Roundup Klasik PRO recenzia postreku proti burine

Jeden z najznámejších totálnych herbicídov proti burine s účinnou látkou gylfosát. Postrek na burinu má systémový mechanizmus pôsobenia – zasiahne rastlinu cez listy alebo stonku a preniká až do koreňového systému. Určený je na príjazdové cesty, chodníky či zámkové dlažby. Prezentuje sa rýchlym a spoľahlivým účinkom už do 10 dní od aplikácie.

Publikované: 14.07.2021
Aktualizované: 14.07.2021

Roundup Klasik PRO

Neselektívny herbicíd vhodný na burinu na chodníkoch a nepoľnohospodárskej pôde, účinná látka glyfosát.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Postrek proti burine Roundup Klasik PRO patrí do skupiny totálnych herbicídov. To znamená, že nie je vhodný na poľnohospodárske plochy s plodinami či výsadbou. Nemožno ho aplikovať do záhonov, záhrad s plodinami či kvetmi ani do skaliek alebo priamo na trávnik. Ide o systémový herbicíd, ktorý sa aplikuje na zelenú časť rastlín. Rastlinu účinne zasiahne látka glyfosát (táto látka nie je toxická), ktorá cez zelené časti rastlín, ideálne listy alebo stonku, preniká hlboko až do koreňového systému a spôsobí zožltnutie a vyschnutie buriny, a to už do niekoľkých dní. Účinnosť glyfosátu je veľmi vysoká, no jeho efekt je mierne rozpačitý vzhľadom na preukázaný vplyv na úhyn včelstva.

Postrek nepôsobí na semená a nie je prijímaný koreňmi. Určený je na ničenie jednoročných burín v ornej alebo nepoľnohospodárskej pôde. Používatelia si pochvaľujú rýchlosť účinkovania po aplikácii. Do 10 dní sa objaví zhnednutie a vysychanie rastlín. Preukázateľne viac pôsobí, ak je aplikovaný za jasného počasia – lepší prienik účinnej látky vďaka UV žiareniu. Optimálne je ho použiť vtedy, keď burina kvitne alebo je po odkvete. Účinkuje takmer na všetky druhy burín vrátane plazivého pýru alebo turanky kanadskej. Na kríky a polodreviny je účinnejší herbicíd AgroBio Garlon New.

Dávkovanie je individuálne s ohľadom na hustotu porastu a takisto plochu. Ide o kvapalný koncentrát. Odporúčané dávkovania na likvidáciu jednoročných burín je 20-30 ml na 1 liter vodyVýdatnosť je až 100 m2. V prípade odolnejších burín na liter vody pokojne aj 30-60 ml na 1 liter vody. V prípade, že plánujete prípravok aplikovať na nepoľnohospodársku pôdu – príjazdová cesta, zámková dlažba, terasy a iné, pre dlhodobý účinok sa odporúča na 1 liter vody 50-100 ml postreku Roundup. Ide o dlhodobo overený postrek na burinu s vysokou účinnosťou a priaznivou cenou vzhľadom na výdatnosť postreku.

Roundup Klasik PRO recenzia

Postrek proti burine Roundup Klasik PRO

Roundup Klasik PRO 5-litrové balenie

Klady a Zápory

100 % účinnosť
Jednoduchá aplikácia
Osvedčená kvalita – renomé výrobcu

Vhodný výhradne na miesta bez výsadby

Rozsah pôsobenia: totálny – neselektívny herbicíd ● Typ postreku: systémový ● Hlavné účinné látky: glyfosát ● Použitie: nepoľnohospodárska pôda, chodníky, príjazdy ● Objem balenia: 1 l ● Výrobca: Roundup - Monsanto


Najlepšie postreky proti burine 2021 + recenzie

Hodnotené parametre Pri voľbe hodnotených parametrov hrá prirodzene najväčšiu rolu účinnosť postreku proti burine. Úlohou herbicídov je vyhubiť burinu a zabrániť jej ďalšiemu šíreniu, resp. rastu. Niektoré postreky dlhodobo preukazujú vysokú účinnosť a aj preto sme zrealizovali prieskum trhu a čerpali primárne zo skúseností spotrebiteľov. Praktické skúsenosti sú v tomto prípade... Prečítať článok

Hodnotenie:
(77.4%)