Whirlpool WSFO 3T125 6PC X recenzia umývačky riadu

Umývačka riadu Whirlpool WSFO 3T125 6PC X spadá do energetickej triedy E. Napriek svojej kompaktnosti a šírke len 45 centimetrov dokáže naraz umyť až 10 sád riadu, čo bohato postačí pre stredne veľkú domácnosť či na upratovanie po rodinnej oslave. Zaujímavosťou je prítomnosť funkcie zónového umývania, vďaka ktorej už nemusíte čakať na úplné naplnenie umývačky. Stačí si vybrať jeden kôš a naukladať riad doň. Samozrejmosťou je systém PowerClean charakteristický vysokým tlakom vody zo zadných trysiek. Tie sa postarajú aj o tie najväčšie nečistoty. Obávať sa nemusíte ani v prípade, že pri umývačke po skončení programu nebudete. O všetko sa postará NaturalDry System, teda automatické otvorenie dvierok na dosiahnutie prirodzeného dosušenia cirkuláciou okolitého vzduchu.

Publikované: 08.11.2021
Aktualizované: 08.11.2021
Obsah článku:

Whirlpool WSFO 3T125 6PC X

Voľne stojaca umývačka riadu s veľkosťou na 10 súprav riadu, 8 programami, hlučnosťou 45 dB, energetickou triedou E

Pozrieť najlepšiu ponuku

Víťazom nášho porovnávacieho testu sa stala umývačka riadu Whirlpool WSFO 3T125 6PC X. Na prvý pohľad nenápadné zariadenie bude vďaka svojmu nerezovému dizajnu pôsobiť elegantne v ktorejkoľvek kuchyni. V jeho prospech hovorí šírka 45 centrimetrov, vďaka čomu sa umývačka pohodlne zmestí aj do menších panelákových priestorov. Napriek tomu je zariadenie vo svojom vnútri priestranné a na jedno umytie dokáže pojať až 10 sád kuchynského riadu.

Nechýba ekologický program 

Celkovo ponúka umývačka 8 programov, ktoré si môžete ľubovoľne voliť na základe miery znečistenia aj druhu vloženého riadu. Maximálna teplota privádzanej vody dosahuje v tomto prípade 60 °C, pričom voda prúdi cez prítokovú aj odtokovú hadicu s dĺžkou 155, respektíve 150 centimetrov. Umývačka riadu spadá do energetickej triedy E, vďaka čomu spotrebuje podľa výrobcu ročne asi 212 kWh elektrickej energie a 1 680 litrov vody. Samozrejme, odvíjať sa to bude najmä od zvoleného programu. Používateľ tu môže počítať aj s tým ekologickým, pri ktorom využije umývačka počas jedného cyklu len 6 litrov vody.

Whirlpool WSFO 3T125 6PC X recenzia

Umyje aj silno znečistený riad

Samozrejmosťou je prítomnosť technológie PowerCleanPro patentovanej práve spoločnosťou Whirlpool. Ide o funkciu umývania silne znečisteného riadu v priestore spodného koša. Stará sa o to vysoký tlak vody prúdiaci zo zadných dýz, vďaka čomu dokáže zariadenie pracovať ešte efektívnejšie a poradí si aj s tým najsilnejším znečistením. Senzorový program zasa v reálnom čase kontroluje mieru znečistenia vody a prispôsobuje umývací program tak, aby bola spotreba energií čo najnižšia. Za spomenutie stojí aj technológia sušenia NaturalDry System. Umývačka vďaka nej po skončení umývacieho programu sama pootvorí svoje dvierka, výsledkom je teda sušenie riadu prirodzeným prúdom čerstvého vzduchu.

Elektronické ovládanie

Mimochodom, umývačka riadu Whirlpool WSFO 3T125 6PC X je ovládaná elektronicky pomocou tlačidiel umiestnených na jej tele. Nechýba tu ani čierno-biely displej zobrazujúci najdôležitejšie údaje vrátane zostávajúceho času do ukončenia umývacieho programu. Samotné zariadenie produkuje hluk na úrovni 45 dB, vďaka čomu o ňom nebudete v mnohých prípadoch ani vedieť. Šírku samotného zariadenia sme už spomínali, jeho výška i hĺbka sú štandardné — 89 a 67,5 centimetrov. Samotná umývačka váži 39,5 kilogramov.

Umývačka riadu Whirlpool WSFO 3T125 6PC X

Skúsenosti a recenzie

Umývačka riadu Whirlpool WSFO 3T125 6PC X poteší podľa spotrebiteľov nielen cenou, ale aj kvalitou spracovania a tichým chodom. Umývačka je, napriek tomu, že sa radí do energetickej triedy E, šetrná.

Recenzie a skúsenosti s umývačkou riadu Whirlpool WSFO 3T125 6PC X

Whirlpool WSFO 3T125 6PC X powerclean

Whirlpool WSFO 3T125 6PC X rozmery

Whirlpool WSFO 3T125 6PC X systém powerclean

Whirlpool WSFO 3T125 6PC X dýzy

Whirlpool WSFO 3T125 6PC X ovládanie

Whirlpool WSFO 3T125 6PC X energetický štítok

Klady a Zápory

Nízka hlučnosť
Kompaktkné rozmery
Technológia PowerCleanPro

Vyššia obstarávacia cena

Šírka umývačky: 45 cm ● Energetická trieda: E ● Počer súprav riadu: 10 ● Ekologický program: Áno ● Hlučnosť: 45 dB ● Počet programov: 8 ● Spotreba vody: 6 l (Eko program)


Umývačky riadu Whirlpool – recenzie, návod, cena

Hodnotené parametre V rámci nášho porovnávacieho testu sme sa zamerali  len na umývačky riadu Whirlpool . Vzhľadom na širokú ponuku daného výrobcu sme ďalej  vychádzali z dôležitých parametrov , či už technických alebo rozmerových. Vo výsledku sme tak do porovnania zaradili umývačky riadu rôznych šírok, vďaka čomu si vhodného adepta do svojej kuchyne nájde každá domácnosť. Dôležitou sa pre... Prečítať článok

Hodnotenie:
(81.8%)