LG F26V2WN3W práčka plnená spredu – recenzia

Slim práčka zaujme predovšetkým kompaktnými rozmermi a vhodná je aj do priestorov s menšou výmerou. Využíva inteligentnú funkciu SmartDiagnosis. Patrí do energetickej triedy E a ponúka až 14 prednastavených programov. Má parný prací program, vybavená je rýchlym 30-minútovým programom a nezabudlo sa ani na detskú poistku a možnosť pridania bielizne počas pracieho cyklu.

Publikované: 09.08.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

LG F26V2WN3W

Spredu plnená práčka s kapacitou 6,5 kg bielizne, max. počet otáčok 1 200 za minútu, 14 programov, trieda účinnosti odstreďovania B.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Tento model patrí medzi malé práčky s prívlastkom slim. Hĺbka bubna je totiž menšia ako 50 cm, konkrétne 45,5 cm. Menšia je tak i kapacita pracieho bubna – 6,5 kg, nie je najmenej, no vhodná je skôr do kúpeľní s menšou výmerou. Napriek menším rozmerom práčka nepatrí medzi priekopníkov v úspornosti. Na základe odborných testov, kde bola vykonávaná spotreba vody a el. energie, bola spredu plnená práčka LG zaradená do energetickej triedy E. Invertorový motor s inteligentným systémom AI DDTM je už tradičnou zárukou tichého chodu. Takisto platí na motor záruka 10 rokov od výrobcu. Najvyššie otáčky dosahuje práčka pri odstreďovaní – 1 200 ot./min.

LG F26V2WN3W recenzia

14 pracích programov

O počet pracích programov núdza rozhodne nie je. K dispozícii ich je 14 – bavlna, ECO, syntetika, jemné vlákna či športové oblečenie. Parný program, podobne ako práčka LG F4WV710P0E, nemá. Medzi funkciami neabsentuje odložený štart s oneskorením od 3 až do 19 hodín. Silnou stránkou moderných práčok LG sú práve inovácie. Jednou z nich je aj SmartDiagnosis – inteligentná diagnostika, ktorá dokáže na základe hlásenia chybového kódu upozorniť používateľa na problémy, ktoré je potrebné riešiť. Ovládanie otočným regulátorom a dotykovými tlačidlami je jednoduché a praktické. Podstatné údaje zobrazuje LED displej. Práčka disponuje aj ochranou proti úniku vody.

Inteligentné pranie

Ako to už v prípade práčok LG býva zvykom, technológia AI DDTM má svoje špecifická a je veľmi praktická. Sama totiž zváži objem bielizne, deteguje jemnosť vlákien a následne určí prací cyklus. Ten si však môžete zvoliť aj vy. Potom LG stanoví čas prania. Niekedy sú však časy poriadne prehnané, predovšetkým pri niektorých programoch (ECO alebo detská bielizeň). Veľkým plusom sú z nášho pohľadu programy ako čistenie bubna alebo rýchly 30-minútový program. Add Item vám umožní pridať kúsky bielizne aj potom, čo ste už prací cyklus zapli. Objem bubna je 59 litrov, dvierka sa otvárajú do ľavej strany a sú vyrobené z tvrdeného skla. Práčka má tiež funkciu detskej poistky.

Spredu plnená práčka LG F26V2WN3W

Skúsenosti a recenzie

Práčky LG sú medzi spotrebiteľmi vo všeobecnosti obľúbené. Platí to aj pre model LG F26V2WN3W. Používatelia chvália cenu, kompaktné rozmery, tichý chod spotrebiča i 10-ročnú záruku na motor.

Recenzie a skúsenosti s práčkou LG F26V2WN3W

Práčka LG F26V2WN3W recenzia

LG F26V2WN3W ovládanie

LG F26V2WN3W energetický štítok

Klady a Zápory

Kompaktné rozmery
Tichý chod
Veľké množstvo programov

Horšia úspora vody

Trieda účinnosti odstreďovania: B ● Energetická trieda: E ● Max. kapacita naplnenia: 6,5 kg ● Max. počet otáčok: 1 200 ot./min. ● Počet programov: 14 ● Hlučnosť odstreďovania: 74 dB ● Parná funkcia: nie ● Odložený štart: áno ● WiFi: nie ● Rozmery: 60 cm x 85 cm x 45,5 cm (ŠxVxH)


Testované produkty

Hodnotenie:
(81.2%)