Rowenta CV8722 fén na vlasy – recenzia

Cenovo dostupný sušič vlasov z produkcie renomovaného výrobcu. Fén na vlasy disponuje vysokým výkonom a dodávaný je s viacerými nadstavcami vrátane difuzéra či koncentrátora. Vďaka výkonnému motoru a možnosti nastavenia môžete regulovať intenzitu fúkaného vzduchu. Samostatne je možné aktivovať aj funkciu studeného vzduchu.

Publikované: 01.03.2022
Aktualizované: 19.05.2022
Obsah článku:

Rowenta CV8722

Domáci fén na vlasy s výkonom 2 200 W, difúzerom a ionizátorom, teplota a rýchlosť sa dajú regulovať

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výrobca rozhodne nešetril na výkone. Hoci patrí do strednej cenovej triedy, výkonom sa pokojne vyrovná aj profesionálnym modelom. Príkon AC elektromotora je 2 200 W a výroba uvádza, že rýchlosť vzduchu je až 120 km/h. Sušenie je rýchle a bezproblémové. Veď nastaviť si môžete dva stupne rýchlosti a takisto tri stupne teploty. Vlasy si zachovajú pevnosť a elasticitu aj vďaka ionizačnej funkcii.

Rowenta CV8722 recenzia

Difuzér i ďalšie nadstavce

Podmienkou mnohých zákazníkov je prítomnosť difuzéra, ktorý využijú predovšetkým ľudia, ktorí chcú vlasom dodať želaný objem – vlnité či kučeravé. Naopak, ak chcete účes tvarovať, styling môžete realizovať za pomoci len 8 mm nadstavca – koncentrátora. Pre tvarovanie účesu môžete využiť aj samostatné tlačidlo pre studený vzduch. Na zadnej strane sa nachádza odnímateľná mriežka, cez ktorú môžete fén čistiť. Fén je podľa nás trocha väčší a menej kompaktný. Rukoväť nie je ergonomická. Kábel má 1,8 metra.

Skúsenosti s Rowenta CV8722

Rowenta je z nášho pohľadu veľmi podobná fénu na vlasy Remington D5219. Rovnako tak má skvelý výkon a nechýba jej ani difuzér či koncentrátor. Nevýhodou Rowenty je možno trocha väčšie rozmery a vyššia hmotnosť. Celkovo však pri sušení vlasov nesklame. Je za výhodnú cenu, nechýba ani generátor iónov. Spotrebitelia sa sťažujú na vyššiu hladinu hluku, ktorý motor produkuje. Ergonómia je vzhľadom na vyššiu hmotnosť hodnotená rozpačito. Ovládacie prvky sú dobre umiestnené. Disponuje všetkými funkciami, ktoré je potrebné mať, rovnako ako profesionálny fén na vlasy Valera SXJ 7500 RC, ktorého kvalita spracovania je vyššia, no v pomere ceny a výkonu ide v prípade Rowenty o veľmi rozumnú voľbu.

Recenzie a skúsenosti s fénom na vlasy Rowenta CV8722
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s fénom na vlasy Rowenta CV8722 na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenzie a skúsenosti s fénom na vlasy Rowenta CV8722 na Alza
Zdroj: Alza.sk

Klady a Zápory

Difuzér i koncentrátor v balení
Dostatočný výkon – rýchle sušenie

Horšia ergonómia – vyššia hmotnosť
Vyššia hlučnosť

Rowenta CV8722 ovládanie

Fén na vlasy s ionizátorom Rowenta CV8722

Fén na vlasy Rowenta CV8722

Príkon: 2 200 W ● Počet rýchlosti: 2 ● Regulácia teploty: áno ● Difuzér: áno ● Ionizátor: áno


Testované produkty

Hodnotenie:
(83%)