Kärcher K 4 Full Control Car & Home vysokotlakový čistič – recenzia

Kärcher K 4 Full Control Car & Home pracuje s tlakom 20 až 130 barov. Prietok vody 420 litrov za hodinu a plošný výkon 30 m²/h umožňujú čistič povrchy so slabýmstredne silným znečistením. Zaujme vodou chladený motor a jemný vodný filter.

Publikované: 19.05.2021
Aktualizované: 21.01.2022
Obsah článku:

Kärcher K 4 Full Control Car & Home

Výkon 1 800 W, pracovný tlak 20 – 130 barov, prietok vody 420 litrov za hodinu, plošný výkon 30 m²/h, max. teplota vody do 40 °C, jemný vodný filter, vodou chladený motor.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Pri nemeckom výrobcovi Kärcher ešte na istý čas ostaneme. Zaujímavo sa totiž javí aj vysokotlakový čistič Kärcher K 4 Full Control Car & Home – a to najmä v prípade, ak vám stačí o level nižší výkon v porovnaní s tým, ktorý ponúka Kärcher K 5 Full Control Car & Home. Na bežné činnosti však bude stále dostatočný, veď sa zastavil na hodnote 1 800 W.

Na slabé a stredne silné znečistenie

Rozmedzie pracovného tlaku kleslo na hodnoty 20 – 130 barov, prietok sa v porovnaní s „výkonnejším bratom“ znížil na stále skvelých 420 litrov vody za hodinu. Plošný výkon predstavuje v tomto prípade hodnota 30 m²/h. Prístroj vám poslúži predovšetkým na slabé a stredne silné znečistenie, dokáže pracovať s teplotou vody do 40 °C.

Kärcher K 4 Full Control Car & Home recenzia

Vodou chladený motor

Mierne klesla aj dĺžka tlakovej hadice, tá sa v tomto prípade zastavila na hodnote 6 metrov. Pri váhe zariadenia na úrovni 13 kilogramov a prítomnosti dvoch prepravných kolies však naďalej platí možnosť čističku jednoducho presunúť na miesto, kde práve bude potrebná. V opačných prípadoch ostal model Kärcher K 4 v porovnaní so svojím väčším a výkonnejším súrodencom nezmenený. Aj v tomto prípade sa tak o bezpečnosť postará jemný vodný filter v kombinácii s vodou chladeným motorom.

Skúsenosti s Kärcher K 4 Full Control Car & Home

Zloženie vysokotlakového čističa Kärcher K 4 Full Control Car & Home zaberie len pár minút a vďaka priloženému návodu to zvládne vskutku každý. Používateľom sa páči možnosť regulovať tlak vody, dobré ovládanie dýz a aj vodou chladený motor. Príslušenstvo je slabšie ako u vyšších modelov, ale dobre poslúži na čistenie rôznych povrchov vrátane auta či bicykla.

Recenzie a skúsenosti s vysokotlakovým čističom Kärcher K 4 Full Control Car & Home
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

nižšia obstarávacia cena
vysoký tlak

Negatíva

teplota vody len do 40 °C

Čistiaci výkon: 1,8 kW ● Prietok vody: 420 l/h ● Max. tlak: 130 barov ● Max. teplota vody: 40 °C

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)