Stihl MS 170 reťazová píla – recenzia

Stihl MS 170 je ideálna na občasné práce na záhrade. Tento model je dobre vyvážený, manipuluje sa s ním naozaj jednoducho a má šikovné ovládanie. Motor s menovitým príkonom 1 200 W (max. 1 600 W) a zdvihovým objemom 31,1 cm³ – síce to nie je veľa, ale nižší výkon dorovnáva kvalitné spracovanie a niekoľko praktických funkcií.

Publikované: 23.06.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Stihl MS 170

Benzínová reťazová píla, menovitý výkon 1 200/1 600 W, zdvihový objem cca 30 cm³, dĺžka lišty 30 cm.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Stihl MS 170 na nás urobila naozaj dobrý dojem. V prvom rade ide o zaručenú kvalitu od Stihl, v rade druhom je táto reťazová píla priam ideálna na občasné práce na záhrade, čo potvrdzujú aj spotrebiteľské skúsenosti. Tento model váži iba 4,1 kg. Je dobre vyvážený, manipuluje sa s ním naozaj jednoducho a šikovné je taktiež jeho ovládanie i údržba.

Na nenáročné práce

Stihl MS 170 je vybavená motorom s menovitým príkonom 1 200 W (max. 1 600 W) a zdvihovým objemom 31,1 cm³Lišta je dlhá 30 cm a reťaz má rozstup 3/8". Na prvý pohľad nejde o najvýkonnejšiu pílu. Nižší výkon dorovnáva kvalitné spracovanie a niekoľko praktických funkcií. Navyše, ide o pílu na občasné alebo nenáročné práce.

Stihl MS 170 recenzia

2-taktný motor

Prvou zo spomínaných praktických vlastností je technológia motora 2-MIX. V praxi ide o 2-taktný motor s vysokým rezným a točivým momentom, širokým rozsahom otáčok, nízkou produkciou emisií a podstatne nižšou spotrebou paliva. Výrobca hovorí až o 20 % úspore v porovnaní s inými pílami s podobným výkonom. Tento parameter potvrdzujeme my, no i samotní spotrebitelia v ich recenziách.

Reťaz Oilomatic

Zaujímavým detailom je tzv. kompenzátor, ktorý stojí za konštantným zmiešavaním paliva so vzduchom, a to aj pri väčšom znečistení vzduchového filtra. V praxi sa teda nemusíte trápiť s jeho neustálym čistením počas rezania. Stihl MS 170 je vybavená pílovou reťazou Oilomatic s nižším trením a špeciálnymi kanálikmi, ktoré prenášajú olej na jej kĺby aj styčné plochy rezných zubov. Reťaz je toho ostrá, kvalitná a odolná. Nechýba ani antivibračný systém, ktorý znižuje mieru vibrácií prenášaných na rukoväť a vaše ruky.

Benzínová reťazová píla Stihl MS 170

Prevedenie neohúri

K mínusom musíme zaradiť trochu menej kvalitné prevedenie. Presnejšie, niektoré z častí píly sú plastové. Pri jej využívaní na menej až mierne náročné práce v záhrade, ako je rezanie tenších konárov či príprava menšieho množstva dreva na opekanie, si však tento detail ani nevšimnete. Naopak, plastové komponenty stoja za už spomínanou nízkou hmotnosťou a tým, že manipuláciu s pílou zvládnete, doslova, jednou rukou.

Skúsenosti a recenzie

Mála, ale silná, tak by sa v krátkosti dala zo strany spotrebiteľov zhodnotiť reťazová píla Stihl MS 170. Píla je ľahká a výkonná, zároveň je spoľahlivá. Používatelia ocenili nízku spotrebu a malé vibrácie. Napriek tomu, že obsahuje plastové diely, pôsobí kvalitne.

Recenzie a skúsenosti s reťazovou pílou Stihl MS 170

Benzínová reťazová píla Stihl MS 170 recenzia

Benzínová motorová píla Stihl MS 170

Klady a Zápory

Dobrý pomer medzi cenou a výkonom
Nízka hmotnosť, dobrá ergonómia a vyváženie
Nízka spotreba paliva a produkcia emisií

Menej odolné prevedenie

Menovitý výkon motora = 1 200/1 600 W ● Zdvihový objem motora = 30,1 cm³ ● Dĺžka lišty = 30 cm ● Hmotnosť = 4,1 kg


Hodnotenie:
(79.4%)

Komentáre
Kamil Slíž
25.11.2021 16:56

Dobrý deň,
píla Stihl 170 (volajú ju aj chirurgická) je veľmi kvalitná a predovšetkým praktická len už ju napájam benzínom 100/1:30. Benzín dávam čo najčerstvejší, inak lepí. Je to malý nezmar, škoda, že reťaz má pomerne kratšiu životnosť. Treba ju opatrne brúsiť Pílim s ňou aj veľké stromy, len oddych a pokračujem. Kvalita je kvalita.

Odpovedať