3 EasyFix

Parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix je spotrebiteľmi považovaný za parný čistič s jednoduchým použitím a rýchlym nahriatím pary, ktorý sa dá použiť na čistenie obkladačiek, digestora, okien i podláh. Podľa niektorých používateľov nezanecháva veľa vody, iní zas tvrdia opak. Odsávanie teda nie je dokonalé. Cena nie je veľmi priaznivá a prístroj je pomerne hlučný.

Recenzie a skúsenosti s parným čističom Kärcher SC 3 EasyFix
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s parným čističom Kärcher SC 3 EasyFix na Mall
Zdroj: Mall.sk

Klady a Zápory

Pomer medzi cenou a výkonom
Multifunkčné použitie pre celú domácnosť a všetky typy povrchov
Bohaté príslušenstvo

Kratší napájací kábel
Výkon nemusí byť postačujúci pre náročných spotrebiteľov

Parný mop Kärcher SC 3 EasyFix

Parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix recenzia

Parný čistič na okná Kärcher SC 3 EasyFix

Parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix

Kärcher SC 3 EasyFix ovládanie

Typ = pojazdný multifunkčný parný čistič ● Max. tlak pary = 3,5 baru ● Výhrevný výkon = 1 900 W ● Plošný výkon = cca 75 m² ● Doba ohrevu = 30 s ● Objem nádoby na vodu = 1 l ● Systém dopĺňania vody = dvojkomorový ● Dĺžka napájacieho kábla = 4 m ● Hmotnosť (bez príslušenstva) = 3,1 kg ● Rozmery (D x Š x V) = 36 x 23,6 x 25,3 cm


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.2%)