Symbo xBot 5 Pro robotický vysávač s mopom – recenzia

Robotický vysávač s mopom Symbo xBot 5 PRO má vcelku vysoký sací výkon, trochu kratšiu výdrž batérie, je vybavený spoľahlivým gyroskopickým navigačným systémom, HEPA filtrom a mopom z mikrovlákna. Vysávač disponuje 6 čistiacimi režimami a jeho ovládanie prebieha cez aplikáciu, ktorá je dostupná aj v slovenčine. K pozitívnym parametrom patrí veľmi dobrý pomer medzi obstarávacou cenou, výkonom a kvalitou.

Publikované: 26.11.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Symbo xBot 5 Pro

Robotický vysávač s mopom, výdrž batérie 100 min., čas nabíjania 100 min., kapacita nádržky na prach a vodu 500 a 300/200 ml, sací výkon 1 300 Pa, hlučnosť cca 60 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Robotický vysávač s mopom Symbo xBot 5 PRO síce obdržal štítok cenový trhák, v praxi však nie je žiadnym kompromisom medzi nízkou cenou a výkonom. Má o niečo slabší sací výkon a kratšiu výdrž batérie, klasické upratovanie by mal však zvládnuť na jednotku. Ide o štandardný robotický vysávač s mopom, ktorý môžete ovládať cez aplikáciu dostupnú v slovenčine.

Priemerný výkon, šikovné funkcie

Symbo xBot 5 PRO nemá v porovnaní s ostatnými modelmi v našom teste najdlhšiu výdrž. Na 1 nabitie vydrží v prevádzke cca 100 min., čo je o niečo menej ako v prípade ďalšieho lacnejšieho spotrebiča Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. Doba nabíjania, ktoré je aj v tomto prípade automatické, trvá rovnaký čas. Miernym podpriemerom je aj jeho sací výkon 1 300 Pa, ktorý sa v pozitívnom smere odzrkadlil na pomerne nízkej hlučnosti 60 dB. K plusom patrí HEPA filter, ktorý dopĺňa hlavný filter, ktorý môžete pohodlne vybrať a umyť.

Symbo xBot 5 Pro recenzia

Ovládanie vysávača prebieha cez diaľkové ovládanie alebo aplikáciu Symbo Home Blue. V tej nájdete možnosť jeho zapnutia a vypnutia na diaľku, inteligentný plánovač upratovania, 6 upratovacích režimov, štatistku vysávania, môžete v nej sledovať mapu práve vysávaného priestoru či nastaviť prietok vody pri zmývaní. Za mínus pokladáme fakt, že tzv. No-Go zóny vytvoríte len pomocou magnetickej hraničnej pásky, ktorú nájdete v balení. To obsahuje aj diaľkové ovládanie, 2 mopy, 3 náhradné HEPA filtre, hlavnú kefu a 2 náhradné bočné kefy.

Šikovný robotický vysávač na všetky povrchy

Orientáciu v priestore zabezpečuje gyroskopická navigácia Smart GYRO, ktorá priebežne optimalizuje pohyb zariadenia, a senzor proti pádu zo schodov. Po skončení upratovania sa vysávač automaticky vráti do nabíjacej stanice. Na Symbo xBot 5 Pro sa nachádza hlavná kefa so štetinami a gumenými lamelami v tvare špirály a bočné kefy, vďaka ktorým dokáže upratovať aj v tesnej blízkosti stien i v rohochPozitívom je aj výška 7,6 cm a fakt, že kefy sa ukazujú ako dostatočne efektívne pri čistení všetkých typov podláh aj kobercov a dokážu poupratovať i väčšie množstvo hrubých nečistôt, napr. chlpov z domácich zvierat.

Symbo xBot 5 Pro virtuálna stena

Systém na zmývanie disponuje aktívne riadenou pumpou, ktorá navlhčuje mop z mikrovákna. Rovnako ako v prípade modelu Roborock S5 Max sa i na xBot 5 Pro po vrátení do stanice okamžite vypne prepúšťanie vody, čo stojí za jeho rýchlym preschnutím. Vysávač je vybavený 2 nádobkami. Prvá z nich s objemom 500 ml je určená na suché vysávanie. Pri vysávaní so zmývaním je nutná jej výmena za dvojitú nádobku na nečistoty a vodu.

Skúsenosti a recenzie

V pozitívnych spotrebiteľských hodnoteniach na Symbo xBot 5 Pro sú skloňované najmä vlastnosti, o ktorých sme hovorili aj v našej recenzii. Negatívne skúsenosti hovoria o problémoch s pripojením na Wi-Fimenej efektívnom zmývaní extrémne znečistených povrchov a občasnom narážaní vysávača do predmetov.

Recenzie a skúsenosti s robotickým vysávačom s mopom Symbo xBot 5 Pro

Robotický vysávač s mopom Symbo xBot 5 Pro

Symbo xBot 5 Pro aplikácia

Symbo xBot 5 Pro hlučnosť

Klady a Zápory

Pomer medzi cenou a výkonom
Zaujímavé funkcie a režimy
Krátka doba nabíjania

Priemerná výdrž batérie
Nižší sací výkon
Horšia schopnosť vyhýbať sa predmetom

Max. doba prevádzky = 100 min. ● Kapacita batérie = 2 150 mAh ● Doba nabíjania = 100 min. ● Kapacita nádržky na prach a prach/vodu = 500 a 300/200 ml ● Sací výkon = 1 300 Pa ● Výška vysávača = 7,9 cm ● Hlučnosť = 60 dB ● Hmotnosť = 2,8 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(82.4%)