Orava MH-02 multifunkčný hrniec – recenzia

Cenovo dostupný multifunkčný hrniec Orava s príkonom 1 500 W ponúka na výber 8 programov. umožňuje plynulú reguláciu teploty i času, ovládanie je jednoduché. Vyberateľná nádoba má objem 5 litrov. Chýba funkcia udržiavania teploty i menej využívaná funkcia odloženého štartu. V balení nájdete fritovací kôš.

Publikované: 20.10.2021
Aktualizované: 15.04.2022
Obsah článku:

Orava MH-02

Príkon 1 500 W, objem 5 litrov, 8 prednastavených programov, regulácia teploty i času

Pozrieť najlepšiu ponuku

Cenovo dostupný, moderne vyzerajúci a so slušnou funkcionalitou. Multifunkčný hrniec Orava nepatrí k najpredávanejším, no v našom prieskume trhu je vďaka pomeru ceny a výkonu, ale aj pre pozitívne hodnotenia. Príkonom 1 500 W sa radí k výkonnejším modelom a rýchlosť ohrevu či samotnej prípravy nie je prekážkou. Na úvod musíme povedať, že konštrukčne multifunkčný hrniec pôsobí lacnejšie, čo majú na svedomí tvrdšie čierne plasty. Dizajnovo však pôsobí pomerne moderne, napriek tomu, že k dispozícii nemáte displej, ale len signalizačné LED kontrolky (červená a zelená). Ovládanie je maximálne jednoduché, pričom za výhodu považujeme plynulú reguláciu teploty i času (časovač do 120 min.), a to vďaka otočným regulátorom. Plynulo si tak môžete program prispôsobiť.

Varenie, fritovanie aj grilovanie

Nádoba je hliníková a má objem 5 litrov. Pojme teda väčšie množstvo surovín. Je vyberateľná, povrch je odolný a vysoko kvalitný. Nádobu môžete vybrať a pokojne vložiť do umývačky riadu. Programová výbava je vcelku solídna. Vybrať si môžete tradičné varenie, opekanie, ohrev, fritovanie, pečenie, grilovanie alebo varenie v pare. Celkovo máte na výber z 8 programov. Škoda len chýbajúcej funkcie udržiavania teploty alebo menej využívanej funkcie odloženého štartu.

Orava MH-02 recenzia

Fritovací kôš v balení

Kvalita spracovania je na horšej úrovni, no to je daň práve za nižšiu obstarávaciu cenu. Najčastejšie sa spomínajú pokazené regulátory termostatu a časovača. Často spomínané pozitívum je jednoduchá údržba. Niektorým nevyhovovala funkcia prípravy pokrmov v pare. Únik pary je pomerne výrazný, predovšetkým spomedzi okrajov pokrievky. Poteší však príslušenstvo, používať môžete tento model aj ako fritovací hrniec, pretože je pribalený fritovací kôš. Ale takisto mriežka na parenie zeleniny a grilovanie.

Skúsenosti s Orava MH-02

Spotrebitelia v recenziách chvália predovšetkým rýchle varenie a nízku cenu multifunkčného hrnca Orava. Vzhľadom na objem je cena naozaj veľmi priaznivá. Plusom je aj jednoduché ovládanie. Viacero výčitiek smerovalo ku kvalite výrobku, multifunkčný hrniec pôsobí trochu lacno.

Recenzie a skúsenosti s multifunkčným hrncom Orava MH-02

Orava MH-02 príslušenstvo

Multifunkčný hrniec Orava MH-02

Multifunkčný hrniec Orava MH-02 recenziaOrava MH-02 nadstavec na naparovanie

Klady a Zápory

Plynulá regulácia teploty
Jednoduché ovládanie

Menej kvalitné plasty
Chýba funkcia udržovania teploty

Objem nádoby: 5 litrov ● Príkon: 1 500 W ● Počet programov: 8 ● Displej: nie ● Časovač: áno ● Funkcia udržiavania tepla: nie ● Hmotnosť: 3,8 kg


Testované produkty

Hodnotenie:
(82.6%)