iRobot Roomba s9+ robotický vysávač s mopom – recenzia

iRobot Roomba s9+ je robotický vysávač s mopom s automatickým vyprázdňovaním. Doba nabíjania je rovnaká ako výdrž batérie – 120 min. Vysávač disponuje 3D senzorom, orientácia v priestoru je nadpriemerná. Na ovládanie slúži aplikácia iRobot Home, v ktorej sa dajú nastaviť neviditeľné steny i zakázané zóny.

Publikované: 26.11.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

iRobot Roomba s9+

Robotický vysávač s mopom, max. pokrytie plochy 185 m², výdrž batérie 120 min., čas nabíjania 120 min., kapacita nádržky na prach a vodu 550 ml, max. výška prahu 2 cm, hlučnosť cca 60 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

iRobot Roomba s9+ je robotický vysávač s mopom, ktorý je vhodný pre skutočne náročných spotrebiteľov, čo potvrdzuje aj jeho vysoká obstarávacia cena. Ide o model s automatickým vyprázdňovaním, vcelku dlhou dobou prevádzky, vysokou kvalitou spracovania a šikovnými funkciami.

Automatický od hlavy po päty

iRobot Roomba s9+ patrí rovnako ako víťaz nášho testu, model Xiaomi Roidmi Eve Plus, k robotickým vysávačom s automatickým vyprázdňovaním. Nabíjacia stanica Clean Base, ktorá spĺňa aj funkciu zásobníka na automatické vyprázdňovanie nádržky, má kapacitu, ktorá je postačujúca na 60 vyprázdnení vysávača. Dobu nabíjania, ktorá sa pohybuje okolo 120 min., hodnotíme pozitívne. Automatický návrat do stanice pri vybití batérie je samozrejmosťou. 120 min. výdrž batérie na 1 nabitie sa môže javiť ako podpriemerná, keďže podobnú výdrž majú i podstatne lacnejšie modely Symbo xBot 5 Pro a Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. Tento vysávač je však niekoľkokrát výkonnejší, čo má dopad aj na dobu prevádzky.

iRobot Roomba s9+ recenzia

Roomba s9+ je z hľadiska efektivity vysávania skutočne nadštandardným modelom, ktorý si poradí so zaschnutými nečistotami, hrubou špinou aj zvieracími chlpmi. Na jeho spodnej strane sa nachádzajú 2 kefy s gumenými štetinami, ktoré sú „imúnne“ proti namotávaniu vlasov či chlpov. Prvá z nich slúži na uvoľnenie nečistôt a druhá na ich nasatie do spotrebiča.

Precíznosť, výborná navigácia a pokročilé funkcie

Tento modelom má na rozdiel od všetkých robotických mopov na podlahu v našom teste tvar písmena D. Vďaka tomu si lepšie poradí s rohmi a líniami v blízkosti stien a nábytku. K precíznemu upratovaniu na takýchto ťažšie dostupných miestach prispieva prídavná rohová kefa so špeciálnym sklonom štetín. Mokré zmývanie pevných povrchov zabezpečuje inteligentná technológia Imprint Link.

Orientácia v priestore je na vysokej úrovni. Vysávač je vybavený 3D senzorom, ktorý skenuje priestor pod ním. Rozpoznávanie práve čisteného povrchu je automatické, čo znamená, že nemôže dôjsť k nechcenému pozmývaniu kobercov. Pri vysávaní kobercov spotrebič zároveň automaticky zvýši svoj sací výkon. Za zmienku stojí aj senzor Dirt Detect. Slúži na detekciu nadmerne znečistených miest, ktorým sa budú kefy vysávača venovať intenzívnejšie.

Robotický vysávač iRobot Roomba s9+

Roomba s9+ má schopnosť mapovania priestoru a mapy je doň možné pohodlne uložiť. Na jeho ovládanie slúži aplikácia iRobot Home, v ktorej okrem iného nastavíte neviditeľné steny či zakázané zóny. Vysávač cez ňu môžete zapnúť a vypnúť, nájdete v nej štatistiky, históriu, možnosť spätnej kontroly prejdenej trasy a nastavenia smart notifikácií. Pozitívnym faktom je, že výrobca aplikáciu priebežne aktualizuje, preto sa môžete tešiť na nové funkcie. Milovníkov tých najpokročilejších technológií poteší informácia, že Roomba s9+ podporuje rovnako ako modely Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro a Roborock S5 Max hlasových asistentov Alexa a Google Assistant.

Skúsenosti a recenzie

Vzhľadom na vysokú obstarávaciu cenu je prirodzené, že spotrebitelia od vysávača iRobot Roomba s9+ očakávajú nadpriemerný výkon. Pomyselnú prísnosť je preto cítiť aj v ich recenziách. Užívatelia si nevedia vynachváliť vysokú efektivitu vysávania aj zmývania, rýchle zmapovanie okolia, výdrž batérie a spoľahlivú orientáciu v priestore. Za negatíva označujú drobnosti, ako je vyššia hlučnosť, občasná „zmätenosť“ pri hľadaní nabíjacej stanice či komplikovanejšie ovládanie cez aplikáciu. Často skloňovaním negatívom je aj vysoká obstarávacia cena, ktorú však spotrebitelia pokladajú za primeranú výkonu a funkciám.

Recenzie a skúsenosti s robotickým vysávačom s mopom iRobot Roomba s9+

Robotický vysávač s mopom iRobot Roomba s9+ recenzia

iRobot Roomba s9+ aplikácia

iRobot Roomba s9+ aplikácia mapy

Klady a Zápory

Nadštandardný výkon a efektivita čistenia
Najpokročilejšie funkcie
Automatické vyprázdňovanie nádržky na nečistoty

Vysoká cena
Kratšia doba prevádzky v porovnaní s inými modelmi

Max. doba prevádzky = 120 min. ● Kapacita batérie = mAh ● Doba nabíjania = 120 min. ● Max. pokrytie plochy = 185 m² ● Kapacita nádržky na prach/vodu = 550 ml ● Výška vysávača = 9,3 cm ● Max. výška prahu = 2 cm ● Hlučnosť = 60 dB ● Hmotnosť = 8,1 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.4%)