Klarstein DryFy 10 recenzia odvlhčovača vzduchu

Odvlhčovač vzduchu Klarstein DryFy 10 nemá oslnivý odvlhčovací výkon, na domáce použitie je však viac než postačujúci. Môžete ho používať v miestnostiach s rozlohou do 20 m², disponuje zaujímavými funkciami a nylónovým filtrom na zachytávanie nečistôt. K plusom ďalej patrí možnosť jeho pripojenia na odpadové potrubie a vcelku nízka hlučnosť. Za najväčšie negatíva považujeme absenciu ochrany proti zamrznutiu a menší objem kondenzačnej nádobky.

Publikované: 27.09.2021
Aktualizované: 27.09.2021

Klarstein DryFy 10

Elektrický odvlhčovač vzduchu s prachovým filtrom, odvlhčovací výkon cca 0,4 l/hod., príkon 240 W, pre miestnosti od 15 do 20 m², objem nádržky 1,8 l, hlučnosť 40 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Odvlhčovacia kapacita Klarstein DryFy 10 predstavuje 10 l/24 hod., teda asi 0,4 l/hod., čo je postačujúce do priestorov s rozlohou od 15 do 20 m². Z tohto dôvodu ho hodnotíme ako lacný odvlhčovač vzduchu s priemerným výkonom, ktorý je ideálny do klasických bytov či domov so štandardne veľkými miestnosťami. Odvlhčovač vzduchu Klarstein nie je na rozdiel od Electrolux EXD20DN4W a Rohnson R-9612 vybavený ionizátorom, ale integrovaným nylonovým filtrom, ktorý slúži najmä na zachytávanie prachu. Tento model preto môžeme odporučiť aj ľuďom so slabšou alergiou.

Kondenzačná nádobka má len 1,8 l, čo nie je najviac. Samozrejme, funkciu automatického vypnutia pri jej naplnení vodou, ktorú sprevádza zvuková kontrolka, sa na odvlhčovači nachádza. Skutočne zaujímavou je možnosť pripojenia spotrebiča na odpadové potrubie. Na tento účel slúži odtoková hadica s dĺžkou 0,6 m, ktorá je súčasťou dodávky.

Na hornej strane odvlhčovača nájdete displej, ktorý okrem iného zobrazuje aktuálnu vlhkosť vzduchu v miestnosti, a niekoľko tlačidiel, pomocou ktorých nastavíte cieľovú vlhkosť v krokoch po 5 % v rozmedzí od 30 do 80 %. Za spomenutie ďalej stoja špeciálne režimy „power" na intenzívnejšie a „silent" na tiché odvlhčovanie. Na DryFy 10 nechýba ani funkcia automatickej regulácie odvlhčovania24 hod. časovač, ktorý je možné nastaviť v krokoch po 60 min., a funkcia vnútorného sušenia, ktorá zjednodušuje údržbu a predlžuje životnosť spotrebiča.

„Vizáž“ DryFy 10 neohúri ani neurazí. Ide o nenápadný model s kompaktnými rozmermi nízkou hmotnosťou, ktorý je vybavený praktickou rúčkou na prenášanie. Hlučnosť, ktorá dosahuje 40 dB, považujeme za prijateľnú. Za najväčšie negatívum pokladáme absenciu funkcie Anti-Freeze.

Klarstein DryFy 10 recenzia

Klarstein DryFy 10 rozmery

Klarstein DryFy 10 využiteľnosť

Klarstein DryFy 10 výkon

Klarstein DryFy 10 pripojiteľnosť na odpadové potrubie

Klarstein DryFy 10 ovládanie

Odvlhčovač vzduchu Klarstein DryFy 10

Klarstein DryFy 10 nádržka na vodu

Klady a Zápory

Výborný pomer medzi cenou, výkonom a funkciami
Pokročilé funkcie
Možnosť prepojenia s odpadovým potrubím

Menšia kondenzačná nádobka
Bez ochrany proti zamrznutiu

Typ = elektrický odvlhčovač vzduchu ● Odvlhčovací výkon = cca 0,4 l/hod. ● Prietok vzduchu =100 m³/hod. ● Veľkosť miestnosti = 15 – 20 m² ● Prevádzková teplota = 4 – 32 °C ● Hlučnosť = 40 dB ● Príkon = 240 W ● Objem kondenzačnej nádržky = 1,8 l ● Rozmery (V x Š x H) = 42 x 29,5 x 21 cm ● Hmotnosť = 9,2 kg


Najlepšie odvlhčovače vzduchu 2021 + recenzie

Hodnotené parametre Určite to poznáte i vy sami. Pri výbere akéhokoľvek spotrebiča do domácnosti sa nesústredíte len na parametre jedného modelu. Snažíte sa porovnávať viacero kúskov, aby ste si v závere vybrali ten najlepší. To isté sme pri recenzovaní odvlhčovačov vzduchu v našom teste urobili aj my. Na tento účel sme si na začiatku hodnotenia stanovili  rebríček parametrov, ktoré... Prečítať článok

Hodnotenie:
(81.6%)