Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me kapsulový kávovar – recenzia

Kávovar na kapsuly s rýchlym ohrevom a výkonným tlakovým čerpadlom – 15 barov, dokáže pripraviť širokú škálu nápojov. A to aj vďaka kompatibilite s kapsulami od iných výrobcov. Kávovar má kompaktné rozmery. Výhodou je rýchlosť prípravy a možnosť regulácie množstva vody. Nastaviť si môžete aj výšku podstavca v 3 úrovniach. Kávovar prenáša o niečo viac vibrácií, no podstatná je predovšetkým chuť kávy. Objem nádržky na vodu je 800 ml.

Publikované: 29.10.2021
Aktualizované: 07.10.2022
Obsah článku:

Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me

Kávovar na Nescafé Dolce Gusto kapsuly s parným tlakom 15 barov, 800 ml nádržkou na vodu, bez kontajnera na použité kapsuly

Pozrieť najlepšiu ponuku

Stovkami zákazníkov overený automatický kapsulový kávovar s perfektným renomé. Kávovar Dolce Gusto je už na prvý pohľad inovatívnym prístrojom, ktorý zapadá do konceptu moderných kuchýň. Má veľmi kompaktné rozmery a v našom teste je práve vďaka pozitívnym referenciám, ale takisto chuti kávu, ktorú si zákazníci pochvaľujú.

Horúce aj studené nápoje

Veľkou výhodou kávovarov Dolce Gusto je, že sú kompatibilné s veľkým počtom kapsúl od rôznych výrobcov. Primárne však ide o kapsule od spoločnosti Nescafé. Na výber však máte z desiatok nápojov, od capuccina, espressa cez latte macchiato až po ľadový čaj. Jednou z výhod je, že kávovar vám umožňuje si vybrať, či chcete dávkovať studenú alebo horúcu vodu. Stačí páčku umiestniť do správnej polohy. Dopriať si tak môžete aj osviežujúce nápoje. Espresso pripraví kapsulový kávovar do 30 sekúnd a za zhruba minútu je kávovar s príkonom 1 500 W pripravený na používanie. V prípade nečinnosti sa kávovar automaticky vypne. Odnímateľná nádoba má objem približne 0,8 litra.

Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me recenzia

Jednoduchšie to nebude

Pozitívne hodnotíme samotný proces prípravy nápoja. Okrem toho, že si môžete zvoliť medzi studenou a horúcou vodou, presne si môžete určiť aj množstvo vody. Každá z kapsúl má uvedené odporúčané množstvo priamo na obale. Reguláciu vody neponúka napríklad konkurenčný kapsulový kávovar Bosch Tassimo Happy TAS1007. Na prednej strane kávovaru sa nachádza stupnica, na ktorej si presne môžete zvoliť, či chcete viac alebo menej vody. Kapsule vkladáte takisto do hlavy prístroja.

Ide o vyberateľný mechanizmus, ktorý vyberiete a spätne zasuniete do hlavy kávovaru, následne madlom kapsulu prepichnete a parným tlakom sa kávovar postará o jej prípravu. Tlak čerpadla je dostatočný pre prípravu kvalitnej kávy a silnej arómy – 15 bar. Nastaviť si môžete výšku podstavca až v 3 úrovniach a pripraviť si môžete latté aj do vyššie skla. Proces je tak rýchly a jednoduchý.

Skúsenosti s Dolce Gusto Mini Me

V prípade tohto kapsulového kávovaru nejde o žiadne veľké nedostatky. Je faktom, že kávovar je trochu viac hlučný a vibrácie môžu šálku trochu roztancovať. Na druhej strane je kapsulový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto kompaktným modelom s reguláciou množstva vody a možnosťou voľby medzi studenými a horúcimi nápojmi. Príprava kávy je rýchla a rovnako tak aj obsluha kávovaru je maximálne nenáročná. Chuť kávy na dobrej úrovni. Prístroj je vybavený automatickým vypnutím.

Recenzie a skúsenosti s kávovarom Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me

Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me ovládanie

Kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me recenzia

Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me kapsuly

Kapsulový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Možnosť regulácie množstva vody
Veľa pozitívnych referencií
Jednoduché používanie

Negatíva

Chuť niektorých mliečnych nápojov
Väčšie vibrácie – pohyb šálky

Typ kapsúl: Nescafé Dolce Gusto ● Tlak čerpadla: 15 barov ● Príkon: 1 500 W ● Objem nádržky na vodu: 0,8 l ● Zásobník na mlieko: nie ● Displej: nie ● Kontajner na použité kapsuly: nie ● Hmotnosť: 2,42 kg ● Rozmery: 16 cm x 31 cm x 24 cm (šxvxh)


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.6%)