Roundup Klasik PRO postrek proti burine – recenzia

Jeden z najznámejších totálnych herbicídov proti burine s účinnou látkou gylfosát. Postrek na burinu má systémový mechanizmus pôsobenia – zasiahne rastlinu cez listy alebo stonku a preniká až do koreňového systému. Určený je na príjazdové cesty, chodníky či zámkové dlažby. Prezentuje sa rýchlym a spoľahlivým účinkom už do 10 dní od aplikácie.

Publikované: 14.07.2021
Aktualizované: 27.04.2023
Obsah článku:

Roundup Klasik PRO

Neselektívny herbicíd vhodný na burinu na chodníkoch a nepoľnohospodárskej pôde, účinná látka glyfosát.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Postrek proti burine Roundup Klasik PRO patrí do skupiny totálnych herbicídov. To znamená, že nie je vhodný na poľnohospodárske plochy s plodinami či výsadbou. Nemožno ho aplikovať do záhonov, záhrad s plodinami či kvetmi ani do skaliek alebo priamo na trávnik. Ide o systémový herbicíd, ktorý sa aplikuje na zelenú časť rastlín. Rastlinu účinne zasiahne látka glyfosát (táto látka nie je toxická), ktorá cez zelené časti rastlín, ideálne listy alebo stonku, preniká hlboko až do koreňového systému a spôsobí zožltnutie a vyschnutie buriny, a to už do niekoľkých dní. Účinnosť glyfosátu je veľmi vysoká, no jeho efekt je mierne rozpačitý vzhľadom na preukázaný vplyv na úhyn včelstva.

Rýchly účinok

Postrek nepôsobí na semená a nie je prijímaný koreňmi. Určený je na ničenie jednoročných burín v ornej alebo nepoľnohospodárskej pôde. Používatelia si pochvaľujú rýchlosť účinkovania po aplikácii. Do 10 dní sa objaví zhnednutie a vysychanie rastlín. Preukázateľne viac pôsobí, ak je aplikovaný za jasného počasia – lepší prienik účinnej látky vďaka UV žiareniu. Optimálne je ho použiť vtedy, keď burina kvitne alebo je po odkvete. Účinkuje takmer na všetky druhy burín vrátane plazivého pýru alebo turanky kanadskej.

Roundup Klasik PRO recenzia

Dlhodobý účinok

Dávkovanie je individuálne s ohľadom na hustotu porastu a takisto plochu. Ide o kvapalný koncentrát. Odporúčané dávkovania na likvidáciu jednoročných burín je 20-30 ml na 1 liter vodyVýdatnosť je až 100 m2. V prípade odolnejších burín na liter vody pokojne aj 30-60 ml na 1 liter vody. V prípade, že plánujete prípravok aplikovať na nepoľnohospodársku pôdu – príjazdová cesta, zámková dlažba, terasy a iné, pre dlhodobý účinok sa odporúča na 1 liter vody 50-100 ml postreku Roundup. Ide o dlhodobo overený postrek na burinu s vysokou účinnosťou a priaznivou cenou vzhľadom na výdatnosť postreku.

Skúsenosti s Roundup Klasik PRO

Najväčším plusom Roundup Klasik PRO je podľa spotrebiteľov rýchly účinok. Páči sa im, že ide o bezpečný a overený produkt. Produkt odporúčajú všetkými desiatimi.

Recenzie a skúsenosti s postrekom Roundup Klasik PRO

Postrek proti burine Roundup Klasik PRO

Roundup Klasik PRO 5-litrové balenie

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

100 % účinnosť
Jednoduchá aplikácia
Osvedčená kvalita – renomé výrobcu

Negatíva

Vhodný výhradne na miesta bez výsadby

Rozsah pôsobenia: totálny – neselektívny herbicíd ● Typ postreku: systémový ● Hlavné účinné látky: glyfosát ● Použitie: nepoľnohospodárska pôda, chodníky, príjazdy ● Objem balenia: 1 l ● Výrobca: Roundup - Monsanto


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(72.6%)