Electrolux EXD20DN4W odvlhčovač vzduchu – recenzia

Odvlhčovač vzduchu Electrolux CompactDry EXD20DN4W môžete použiť v miestnostiach s rozlohou do 29 m². Disponuje časovačom, funkciou automatického vypnutia aj ochranou proti zamrznutiu. K atraktívnym parametrom patrí prítomnosť ionizačného filtra. K nevýhodám patrí vyššia hlučnosť a spotreba elektriny.

Publikované: 27.09.2021
Aktualizované: 05.10.2022
Obsah článku:

Electrolux EXD20DN4W

Elektrický odvlhčovač vzduchu s ionizátorom, odvlhčovací výkon 0,66 l/hod., príkon 430 W, pre miestnosti do 29 m², objem nádržky 3 l, hlučnosť 46 dB

Pozrieť najlepšiu ponuku

Odvlhčovač vzduchu Electrolux CompactDry s odvlhčovacou kapacitou 0,66 l/hod. je určený pre miestnosti s rozlohou do cca 29 m², čo je pre bežné domácnosti viac než postačujúce. Okrem výkonu nás na ňom zaujali funkcie. Na tomto modeli sa nachádza bezpečnostná funkcia na automatické vypnutie pri naplnení kondenzačnej nádržky a nechýba ani Auto-Defrost, vďaka čomu je vhodný aj na používanie v chladnejších priestoroch.

Vhodný na sušenie bielizne

Na odvlhčovači ďalej nájdete 24 hod. časovač a režim Turbo na intenzívne odvlhčovanie, pri ktorom v priebehu krátkej chvíľky vlhkosť klesne na 45 %. Režim Turbo je ideálny do extrémne vlhkých priestorov, napr. do kúpeľní či pivníc. Môžete ho využiť aj pri sušení bielizne. Navyše, CompactDry patrí do skupiny odvlhčovačov vzduchu s ionizátorom. Vzduch teda nielen vysúša, ale taktiež skvalitňuje a čistí.

Electrolux EXD20DN4W recenzia

LED displej zobrazuje aktuálnu vlhkosť a zvolený režim

Dizajn hodnotíme pozitívne. Odvlhčovač pôsobí elegantne a nenápadne. Je vybavený praktickým LED displejom, na ktorom môžete sledovať aktuálnu vlhkosť v miestnosti práve zvolený režim. K plusom zaradzujeme aj dostatočne veľkú kondenzačnú nádržku s objemom 3 l a fakt, že ide o veľmi praktický model. Electrolux CompactDry je vybavený pevnou rukoväťou a kolieskami a má vcelku kompaktné rozmery, čo je plusom pri jeho premiestňovaní. Problémom môže byť len celkom vysoká hmotnosť, ktorá predstavuje až 14 kg. K nie najpozitívnejším parametrom zaraďujeme aj vyššiu spotrebu elektriny a hlučnosť, ktorá dosahuje až 46 dB.

Skúsensoti s Electrolux EXD20DN4W

Výkon, tichý chod a dizajn chvália spotrebitelia na modeli Electrolux EXD20DN4W najviac. Zapnutie a vypnutie sa dá naprogramovať, prístroj sa automaticky vypne, keď dosiahne minimálnu úroveň, a znovu sa zapne, keď sa vlhkosť zvýši.

Recenzie a skúsenosti s odvlhčovačom vzduchu Electrolux EXD20DN4W
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s odvlhčovačom vzduchu Electrolux EXD20DN4W na Mall
Zdroj: Mall.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Pokrokové funkcie vrátane turbo režimu
Praktický pre premiestňovaní

Negatíva

Vyššia spotreba elektriny
Vyššia hmotnosť
Vyššia hlučnosť

Typ = elektrický odvlhčovač vzduchu s ionizátorom ● Odvlhčovací výkon = 0,66 l/hod. ● Veľkosť miestnosti = do 29 m² ● Prevádzková teplota = 5 – 35 °C ● Hlučnosť = 46 dB ● Príkon = 430 W ● Objem kondenzačnej nádržky = 3 l ● Rozmery (V x Š x H) = 51 x 35 x 42,5 cm ● Hmotnosť = 14 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.2%)