Noaton DF 4114 odvlhčovač vzduchu – recenzia

Veľmi kvalitný a dobre vybavený odvlhčovač vzduchu Noaton DF 4114 patrí k modelom, ktoré sú úsporné a veľmi nenáročné na údržbu i používanie. Veľkou výhodou tohto odvlhčovača je, že dokáže vzduch aj čistiť vďaka uhlíkovému filtru. Spotrebitelia odkazujú na jeho vysokú efektivitu. Výkon je viac ako dostačujúci. Zariadenie má aj režim kontinuálnej prevádzky.

Publikované: 25.04.2022
Aktualizované: 05.10.2022
Obsah článku:

Noaton DF 4114

Elektrický odvlhčovač vzduchu, odvlhčovací výkon 13,5 l/24 hod., príkon: 180 W, prietok vzduchu 120 m³/hod., pre miestnosti od 15 do 25 m²

Pozrieť najlepšiu ponuku

Odvlhčovač vzduchu je určený na znižovanie relatívnej vlhkosti vzduchu v priestore. Tento model pracuje optimálne v priestoroch s výmerou 15 až 25 m2. Elektromotor má príkon 180 kW a na pomery niektorej konkurencie je o niečo viac hlučný, no ani v noci nie je hluk neznesiteľný. Pracovať dokáže pri lokálnej teplote 5 °C až 35 °C. Odvlhčovací výkon sa odvíja aj od okolitej teploty. Pri teplote nad 30 °C je výkon 13,5 l/24 hod. Prístroj má nastaviteľný hygrostat a dokáže tak automaticky regulovať hodnotu vlhkosti v miestnosti. Na nápadite riešenom podsvietenom LED displeji na čelnej strane sa vám vždy zobrazuje aktuálna hodnota vlhkosti v priestore.

Kontinuálne odvlhčovanie

Maximálny prietok vzduchu je 120 m3/hod. Aktivovať môžete tiež časovač, a to až v 24-hodinovom intervale. Veľmi praktickou funkciou je režim kontinuálneho odvlhčovania – prístroj sa pri zvýšení vlhkosti sám aktivuje a zníži ju na požadovanú hodnotu. Nádržka na kondenzát má 2 litre. Väčšia by zariadeniu svedčila viac. Súčasťou balenia je aj hadica pre odvod vlhkosti mimo nádobku. Odvlhčovač vzduchu disponuje transportnými kolieskami a držadlom. Prívodný kábel má 180 cm.

Noaton DF 4114 recenzia

Vzduch odvlhčuje i čistí a usuší i bielizeň

Radí sa k odvlhčovačom vzduchu, ktoré dokážu vzduch v priestore aj čistiť. Alergikov určite poteší, že je tento model vybavený uhlíkovým filtrom, ktorý zachytáva baktérie a mikróby. Zabraňuje aj tvorbe plesní. Účinne dokáže vzduch zbaviť zápachu, cigaretového dymu alebo rôznych alergénov (peľ, plynné látky, spreje...). Odvlhčovač využíva kompresor, kde sa zráža vlhkosť a aj preto je vybavený funkciou automatického odmrazovania.

Zaujímavou funkciou je režim sušenia bielizne. Odvlhčovač v tomto režime fúka von teplý vzduch, ktorý produkuje pri chladení, a to pritom, ako odvádza zo vzduchu nadbytočnú vlhkosť. Toto riešenie je tak maximálne úsporné. Celkový chod zariadenia je veľmi ekonomický a prevádzka je šetrná.

Skúsenosti s Noaton DF 4114

Z recenzií používateľov je zrejmé, že sú s funkčnosťou a účinkami odvlhčovača vzduchu Noaton DF 4114 veľmi spokojní. Rozpačité názory sa týkajú hlučnosti, niektorým hladina hluku prekáža, iní hovoria o tichom chode. Zhoda panuje v súvislosti s efektivitou zariadenia. Za krátky čas dokáže zariadenie vlhkosť veľmi účinne znížiť. Plusom je aj fakt, že vzduch je zároveň filtrovaný vďaka uhlíkovému filtru. Pozitívne hodnotená je aj úsporná prevádzka. Tento model využívaj tiež teplý vzduch v režime sušenia bielizne. Integrovaný hygrostat dokáže regulovať mieru relatívnej vlhkosti a v režime kontinuálnej prevádzky sa stará o jej optimálnu hladinu.

Recenzie a skúsenosti s odvlhčovačom vzduchu Noaton DF 4114
Zdroj: Heureka.sk

Vodná nádržka má len 2 litre, čo je trochu menej, ako by si tento model zaslúžil. Spotrebitelia kladne hodnotia i dizajn a praktický podsvietený displej, ktorý zobrazuje aktuálnu hodnotu vlhkosti. K dispozícii je funkcia časovača. Vďaka podvozku s kolieskami je zariadenie mobilné. Dizajnovo neutrálne prevedenie sa hodí do každého interiéru.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoká efektivita
Odvlhčovanie i čistenie vzduchu
Úsporná prevádzka

Negatíva

Menšia nádržka na kondenzát

Typ: elektrický odvlhčovač vzduchu ● Príkon: 180 W ● Odvlhčovací výkon: 13,5 l/24 hod. ● Prietok vzduchu: 120 m³/hod. ● Veľkosť miestnosti: 15 – 25 m² ● Hlučnosť: 36 dB ● Objem kondenzačnej nádržky: 2,0 l ● Prevádzková teplota: 5 °C – 35 °C ● Rozmery (V x Š x H): 50 x 28 x 20 cm ● Hmotnosť: 12 kg ● Časovač: áno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80%)