Floraservis Bofix postrek proti burine – recenzia

Ide o selektívny herbicíd vhodný na odstraňovanie buriny z trávnika a trávnatých plôch – športovísk. Obsahuje dve účinné látky klopyralid a fluroxpyr. Výhodou je vysoké spektrum účinnosti, keďže likviduje množstvo jednoročných i viacročných burín vrátane pupenca roľného alebo kapsičky pastierskej. Výdatnosť 100 ml balenia je zhruba na 200 m2.

Publikované: 14.07.2021
Aktualizované: 27.04.2023
Obsah článku:

Floraservis Bofix

Selektívny herbicíd na okrasné trávniky, trávnaté ihriská a športoviská, účinné látky klopyralid, fluroxpyr.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Starosti s burinou v okrasnom trávniku na dvore či v predzáhradke? Nie každý herbicídny postrek je vhodný na zneškodňovanie burinového porastu z trávnatých plôch. Bofix je však selektívny herbicíd, ktorý efektívne ničí dvojklíčnolistové rastliny práve v trávnatých plochách. Semenu trávy vôbec neuškodí. Potrebné je však správne dávkovanie. Bofix je systémovým postrekom, ktorý preniká do rastlín cez listy. Účinné látky (klopyralid a fluroxpyr) spôsobia zmenu farby buriny, ktorá postupne úplne vyschne a to už po niekoľkých hodinách. Podobné aplikačné schopnosti má na trávnaté plochy aj postrek na buriny AgroBio Bofix.

Vysoké spektrum účinnosti

Obrovskou výhodou tohto herbicídneho postreku je vysoké spektrum účinnosti. Postrek totiž pôsobí na široké portfólio burín, ktoré sa pravidelne vyskytujú v okrasných trávnikoch – púpava lekárska, podbeľ liečivý, sedmokráska obyčajná, turanec kanadský, pakost lúčny, kapsička pastierska, pichliač roľný alebo lipkavec obyčajný. Na tieto buriny je postrek veľmi citlivý a účinne ich hubí. Pupenec roľný, ktorý je veľmi častým nepriateľom, je takisto v účinnom spektre, aplikácia sa však odporúča v období jeho kvitnutia. Spotrebitelia i výrobca odporúčajú, aby bol postrek aplikovaný na vyrastený trávnik, nie čerstvo pokosený. Po aplikácii prípravku je odporúčané kosenie minimálne po 72 hodinách.

Floraservis Bofix recenzia

Na plochu 200 m2

Na 3 litre vody sa odporúča 40 až 60 ml prípravku. Výdatnosť dosahuje 100 m2. 100 ml balenie vám tak vystačí na plochu s výmerou zhruba 200 m2. Rozrobiť treba objem balenia v aspoň 6 litroch vody. V prípade aplikácie je možné pasenie poľnohospodárskych zvierat až po 10 dňoch od použitia herbicídu.

Skúsenosti s Floraservis Bofix

Selektívny herbicíd Floraservis Bofix používatelia oceňujú pre jednoduchosť aplikácie, rýchlu účinnosť a spoľahlivosť. Neželané buriny v trávniku likviduje podľa viacerých spotrebiteľov na 100 %.

Recenzie a skúsenosti s postrekom na burinu Floraservis Bofix
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vhodné použitie na okrasné trávniky
Vysoká účinnosť
Rýchly účinok krátko po aplikácii

Negatíva

Potrebné aplikovať pri nižších teplotách max. 25 °C

Rozsah pôsobenia: selektívny herbicíd ● Typ postreku: systémový ● Hlavné účinné látky: klopyralid, fluroxpyr ● Použitie: okrasné trávniky, trávnaté ihriská a športoviská ● Objem balenia: 0,1 l ● Výrobca: Floraservis

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(70%)