Makita VC4210M priemyselný vysávač – recenzia

Za vyššiu obstarávaciu cenu môžete mať aj model Makita VC4210M. Ide o profesionálny prístroj, ktorý si poradí so suchými aj mokrými nečistotami. Je stvorený na upratovanie dielní, servisov či pracovných hál. Makita VC4210M je lacnejšou alternatívou profesionálneho modelu Festool CTL 26 E AC 574945.

Publikované: 16.06.2023
Aktualizované: 21.09.2023
Obsah článku:

Makita VC4210M

Priemyselný vysávač na mokro-suché vysávanie, príkon 2 400 W, prietok vzduchu 4,5 m3/min., 42-litrová zberná nádoba.

Pozrieť najlepšiu ponuku

S príkonom 2 400 W a s objemom nádoby na nečistoty až 42 litrov poteší i najnáročnejších zákazníkov. Jednoducho povysáva kremenný prach, farbu, omietku, piliny, ale aj rozliate tekutiny. Po dosiahnutí maximálnej kapacity kvapaliny sa motor automaticky vypne. Značka Makita je už dlhé roky verná svojmu charakteristickému farebnému vzhľadu. Už na prvý pohľad spoznáte, že ide o vysávač značky Makita. Pevná konštrukcia vysávača s hmotnosťou okolo 16 kg je postavená na štyroch kolieskach. Tie uľahčia manipuláciu s vysávačom. Veľké kolesá s kovovou vidlicou a zadné kolesá z oceľovej nápravy zvládnu drsné zaobchádzanie na stavbe. Okrem toho vyzdvihujeme 7,5-metrovú dĺžku kábla.

Makita VC4210M recenzia

Automatické čistenie filtra 

Zdĺhavé čistenie filtra je už minulosťou. Nahradí ho funkcia automatického čistenia. Každá polovica filtra je vyfukovaná osobitne, preto sa dokáže čistiť bez toho, aby bol výkon prerušený. Kým sa jedna polovica čistí, druhá pokračuje v nasávaní. Rýchlosť prúdenia vzduchu je regulovaná v závislosti od priemeru hadice. Je tiež vybavený veľkou nosnou plochou na náradie a robustnou rukoväťou pre ľahký transport.

Variant Makita VC4210L

Priemyselný vysávač Makita VC4210M je určený na prach triedy M. Týmto pojmom sú označované stredne nebezpečné nečistoty, ako napríklad betón, drevo, cement... Prach triedy M má hodnotu koncentrácie vyššiu ako 0,1 mg/m3. Makita má vo svojom portfóliu aj totožný model Makita VC4210L, vhodný na prach triedy L. Ide o mierne nebezpečný prach s koncentráciou viac ako 1 mg/m3. Čo sa týka prevedenia, modely sú si veľmi podobné. Ponúkajú rovnaký výkon, veľkosť nádoby i ponúkané funkcie.

Priemyselný vysávač Makita VC4210M

Skúsenosti s Makita VC4210M

Ak sa budete rozhodovať medzi modelmi priemyselných vysávačov značky Makita, zvážte, kde a na aké nečistoty budete prístroj používať. Podľa toho si potom zvoľte model Makita VC4210M alebo Makita VC4210L. Oba modely sú medzi spotrebiteľmi veľmi obľúbené. Svedčí o tom množstvo pozitívnych recenzií. Zákazníkom sa páči sila vysávania, robustné prevedenie, kvalitné príslušenstvo i automatické čistenie filtra. Ako výhodu pridávame nízku hlučnosť v porovnaní s inými modelmi. Jediné, čo by sme mohli týmto modelom vytknúť, je vyššia cena.

Recenzie a skúsenosti s priemyselným vysávačom Makita VC4210M
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Robustné prevedenie
Vysoký výkon
Automatický výklep filtra

Negatíva

Veľkosť a váha
Vyššia cena

Vysávanie: suché/mokré ● Príkon: 2 400 W ● Prietok vzduchu: 4,5 m3/min. ● Objem zbernej nádoby: 42 l ● Dĺžka kábla: 7,5 m ● Hlučnosť: 60 dB(A) ● Hmotnosť: 16 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.4%)