Tefal Prepline HT411138 ručný mixér – recenzia

Ručný šľahač Tefal Prepline HT 411138 prekvapí výsokým výkonom 450 W. Rýchlosť sa dá regulovať v 5 krokoch, smozrejmosťou je pulzný spínač. K dispozícii sú dva typy metličiek – na šľahanie a na miesenie, a ponorný mixér.

Publikované: 02.03.2021
Aktualizované: 07.10.2022
Obsah článku:

Tefal Prepline HT411138

Praktický a výkonný šľahač s pozitívnymi referenciami, 5 rýchlosťami, ergonomickým úchopom a odmerkou.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Zastúpenie v segmente ručných mixérov má takisto značka Tefal. Ručný šľahač Tefal Prepline HT 411138 patrí medzi zákazníkmi overené produkty s pozitívnymi referenciami. Kvalitný elektromotor s príkonom 450 W a piatimi rýchlosťami nedostatkom výkonu netrpí. Navyše, k dispozícii je aj pulzné tlačidlo – turbo pre momentové zvýšenie výkonu. Rovnako netrpí ani nedostatkom príslušenstva. Dve šľahacie metly, dve hnetacie metly a navyše aj nadstavec, ktorý funguje ako ponorný mixér. Dokonca je dodávaný aj s odmerkou – 600 ml.

Krátke metličky

Oba typy metličiek je možné umývať v umývačke riadu. Z hľadiska praktického využitia musíme vytknúť, že metličky sa zasúvajú dosť hlboko do tela prístroja. Následne je ich dĺžka menšia, čo pri mixovaní vo vyššej nádobe môže komplikovať proces šľahania či miesenia. Ponorný mixér, resp. nadstavec, má kratšie nože, čo má za následok horší výsledok napríklad posekanej petržlenovej vňate. Výrobca takisto neodporúča používať ponorný mixér priamo v hrnci na ohni. Ručný šľahač má o niečo väčšiu hmotnosť – 1,3 kg. Úchop je ergonomický a má aj protišmykovú úpravu.

Tefal Prepline HT411138 recenzia

Uloženie vo vertikálnej polohe

Výrobca neuvádza dĺžku sieťového kábla, no spotrebitelia výhradu voči tomuto parametru na základe recenzií nemajú. Naopak, dobrou vlastnosťou je možnosť uloženia mixéra Tefal vo vertikálnej polohe, to napríklad neumožňuje ručný mixér Bosch MFQ 4030. Kvalita vyhotovenia je na vysokej úrovni a Tefal pôsobí veľmi kvalitným dojmom.

Skúsenosti s Tefal Prepline HT411138

Na ručnom mixéri Tefal Prepline HT411138 používatelia chvália predovšetkým silný motor. Cena je primeraná, ovládanie jednoduché. Avšak príslušenstvo nie je veľmi kvalitné, spotrebiteľom chýba veko na misu (to však nebýva súčasťou ani drahších modelov) a spotrebič sa im zdá pomerne ťažký.

Recenzie a skúsenosti s ručným mixérom Tefal Prepline HT411138
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s ručným mixérom Tefal Prepline HT411138 na Alza
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitné spracovanie
Príslušenstvo
Odmerka – 600 ml

Negatíva

Krátke šľahacie metly
Vyššia cena
Krátke nože ponorného nadstavca

Príkon: 450 W ● Počet rýchlostí: 5 ● Pulzný spínač: áno ● Hlučnosť: 76 dB ● Dĺžka kábla: neuvedené ● Hmotnosť: 1 400 g ● Miska/odmerka: odmerka 600 ml

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.4%)