Amazfit GTS 4 smart hodinky – recenzia

Hodinky Amazfit GTS 4 sú nástupcom obľúbeného modelu GTS 3. Oproti staršiemu modelu prichádzajú s upraveným dizajnom, senzormi telesných funkcií, zabudovaným GPS a ďalšími funkciami. Ponúkajú viac ako 150 športových aktivít a vodotesnosť do 5 ATM, takže pokojne si s nimi môžete aj zaplávať. Operačný systém hodiniek je svižný a výdrž batérie sa pohybuje okolo štyroch dní pri aktívnom používaní. K nevýhodám patrí absencia NFC či malé integrované úložisko s kapacitou len 2 GB.

Publikované: 13.12.2022
Aktualizované: 13.12.2022
Obsah článku:

Amazfit GTS 4

Vodotesné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,75“, hmotnosť 27 g, kapacita batérie 300 mAh, max. výdrž 30 dní

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Smart hodinky Amazfit GTS 4 ponúkajú slušnú výbavu, ktorá obstojí v spoločnosti aj pri športe. Ponúkajú viac ako 150 športových režimov aj presné dvojpásmové GPS. Zo športových aktivít je dostupná napríklad chôdza, beh, cyklistika či joga. Vďaka vodoodolnosti do 50 metrov sme si s nimi aj zaplávali. Osem športových aktivít zvládajú hodinky automaticky rozpoznať, tie zvyšné je nutné zapnúť si manuálne.

Spomenuté GPS je naozaj presné a to aj na miestach, ktoré sú preplnené, napríklad v nákupných centrách alebo v husto zalesnenej prírode. Do hodiniek je možné importovať trasy a nechať sa navigovať v miestach, ktoré nepoznáte. Plusom je, že hodinky nám prezradili najkratšiu cestu späť. Oceňujeme, že všetky dôležité údaje týkajúce sa tréningu sa zaznamenávajú do prehľadnej mobilnej aplikácie. Okrem vlastnej aplikácie podporujú aj aplikácie tretej strany, napríklad Strava alebo Adidas Running.

K lepším športovým výkonom vás môže motivovať hudba, hodinky umožňujú ovládať prehrávanie z mobilného telefónu, ale takisto aj priamo si nahrať vaše obľúbené skladby do pamäte hodiniek. Ovládanie hudby je jednoduché aj vďaka prehľadnému 1,75-palcovému displeju. Bol použitý HD AMOLED displej, preto je čitateľnosť veľmi dobrá za akejkoľvek situácie. Na výber je navyše viac ako 150 ciferníkov a tiež možnosť Always-On, čiže mať displej neustále zapnutý.

Amazfit GTS 4 recenzia

Hodinky dokážu zmerať srdcovú frekvenciu, saturáciu krvi kyslíkom, úroveň stresu, rýchlosť dýchania či postrážia váš spánok. Namerané hodnoty majú len mierne odchýlky, preto môžeme hodinky označiť za spoľahlivé. Pri monitoringu spánku dokážu rozoznať jednotlivé fázy a ráno sme si vedeli zobraziť štatistiky s podrobnosťami. Plusom je, že po prebudení poskytnú tiež prehľad o stave batérie, predpoveď počasia alebo kalendár. Ráno sme tak vždy vedeli, čo nás v ten čaká a na čo sa máme pripraviť.

Oceňujeme plynulé reakcie systému a možnosť personalizácie zobrazenia. Za veľkú výhodou považujeme integrovaný mikrofón a reproduktor, preto je možné hodinky využiť ako handsfree na telefónne hovory. Stačí ich spárovať so svojím mobilom a potom si vybavovať hovory priamo zo zápästia. Spárovanie prebieha cez aplikáciu Zepp, ktorá je dostupná pre Android aj iOS. Samozrejmosťou je zobrazovanie notifikácií z podporovaných aplikácií. Čo sa týka výdrže batérie, pri náročnom používaní sa vyšplhá maximálne na štyri dni, pri úspornom režime sme sa prehupli cez hranicu 15 dní a v režime zobrazovania času by mali vydržať až 30 dní.

Nevýhody produktu

Hodinky síce ponúkajú integrované úložisko na ukladanie obľúbených pesničiek, ale to má kapacitu len 2 GB. Zdá sa nám to naozaj málo. Našťastie, podporujú aj ovládanie hudby, ktorá sa prehráva z mobilu. Oproti konkurencii je však kapacita úložiska malá. Chýba integrované NFC, preto nie sú možné bezkontaktné platby. Za danú cenu by sme takúto možnosť očakávali. Hodinky sú pekné a ovládajú sa jednoducho, menu je prehľadné, no svojím dizajnom a veľkosťou sa skôr hodia ženám. Aj keď ide o unisex model, na väčšej pánskej ruke môžu pôsobiť smiešne – ako detské. Lákadlom na kúpu je dostatok praktických funkcií.

Smart hodinky Amazfit GTS 4

Parametre

Uhlopriečka displeja1,75 palca
Typ displejaAMOLED
Veľkosť puzdra36,5 mm
Materiál puzdrahliník
Tvar ciferníkahranatý
Spôsob ovládaniakombinovaný
KonektivitaWiFi a Bluetooth
Podpora NFCnie
Kapacita úložiska2 GB
Krokomeráno
Detekcia páduáno
Vodotesnosťdo 50 m (5 ATM)
GPS a GLONASSáno
Akcelerometeráno
Gyroskopáno
Barometeráno
Oxymeteráno
Zabudovaný mikrofónáno
Zabudovaný reproduktoráno
Bezdrôtové nabájanieáno
Kapacita batérie300 mAh
Maximálna výdrž batérie30 dní
Bežná výdrž batérie192 hod.
Hmotnosť27 gramov

Skúsenosti s Amazfit GTS 4

So skúsenosťami s týmito hodinkami sa podelila len hŕstka používateľov, niektorí boli spokojní, iní nie. Ocenili pekný dizajn a možnosť telefonovania cez Bluetooth. Po mobilnom telefóne tak nie je nutné siahať, aby si používateľ vybavil hovor. Vadila im absencia NFC a teda nemožnosť platiť bezkontaktne prostredníctvom hodiniek. Ako klady vnímajú jas displeja, ten je dobre čitateľný aj za slnečného počasia, a plus dostala tiež prehľadná mobilná aplikácia Zepp. Pánom vadilo, že hodinky sú úzke a na pánskej ruke pôsobia ako pre deti. Prekážal im tiež menší výber ciferníkov pre Always-On displej.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Amazfit GTS 4
Zdroj: Heureka.cz

Alternatívy

Amazfit GTS 4 ponúkajú viac ako 150 športových režimov, majú slušnú výdrž batérie a možnosť ukladať si obľúbené pesničky priamo do hodiniek, integrované úložisko má však kapacitu len 2 GB. Väčšie úložisko 4 GB ponúkajú odolné hodinky Huawei Watch GT3, prípadne Amazfit GTR 3 Pro s rovnakou kapacitou 4 GB. Síce bez interného úložiska, ale lacnejšie a podobne vyzerajúce hodinky, sú Xiaomi Redmi Watch 2 LITE. Nechýba im vodotesnosť, meranie srdcového tepu či SPO2, výpočet spálených kalórií alebo krokomer. Navyše potešia slušnou výdržou batérie a kompatibilitou s operačným systémom Android aj iOS. Alternatívou k hodinkám Amazfit môžu byť aj Fitbit Versa 2. Veľkosť interného úložiska je rovnako 2 GB, hodinky však podporujú NFC, čiže s nimi bezkontaktne zaplatíte. Samozrejmosťou je krokomer, monitoring spánku či vodotesnosť do 5 ATM.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Viac ako 150 športových aktivít
Slušná výdrž batérie
Podpora bezdrôtového nabíjania
Telefonické hovory zo zápästia
Možnosť nahrať obľúbené skladby
Kvalitný monitoring spánku

Negatíva

Bez podpory bezkontaktných platieb
Integrovaná pamäť len 2 GB

Veľkosť displeja: 1,75 palca ● Typ displeja: AMOLED ● Krokomer: áno ● Snímač tepu: áno ● GPS: áno ● Veľkosť úložiska: 2 GB ● Odolnosť proti vode: do 5 ATM ● Kapacita batérie: 300 mAh ● Maximálna výdrž batérie: 30 dní ● Hmotnosť: 27 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81.2%)