Tefal Optigrill+ XL GC722D34 recenzia elektrického grilu

Elektrický gril s výkonom 2 000 W umožňuje zvoliť si z 9 automatických programov na prípravu mäsa. Tefal Optigrill+ XL GC722D34 disponuje senzormi na meranie hrúbky mäsa, dokáže optimalizovať vhodnú teplotu na prípravu daného druhu mäsa. Tuk steká do vyberateľnej odkvapkávacej misky.

Publikované: 14.06.2021
Aktualizované: 25.10.2021
Obsah článku:

Tefal Optigrill+ XL GC722D34

Príkon 2 000 W, 9 automatických programov na prípravu mäsa, senzory na meranie hrúbky mäsa, odkvapkávacia miska na tuk, indikátor priebehu grilovania.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Jeden z najlepších kontaktných grilov na trhu. Potvrdzujú to predovšetkým vysoko pozitívne referencie spotrebiteľov, ale takisto parametre, funkcie a vlastnosti, ktoré tento elektrický gril používateľovi ponúkne. S výkonom 2 000 W patrí medzi štandardne výkonné elektrické grily. OptiGril+ vám však umožňuje zvoliť si z 9 automatických programov na prípravu mäsa – hamburger, hydina, klobása, slanina, ryby, bravčové mäso a iné. Gril disponuje špeciálnymi senzormi na meranie hrúbky mäsa a dokáže tak optimalizovať vhodnú teplotu na prípravu daného druhu mäsa. K dispozícii sú aj štyri manuálne režimy, ktorými si môžete sami grilovanie regulovať.

Tefal Optigrill+ XL GC722D34 recenzia

Nepriľnavá grilovacia plocha

Grilovacia plocha má veľmi štedré rozmery 40 cm x 20 cm. Rebrované grilovacie platne vám umožnia pohodlne pripraviť aj 6 porcií mäsa. Platne majú nepriľnavý povrch s PTFE úpravou a sú z liateho hliníka. Je možné ich umývať v umývačke riadu. Prístroj je však možné používať výhradne iba ako kontaktný gril, konštrukciu nie je možné rozložiť a použiť ju tak ako otvorený barbecue gril.

Elektrický gril Tefal Optigrill+ XL GC722D34

Indikátor priebehu grilovania

Grilovacia plocha prístroja je pod miernym 7° uhlom a všetok tuk tak steká do vyberateľnej odkvapkávacej misky na tuk. Zaujímavou funkciou je aj indikátor priebehu grilovania, ktorý mení farby na základe toho, aký prepečený chcete steak mať. Pri zmene farby vždy zaznie zvukový signál. Gril sa veľmi intuitívne ovláda a oceňujeme kvalitu nerezovej konštrukcie, ktorá je masívna. Rukoväť je tepelne izolovaná. Napriek veľkosti gril nie je taký ťažký, váži len necelých 6 kg.

Skúsenosti a recenzie

Elektrický gril Tefal Optigrill+ XL GC722D34 je podľa spotrebiteľov super produkt na rýchlu prípravu jedla. Zaujali ich predvolené programy, jednoduché ovládanie aj čistenie. Ako problematický sa používateľom javí krátky kábel.

Recenzie a skúsenosti s elektrickým grilom Tefal Optigrill+ XL GC722D34

Otvorený elektrický gril Tefal Optigrill+ XL GC722D34

Grilovanie na elektrickom grile Tefal Optigrill+ XL GC722D34

Elektrický gril Tefal Optigrill+ XL GC722D34 recenzia

Klady a Zápory

Veľkosť grilovacej plochy
9 automatických programov
Indikátor priebehu grilovania

Krátky prívodný kábel
Nemožné používať ako otvorený gril

Typ grilu: kontaktný ● Príkon: 2 000 W ● Materiál grilovacej plochy: rebrovaná/nepriľnavý/hliník ● Hmotnosť: 5,96 kg


Najlepšie elektrické grily 2021 + recenzie

Hodnotené parametre Aký by mal byť elektrický gril  podľa predstáv spotrebiteľa ? Rozhodne by mal byť  kompaktný  a nenáročný na skladovanie. Zároveň, ak príde návšteva, bolo by dobré, aby gril zvládol  ugrilovať viac ako 4 porcie . Pripraviť v elektrickom grile  hamburger , toast, ugrilovať  mäso či zeleninu , to musí elektrický gril s určitosťou zvládnuť. Nesmie mu chýbať ani  poriadny... Prečítať článok

Hodnotenie:
(81.2%)