Illy Francis X7.1 kapsulový kávovar – recenzia

Retro kávovar Illy Francis X7.1 zaujme nielen dizajnom, ale aj svojimi funkciami. Umožňuje prípravu kávových i mliečnych nápojov, mliečnej peny pomocou parnej dýzy a nechýba mu funkcia nahrievania šálok. Pred prípravou si môžete dokonca nastaviť teplotu kávy.

Publikované: 29.10.2021
Aktualizované: 19.04.2022
Obsah článku:

Illy Francis X7.1

Kávovar na Illy iperEspresso kapsuly s parným tlakom 15 barov, 1,2 l nádržkou na vodu, bez kontajnera na použité kapsuly

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ak sa rozhodujete medzi automatickým a kapsulovým kávovarom, tento prístroj môže byť vcelku slušným kompromisom. Ide totiž o kapsulový kávovar, no v našom porovnávacom teste je aj preto, že vám umožňuje pripraviť si kvalitnú mliečnu penu za pomoci parnej dýzy. Ide tak trocha o retro kávovar. Má o niečo väčšie rozmery, no zároveň ponúkne väčšiu nádobu na vodu a funkciu nahrievania šálok.

Kávové i mliečne nápoje

Špecifikom kávovaru je, že jeho dizajn bol navrhnutý známym talianskym dizajnérom Lucom Trazzim. Retro dizajn tak spája unikátne technológie. Kávovar dokáže pripraviť kvalitné kávové i mliečne nápoje, ako cappuccino, latte alebo latte macchiato. A to len vďaka tomu, že ide o kávovar s parnou dýzou na šľahanie mlieka. Nemusíte si tak kupovať kapsuly so sušeným mliekom a kvalitné kávové nápoje si pripravíte aj podľa seba. Príkon kávovaru je 1 200 W a nahrievanie je veľmi rýchle. Horná strana je určená na nahrievanie šálok. Čerpadlo produkuje tlak 15 barov.

Illy Francis X7.1 recenzia

Retro štýl, moderné funkcie

Je faktom, že nie každému musí tento retro štýl kávovaru zapadnúť do konceptu kuchyne. Dôležitejšie však je, že kávovar dokáže pripraviť perfektnú kávu. Výrobca má totiž vlastné kapsuly s názvom Illy iperEspresso. Kapsuly obsahujú kvalitnú kávovú zmes zo 100-percentnej kávy Arabica. Kapsulový kávovar Francis je vybavený „pákou“, do ktorej vkladáte samotnú kapsulu. Kávovar vám umožňuje pred prípravou nastaviť teplotu kávy. Kávovar automaticky zastaví lúhovanie kávy a vám káva odkvapká priamo do šálky. Ovládací panel na čele nástroja obsahuje tlačidlá s ikonami. Medzi nimi nájdete aj upozornenie na potrebu odvápňovania. Použiť môžete odvápňovací prípravok. Nádoba na vodu má 1,2 litra. Podstavec nie je výškovo nastaviteľný.

Skúsenosti s Illy Francis X7.1

Kapsulový kávovar svojím dizajnom pripomína luxusný spotrebič, čo istým spôsobom ukazuje i cena. Kávovar Francis X7.1 spája moderné technológie, medzi ktorými je aj možnosť nastavenia teploty kávy. Spotrebitelia okrem toho chvália spoľahlivosť prístroja, jednoduchosť používania a automatické upozornenie na potrebu odvápňovania. Kapsuly je náročnejšie kúpiť, odporúčame ich objednať z internetových obchodov. Zo všetkého najviac si však, rovnako ako zákazníci, budete pochvaľovať chuť kávy a možnosť vyšľahať si hustú mliečnu penu.

Recenzie a skúsenosti s kapsulovým kávovarom Illy Francis X7.1
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Parná dýza na šľahanie mlieka
Regulácia teploty
Nahrievanie šálok

Negatíva

Vyššia cena
Dostupnosť kapsúl

Typ kapsúl: Illy iperEspresso ● Tlak čerpadla: 15 barov ● Príkon: 1 200 W ● Objem nádržky na vodu: 1,2 l ● Zásobník na mlieko: nie ● Displej: nie ● Kontajner na použité kapsuly: nie ● Hmotnosť: 5 kg ● Rozmery: 26 cm x 32 cm x 29 cm (šxvxh)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.6%)