Jura E8 automatický kávovar – recenzia

Plnoautomatický kávovar Jura E8 zaujme možnosťou nastaviť intenzitu kávy, jej objem a aj teplotu vody. Hrúbka mletia aj intenzita kávy sa dajú nastaviť. Pripraviť si môžete 12 rôznych nápojov, vďaka horúcej vode si môžete pripraviť taktiež čaj.

Publikované: 02.03.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Jura E8

Jednoduché ovládanie, odvápňovací systém a rýchla príprava nápojov vďaka prednastaveným programom.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Medzi porovnávané modely automatických kávovarov sa dostal aj plnoautomatický model Jura E8. Ten v teste dosiahol veľmi dobré výsledky čo sa týka funkcií, ovládania i kvality kávy.

Nastavenie intenzity kávy, objemu, teploty vody

Pre tento kávovar je vlastný pulzný extrakčný proces (P.E.P.), ktorý optimalizuje čas naparovania kávy (espresso, ristretto) a zaručuje najlepšiu možnú arómu kávových nápojov. Vďaka tomu je chuť kávy plná a vôňa intenzívna. Napriek tomu, že ide o plnoautomatický model, stále je možnosť si nastaviť intenzitu kávy, jej objem a aj teplotu vody.

Jura E8 recenzia

Vo vnútri prístroja sa ukrýva nerezový mlynček Aroma G3, na ktorom sa dá nastaviť hrúbka mletia v 6 stupňoch a následne i intenzita kávy v 8 stupňoch. Trochu nás zarazilo, že ide o trieštivé nože, avšak zákazníci sa na kvalitu pomletej kávy nesťažovali. Plusové body testovaný model získal aj za možnosť použitia už namletej kávy.

12 rôznych nápojov

Automatický kávovar Jura E8 dokáže pripraviť stisnutím jedného tlačidla až 12 rôznych nápojov. Samozrejmosťou je espresso, ristretto, tradičná káva a cappuccino, pripraviť si môžete taktiež špeciality ako flat white, espresso macchiato i doppio.  V ponuke sa nachádza i horúca voda na prípravu čaju. Ovládanie je veľmi jednoduché vďaka farebnému TFT displeju a tlačidlám na prednej časti stroja. Kávovar má trysku na paru, ktorá sa dá napojiť na nádobu s mliekom.

Inteligentný vodný systém

Na filtrovanie vody umožňuje kávovar použiť filtračné patróny Claris Smart, ktoré fungujú na princípe cirkulácie vody. Ak je filter prítomný, automaticky sa spustia funkcie inteligentného vodného systému (I. W. S.). Prístroj má integrovaný program preplachovania a čistenia systému. Stlačením jedného tlačidla prístroj jednoducho vyčistíte. Inteligentný vodný systém chráni prístroj pred usadzovaním vodného kameňa.

Automatický kávovar Jura E8

Odkvapkávanie kávy, predhrievanie šálok, príprava 2 káv naraz, ale aj možnosť ovládania pomocou smartfónu sú ďalšími plusmi tohto modelu. Výška výpustu je nastaviteľná, maximálna veľkosť šálky je 153 mm, čo je dokonca viac ako ponúka víťaz testu DeLonghi ECAM 350.55.B. Mínusom tohto kávovaru je privysoká cena.

Skúsenosti s Jura E8

Kávovar Jura E8 prekvapil spotrebiteľov kvalitou spracovania i vynikajúcou chuťou pripravenej kávy. Hlučnosť je primeraná, možnosť navoliť a uložiť si vlastný nápoj taktiež potešila, rovnako ako jednoduchá obsluha a čistenie. Stroj je trochu drahý, avšak cena je primeraná kvalite.

Recenzie a skúsenosti s kávovarom Jura E8

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Jednoduchá obsluha
Veľký výber nápojov
Farebný displej

Negatíva

Vyššia cena
Je nutná pravidelná výmena filtrov

Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barov ● Funkcie: nahrievanie šálok, nastavenie sily kávy, nastaviteľná teplota kávy, nastavenie množstva vody, použitie mletej kávy, čistenie a odvápňovanie, cappuccino a latte ● Zásobník na vodu: 1,9 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 250 g ● Zásobník na mlieko: - ● Príkon: 1 450 W ● Rozmery: 28 x 35,1 x 44,6 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 9,8 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(78.8%)