Kaput Green postrek proti burine – recenzia

Nástupca známeho postreku proti burine Fondo. Ide o totálny neselektívny herbicíd, ktorý však možno používať na ornej pôde s obilninami, repkou olejnou či kukuricou, a to 14 pred ich zberom. Postrek má systémový účinok. Využívaný je nielen v poľnohospodárstve, ale ja na zámkové dlažby či chodníky. Výhodou je aj rýchly účinok už po 7 až 10 dňoch.

Publikované: 14.07.2021
Aktualizované: 26.09.2023
Obsah článku:

Kaput Green

Neselektívny herbicíd na burinu na ornej pôde, v sadoch a viničoch, účinná látka glyfosát. 

Pozrieť najlepšiu ponuku

Účinným herbicídnym prípravkom so systémovým účinkom likvidácie burín je aj prípravok Kaput Green od spoločnosti Floraservis. Dôležité však je, že ide o neselektívny herbicíd, podobne ako v prípade postreku Roundup Klasik PRO. S rozdielom, že Kaput je vhodné aplikovať aj na iné podmienky. Účinnou látkou je takisto glyfosát, ktorého povesť je mierna rozporuplná vzhľadom na preukázaný vplyv na úhyn včelstva. Postrek likviduje škodlivé rastliny tak, že preniká cez zelené časti rastlín do koreňového systému. Pri aplikácii je dôležité, aby bola burina aspoň 2-3 cm nad úrovňou pôdy. Prípravok nepôsobí na semená. Určený je na ničenie jednoročných i viacročných burín.

Vhodný aj na ornú pôdu

Spotrebitelia považujú za veľkú výhodu možnosť použitia prípravku na ornú pôdu. Pokojne tak možno Kaput Green použiť na poliach s kukuricou, repkou olejnou či obilninami. Aj preto je tak často využívaný v poľnohospodárstve. Pre čo najefektívnejší účinok je dôležité, aby poľnohospodárske plodiny boli minimálne 2-3 cm pod zemou a vtedy bol prípravok aplikovaný. V prípade obilnín alebo repky olejnej je možné aplikovať prípravok 10-14 dní pred zberom, primárne proti pýru plazivému. Kaput Green sa využíva aj pri likvidácii burín v sadoch s ovocnými stromami alebo bo viniciach. Pripomíname však, že Kaput Green je totálnym herbicídom, pozor tak, aby pri aplikácii nebola zasiahnutá zelená časť stromu či viniča. Burina by mala byť vysoká 15 až 20 cm. Podobne to platí aj pri aplikácii postreku v sadoch s ihličnatými stromami.

Kaput Green recenzia

Dobrá výdatnosť

Využiť možno tento totálny herbicíd aj pri nepoľnohospodárskej pôde. Príjazdové cesty, okolo stavieb, štrkové cesty, parkoviská alebo chodníky. Dávkovanie je vždy potrebné prispôsobiť aj podľa toho, aký typ buriny sa chystáte likvidovať. O všetkom podstatnom vás informuje príbalový leták. Pri pýre sa odporúča na 2 litre vody dávka 30-40 ml. Výdatnosť je 100 m2. Pri totálnej likvidácii nežiaducej škodlivej vegetácie sa dávka pokojne môže zvýšiť aj na 50 ml na 2 litre. Účinok sa preukázateľné prejaví vädnutím a usychaním rastlín v priebehu už 1 týždňa. V praxi ide o nástupcu postreku na burinu Fondo.

Skúsenosti s Kaput Green

Herbicíd Kaput Green sa teší medzi spotrebiteľmi obľube. Pomáha s burinou v záhrade i na chodníku, ide o neselektívny herbicíd, vhodný na všetky bežné buriny. Napriek tomu, že väčšina používateľov považuje účinok za rýchly, niektorým sa zdá 7 dní priveľa. Ide o neekologický produkt s obsahom glyfosátu, čo nemusí každému vyhovovať.

Recenzie a skúsenosti s postrekom na burinu Kaput Green
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Pomer cena a množstvo
Účinný na ornú i nepoľnohospodársku pôdu
Rýchly účinok už po 7 dňoch

Negatíva

Nevhodný na trávniky

Rozsah pôsobenia: totálny – neselektívny herbicíd ● Typ postreku: systémový ● Hlavné účinné látky: glyfosát● Použitie: orná pôda, sady a viniče, nepoľnohospodárska pôda ● Objem balenia: 1 l ● Výrobca: Floraservis

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(78%)