Kärcher WD3 multifunkčný vysávač – recenzia

Multifunkčný vysávač Kärcher WD3 ponúka silný sací výkon (200 W). POteší možnosťou suchého aj mokrého vysávania, nečistoty zbiera do 17-litrovej nádoby. FIltráciu zabezpečuje umývateľný patrónový filter. Vysávač je trochu hlučný (75 dB), dĺžkou prívodného kábla (4 m) taktiež nezaujme.

Publikované: 01.07.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Kärcher WD3

Multifunkčný vysávač vhodný na suché i mokré vysávanie, filtráciu zabezpečuje patrónový filter, objem vrecka/nádoby je 17 l.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Multifunkčný vysávač dokáže v domácnosti zastať hneď niekoľko úloh. To platí aj o vysávači Kärcher WD3, ktorý rozhodne patrí k cenovo dostupným modelom a aj keď ho nemožno považovať za „čistokrvný“ bytový vysávač, spotrebitelia si jeho viacúčelovosť veľmi obľúbili. Dôvodom je aj silný sací výkon (200 W) vďaka príkonu 1 000 W. A tým prekonáva mnohú konkurenciu. Na druhej strane stráca z hľadiska mobility. Plastové kolieska problém nie sú, no vysávač má žalostnú dĺžku prívodného kábla len 4 metre, hadica má 2 metre a akčný rádius je slabých 6,5 metra, čo je oproti konkurentom žalostne málo. Telo vysávača je z odolného plastu. Výrobca síce uvádza hlučnosť 75 dB, čo nepôsobí hrozivo, no viacero spotrebiteľov hlučnosť hodnotilo negatívne.

Kärcher WD3 recenzia

Suché i mokré vysávanie

Ďalšou veľkou výhodou vysávača Kärcher WD3 je možnosť suchého i mokrého vysávania. Keďže vysávač môže využívať až 17-litrovú zbernú nádobu a používa len patrónový filter, nie je potrebné filter ani vymieňať. Suché a mokré vysávanie je veľkou výhodou. Prach a podobné nečistoty však môžete vysávať aj cez filtračné vrecko. Vysávač tak môžete používať bez vrecka i s vreckom. Poteší aj nízka cena náhradných vreciek. Úroveň filtrácie je na veľmi slabej úrovni a hodnotená ako nedostatočná. Pre alergikov Kärcher WD3 určite neodporúčame – patrónový filter je síce možné umývať, no plní len nutnú úlohu.

Poradí si aj s väčšími nečistotami

Hmotnosť vysávača je 5,5 kg, navíjanie kábla ani regulácia výkonu možná nie je. Vyprázdňovanie nádoby je jednoduché – systém Push&Pull. Vďaka výkonu však vysávač môžete použiť aj na vysávanie auta, terasy či balkóna. Bez problémov si totiž poradí aj s väčšími nečistotami. Zároveň možno využiť aj funkciu fúkania, napríklad pri odstraňovaní lístia z terasy či príjazdovej cesty. Multifunkčný – klasický vysávač nepatrí medzi najpredávanejšie náhodou a zvlášť praktické využitie si nájde v rodinných domoch. Nepochopiteľný je však extrémne krátky prívodný kábel.

Multifunkčný vysávač Kärcher WD3

Skúsenosti a recenzie

S multifunkčným vysávačom Kärcher WD3 sú spotrebitelia nadmieru spokojní. Spotrebič má podľa nich výborný sací výkon, je ľahko prenosný a skladovateľný. Kärcher považujú za kvalitnú značku. Výčitky smerovali smerom k hlučnosti stroja a krátkemu káblu.

Recenzie a skúsenosti s multifunkčným vysávačom Kärcher WD3

Multifunkčný vysávač Kärcher WD3 recenzia

Kärcher WD3 vysávanie auta

Kärcher WD3 vysávač 2 v 1

Kärcher WD3 patrónový filter

Vysávač Kärcher WD3

Klady a Zápory

Suché i mokré vysávanie
Silný sací výkon a funkcia fúkania
Pomer cena a výkon

Vyššia hlučnosť
Slabá úroveň filtrácie
Krátky prívodný kábel

Typ: multifunkčný vysávač ● Vysávanie: suché/mokré ● Príkon: 1 000 W ● Energetická trieda: B ● Hlučnosť: 75 dB ● Akčný rádius: 6,5 m ● Filtrácia: patrónový filter ● Objem vrecka/nádoby: 17 l ● Automatické navíjanie: nie ● Regulácia výkonu: nie ● Hmotnosť: 5,5 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(80%)