Klarstein Maxfresh ochladzovač vzduchu – recenzia

Kombinácia chladiča vzduchu a ventilátora sa hodí pre menej náročných používateľov, ktorí si chcú počas leta dopriať osvieženie. Nechýba tu ani funkcia zvlhčovania vzduchu či tri nastaviteľné úrovne výkonu a režimy vetrania. Ochladzovač má tichú prevádzku, programovateľný časovač a diaľkový ovládač. Svojím výkonom sa hodí do menších až stredne veľkých miestností.

Publikované: 11.05.2022
Aktualizované: 11.05.2022
Obsah článku:

Klarstein Maxfresh

Ochladzovač, ventilátor, zvlhčovač, 3 rýchlostné stupne, 6-litrový zásobník, diaľkové ovládanie.

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Ochladzovač Klarstein Maxfresh sa pýši kompaktnými rozmermi, jednoduchým dizajnom a príkonom 65 W, čo je postačujúce pre príjemné osvieženie. Potešil nás zvlhčovač vzduchu, ktorý v byte počas horúcich dní dokáže vytvoriť príjemnú atmosféru.

Zásobník na vodu s kapacitou 6 litrov je dostatočne objemný, aby poskytol dlhodobý chladiaci výkon. K dispozícii sú tri režimy vetrania, konkrétne normálne, nočné a prírodné. Musíme pochváliť intuitívne ovládanie, ktoré prebieha pomocou LED displeja a tlačidiel. Samozrejme, nechýba ani diaľkový ovládač pre ešte väčší komfort.

Klarstein Maxfresh recenzia

Aj pri najvyššom výkone je úroveň hluku akceptovateľná a ochladzovač nás výrazne nerušil. Plusom je programovateľný časovač, vďaka ktorému sme si vedeli prispôsobiť výkon prístroja. Výhodou je aj integrovaný vzduchový filter, ktorý je navyše odnímateľný a tak sa dá v prípade potreby jednoducho vyčistiť.

Nevýhody produktu

Mínus si vyslúži nádoba na vodu, pretože manipulácia s ňou nie je najľahšia. Po úplnom vybratí z prístroja sme ju dali na pôvodné miesto len horko-ťažko. Žiaľ, ako to býva pri spoločnosti Klarstein zvykom, ani pri tomto produkte nebol pribalený návod v slovenčine, dá sa však stiahnuť zo stránky predajcu. Napriek tomu, že hlučnosť prístroja nie je extrémne rušivá, potešila by nás ešte o čosi nižšia hladina hluku. Prístroju chýba aj integrované WiFi a teda ovládanie mobilom cez aplikáciu nie je možné.

Klarstein Maxfresh ovládanie

Parametre

Prietok vzduchu444 m³/h
Max. príkon65 W
Hlučnosť51 dB
Objem nádrže na vodu6 l
Automatické vypnutieáno
Diaľkové ovládanieáno
WiFinie
Počet rýchlostí3
Nočný režimáno
Efektivita3v1
Prenosnýáno
Časovačáno

Skúsenosti s Klarstein Maxfresh

Používatelia ocenili silný výkon tohto ochladzovača a skvelé ochladenie miestnosti. Prekážal im vyšší hluk či fakt, že v balení nebol návod na obsluhu v slovenčine. Vyzdvihli tiež pekný vzhľad, jednoduchú manipuláciu a veľmi dobrú cenu. Vadila im však horšia manipulácia s nádobou na vodu, ktorá sa po úplnom vybratí z prístroja ťažšie vracia na svoje pôvodné miesto. Celkovo si tento ochladzovač vyslúžil pozitívne reakcie.

Recenzie a skúsenosti s ochladzovačom vzduchu Klarstein Maxfresh
Zdroj: Heureka.sk

Alternatívy

Podobne ako Klarstein Maxfresh ponúka tri režimy vetrania aj ETA Frost 2568 90000, tento prístroj má však menšiu nádobu na vodu s objemom len 3,5 litra. Pokiaľ hľadáte pekný dizajnový kúsok v bielej farbe, poteší vás Klarstein Skyscraper Frost, ktorý sa ovláda jednoducho prostredníctvom diaľkového ovládača. Obľúbeným a lacným ochladzovačom vzduchu je napríklad Livington Air Cooler M16443, najväčším benefitom tohto prístroja je jeho úspornosť a minimalistický dizajn. Za zmienku stojí aj jednoduchý ochladzovač Royalty Line AC-80.880.3 s výkonom 80 W a funkciami 3v1.

Klady a Zápory

Jednoduchý dizajn a kompaktné rozmery
Intuitívne ovládanie s LED displejom
Tri režimy vetrania
Integrovaný vzduchový filter

Horšia manipulácia s nádobou na vodu
Hlučnosť by mohla byť ešte nižšia
Bez slovenského návodu v balení

Klarstein Maxfresh rozmery

Klarstein Maxfresh príkon

Klarstein Maxfresh prietok vzduchu

Klarstein Maxfresh nádoba na vodu

Klarstein Maxfresh diaľkový ovládač

Príkon: 65 W ● Objem nádržky na vodu: 6 l ● Počet rýchlostí: 3 ● Hlučnosť: 51 dB ● Hmotnosť: 6,6 kg ● Rozmery: 29 x 74,5 x 34 cm (ŠxVxH)


Testované produkty

Hodnotenie:
(81%)