Nivona NICR 520 automatický kávovar – recenzia

Nie taký populárny výrobca, no mnohými parametrami sa môže rovnať aj s drahšími modelmi. Hoci má zásobník na kávu len 250 g, kávovar disponuje kónickým mlynčekom z kalenej ocele a nastaviť si môžete takisto intenzitu a teplotu kávy v troch úrovniach. Parnou dýzou si pripravíte kvalitnú mliečnu penu.

Publikované: 02.03.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Nivona NICR 520

Zaujímavý model s výkonným kónickým mlynčekom na kávu, zásobníkom na vodu s objemom 2,2 litra a úsporným ECO režimom.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Plnoautomatický kávovar Nivona NICR 520 sa zaradil v našom teste medzi úzky okruh favoritov. Dôvodom je jeho ponuka funkcií s ohľadom na cenu, ale aj pozitívne referencie zákazníkov. Výškovo nastaviteľný výstup kávy (do 14 cm), nastaviteľná teplota a intenzita kávy v 3 stupňoch, priestor na mletú kávu, nastaviteľná hrúbka mletia sú výrazne plusy tohto modelu.

Veľká nádoba na vodu, menšia na kávu

Nádoba na vodu s objemom 2,2 l má nadštandardnú veľkosť, do zásobníka na kávu sa vojde len 250 g kávy. Je to mierny nepomer, na druhej strane častejším dopĺňaním kávy zachováte jej arómu a čerstvosť. Jedným stlačením tlačidla pripravíte espresso, ak by ste chceli cappuccino, prípadne iný mliečny nápoj, budete si musieť najprv pomocou parnej trysky vytvoriť mliečnu penu.

Nivona NICR 520 recenzia

Lahodná káva

Kávový mlynček CafeRomatica z kalenej ocele bol viacerými zákazníkmi označený ako veľmi kvalitný. Vďaka systému Aromatica, tlaku 15 barov a vírivým pohybom pri príprave kávy je výsledkom nápoj s lahodnou chuťou a silnou arómou.

Digitálny displej, na ktorom sa zobrazujú jednoduché symboly každého procesu, je pri ovládaní veľmi nápomocný. Teplota kávy i intenzita sa dajú nastaviť v 3 stupňoch, množstvo vyrobenej kávy je nastaviteľné od 20 do 240 ml. Musíme však upozorniť, že množstvo sa dá otočným kolieskom navoliť len orientačne.

Výškovo nastaviteľný výpust kávy

V teste nás oslovil Eco režim s funkciou úspory elektriny. Kávu si pripravíte pomerne rýchlo a aj úsporne. Výškovo nastaviteľný výpust kávy umožňuje použitie hrnčekov s veľkosťou do 14 cm. Vzhľadom na to, že nie je prítomný mliečny systém, spomínané cappuccino si pripravíte iba svojpomocne. Potešiteľná je i možnosť dôkladného čistenia prístroja. Nechýba vyberateľná sparovacia jednotka a programy na čistenie, oplachovanie a odvápnenie kávovaru. Oslovila nás možnosť nastaviť automatické vypnutie po 5, 30 a 70 min.

Automatický kávovar Nivona NICR 520

Skúsenosti s Nivona NICR 520

Používatelia považujú automatický kávovar Nivona NICR 520 za tichý a kvalitne spracovaný prístroj. Obsluha i čistenie sú jednoduché, ovládanie je intuitívne, káva chutná. Zaujala aj cena. Množstvo vody sa dá navoliť len orientačne, kritické slová sa týkali taktiež chýbajúceho automatického preplachu po zapnutí kávovaru.

Recenzie a skúsenosti s kávovarom Nivona NICR 520
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s kávovarom Nivona NICR 520 na Alza
Zdroj: Alza.sk

Klady a Zápory

Kónický mlynček z kalenej ocele
Použitie mletej kávy
Automatické čistenie a odvápňovanie

Množstvo vody sa dá navoliť iba orientačne
Chýba mliečny systém

Nivona NICR 520 vypínač

Nivona NICR 520 nádoba na vodu

Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barov ● Funkcie: príprava dvoch šálok naraz, parná dýza, nastavenie množstva vody, odkvapkávací systém, odvápňovací systém, samočistiaci systém, režim úspory energie ● Zásobník na vodu: 2,2 l ● Zásobník na zrnkovú kávu: 250 g ● Zásobník na mlieko: - ● Príkon: 1 455 W ● Rozmery: 24 x 34 x 46 cm (ŠxVxH) ● Hmotnosť: 10 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(82.6%)