Motorola Pip 1610 Connect videopestúnka – recenzia

Videopestúnku Motorola Pip 1610 Connect ocenia všetci nároční rodičia, ktorí si chcú dopriať chvíľu pokoja a zároveň mať dieťa stále pod kontrolou. Detská pestúnka Motorola prenáša ako zvuk, tak aj obraz. Prenos zvuku je zabezpečený digitálne a umožní dosah do vzdialenosti až 300 m vo voľnom priestranstve.

Publikované: 14.04.2023
Aktualizované: 14.04.2023
Obsah článku:

Motorola Pip 1610 Connect

Audio- a videopestúnka s digitálnym prenosom zvuku, obojsmerná komunikácia, napájanie zo siete a z akumulátora, dosah 300 m

Pozrieť najlepšiu ponuku

Napájanie

Model Motorola Pip 1610 Connect je cenovo aj funkčne podobný s modelom Motorola VM55. Obe videopestúnky disponujú veľkým počtom kanálov a oproti analógovým video pestúnkam sú zvyknuté pracovať na vyššej frekvencii, takže vás nesklamú ani v mestách a husto zastavaných oblastiach, kde je zvýšené riziko rušenia signálu. Pokiaľ by ste sa náhodou ocitli bez signálu, zariadenie vás na to upozorní prostredníctvom akustického signálu. Napájanie hlavnej, rodičovskej jednotky je zabezpečené batériou alebo aj sieťovo. Na zapojenie detskej jednotky však musíte použiť elektrickú zásuvku.

Motorola Pip 1610 Connect recenzia

Ovládanie cez smartfón

Hlavným kritériom detskej videopestúnky je kvalitný prenos obrazu i zvuku. Model Motorola Pip 1610 Connect má prepracovanú kameru s nočným videním, s ktorým môžete sledovať dieťa, aj keď je v izbe zhasnuté. Obraz sa vám bude premietať na LCD displej s uhlopriečkou 12,7 cm. Novinkou je, že si k zariadeniu môžete pripojiť mobilný telefón alebo tablet, na ktorom môžete prezerať obraz vo Full HD rozlíšení. Stačí, ak si stiahnete aplikáciu Motorola Nursery App. Z rodičovskej jednotky môžete kameru diaľkovo natáčať, naklápať aj približovať, čo napr. modelu TrueLife NannyCam H32 chýba. Vytváranie fotografií, záznam videí a ich ukladanie je taktiež samozrejmosťou.

LED indikátor úrovne zvuku aj dvojsmerná komunikácia

Výrobcovia nepodcenili ani kvalitu zvuku, ktorá je na vysokej úrovni. Mikrofón má vysokú citlivosť, a tak vám neunikne žiaden šepot z detskej izby. Pokiaľ je v miestnosti väčší ruch ako normálne, opatrovateľka má ovládanie hlasitosti, ktoré si regulujete podľa vašej potreby. Vo výbave pestúnky Motorola nechýba ani režim obojstranného prenosu. Keď spoznáte, že sa dieťa zobudilo, môžete sa k nemu prihovoriť na diaľku a utíšiť ho. Samozrejmosťou je režim uspávania – zariadenie dokáže prehrať aj uspávanky, ktoré dieťa uspia.

Motorola Pip 1610 Connect kamera

Skúsenosti s Motorola Pip 1610 Connect

Motorola Pip 1610 Connect je ďalším zaujímavým modelom z vyššej cenovej kategórie. Vyniká vysokou kvalitou obrazu i zvuku a užitočnými funkciami. Najviac nás zaujala možnosť sledovania obrazu cez aplikáciu, ktorá umožňuje sledovať dieťa obom rodičom odkiaľkoľvek. Samozrejmosťou sú funkcie, ako monitorovanie teploty, obojstranný hovor, funkcia uspávania či nočné videnie. Aj napriek tomu, že kameru musíte mať zapojenú v elektrickej sieti, je možné ju nainštalovať na stenu, čo zjednoduší výber umiestnenia.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalita obrazu aj zvuku
Funkcie
Možnosť spárovať kameru so smartfónom

Negatíva

Kamera musí byť pripojená v elektrickej sieti
Vysoká cena

Typ prenosu: audio a video ● Prenos zvuku: digitálny ● Dosah: 300 m ● Napájanie: vstavaný akumulátor/priamo zo siete ● Obojsmerná komunikácia: áno ● Uhlopriečka displeja: 12,7 cm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.2%)