Huawei Watch GT3 smart hodinky – recenzia

Smart hodinky Huawei Watch GT3 potešia elegantným dizajnom, veľmi dobrou výdržou batérie, ktorej maximum je 7 dní, či prehľadným ovládaním. Na ruke sedia pekne a vďaka nízkej hmotnosti neprekážajú. Dokážu monitorovať viac ako 100 športových aktivít a k ich benefitom patrí aj funkcia, ktorá vás vráti späť, ak pri športe alebo potulkách zablúdite. GPS je presné a nechýba ani monitorovanie tepu, spánku či obsahu kyslíka v krvi. Hodinky majú zabudovaný mikrofón aj reproduktor, hovory sú preto možné priamo zo zápästia. Plusom je integrované ovládanie hudobného prehrávača alebo možnosť nastaviť si budík a pripomienky. Zamrzí, že nepodporujú NFC, bezkontaktné platby preto nie sú možné. Pomer ceny a výkonu je dobrý.

Publikované: 13.12.2022
Aktualizované: 14.06.2023
Obsah článku:

Huawei Watch GT3

Vodotesné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,32“, hmotnosť 35 g, kapacita batérie 292 mAh

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Hodinky Huawei Watch GT3 sa predávajú s dvoma veľkosťami ciferníka, vďaka tomu sa hodia pánom aj dámam. Elegantnému dizajnu dominuje prehľadný farebný AMOLED displej. Zakrivené sklo im dodáva nadčasový vzhľad. Displej chválime, má dobrú čitateľnosť aj na priamom slnku. Je prehľadný a dostatočne veľký (1,32 palca), aby sme si mohli pohodlne prezerať notifikácie. Celkový vzhľad hodiniek skvele dopĺňa elegantný remienok.

Hoci hodinky vyzerajú elegantne a hodia sa do spoločnosti, nenechajte sa pomýliť, pretože nezaostávajú ani pri športe. Nechýba zabudované GPS, GLONASS, krokomer či viac ako 100 športových režimov. GPS je presné aj vďaka tomu, že hodinky majú integrovaný výkonný systém proti rušeniu, ktorý zvyšuje stabilitu signálu a tým pádom nedochádza k výpadkom. Oceňujeme funkciu Route back, vďaka ktorej sme sa vedeli vrátiť po pôvodnej trase. Nehrozí tak, že by ste sa stratili a platí to aj v neznámom prostredí, vždy sa dostanete späť do východiskového bodu.

Huawei Watch GT3 recenzia

Plus si zaslúžia za osobného kouča. Na základe histórie výkonov vyhodnotia vašu kondíciu a potom vám ponúknu plán každodenných kondičných tréningov. Hodia sa preto začiatočníkom aj pokročilým športovcom. Nechýba snímanie tepovej frekvencie, tempo, záznam prejdenej vzdialenosti či monitoring spánku a dýchania. Ak zaznamenajú stres, upozornia vás na potrebu oddychu. Zmerať sme si mohli aj obsah kyslíka v krvi. Tieto funkcie vedia zlepšiť váš celkový životný štýl.

Hodinky sú ľahké, vážia len 35 gramov, preto sa na ruke nosia pohodlne a nezavadzali nám pri žiadnej činnosti. Ich veľkou výhodou je veľmi dobrá výdrž batérie. Tá závisí od intenzity používania, ale my sme sa s prehľadom dostali na niekoľko dní bez nutnosti nabíjania. Maximum batérie je 7 dní na jedno nabitie. Okrem toho podporujú bezdrôtové nabíjanie. Hodinky si prepojíte so smartfónom so systémom Android aj iOS. Ovládanie je jednoduché, otáčaním korunky na boku je možné jednoducho si priblížiť alebo oddialiť aplikáciu na ciferníku a potvrdiť výber. Plusom je, že hodinky sa dajú ovládať aj mokrými rukami vďaka vysokej obnovovacej frekvencii. Samozrejmosťou pri tomto modeli je integrovaný reproduktor a mikrofón. Hovory si preto môžete vybaviť priamo zo zápästia.

Nevýhody produktu

Hodinky patria k tým drahším, ale vzhľadom na ponúkané funkcie je podľa nás cena adekvátna. Zamrzelo nás, že nepodporujú NFC a teda bezkontaktné platby v obchodoch nie sú možné. Za danú cenu by sme túto možnosť uvítali. Na žiadne výrazné nedostatky sme počas nášho testu neprišli. Hodinky sa používajú pohodlne a ponúkajú všetky potrebné funkcie pre uľahčenie života. Ocenia ich športovo založení ľudia, ale aj tí, ktorí chcú mať len prehľad o notifikáciách bez nutnosti siahať po mobile.

Inteligentné hodinky Huawei Watch GT3

Parametre

Typ displejaAMOLED
Uhlopriečka displeja1,32 palca
Veľkosť úložiska4 GB
Slot pre SIMnie
NFCnie
GPSáno
GLONASSáno
Gyroskopáno
Akcelerometeráno
Barometeráno
Krokomeráno
Výškomeráno
Snímač tepuáno
Budík a pripomienkyáno
Vstavaný mikrofónáno
Zabudovaný reproduktoráno
Vodoodolnosťáno (do 5 ATM)
Prachuvzdoronosťáno
Snímač okolitého osvetleniaáno
Kapacita batérie292 mAh
Hmotnosť35 gramov

Skúsenosti s Huawei Watch GT3

Tieto hodinky sa medzi používateľmi tešia obľube. Vyzdvihli rýchle reagovanie, pekný vzhľad, veľkú výdrž batérie aj fakt, že sa od mobilu neodpájajú. Za vydarený považujú tiež spôsob nabíjania, menu sa im zdá prehľadné a hodinky majú dobrý pomer ceny a kvality, hoci patria k tým drahším. Potešilo ich, že majú elegantný dizajn a na dámskej ruke vyzerajú naozaj luxusne. Niektorým prekážalo, že nemajú NFC, a teda nepodporujú bezkontaktné platby. Väčšina spotrebiteľov však bola spokojná a na hodinkách nenašla žiadnu chybu. Podobne sme na tom boli aj my, hodinky sa nám používali veľmi dobre.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Huawei Watch GT3
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Huawei Watch GT3
Zdroj: Alza.sk

Alternatívy

Hodinky Huawei Watch GT3 ponúkajú veľmi dobré funkcie, no chýba im napríklad NFC, čiže možnosť platiť bezkontaktne. Ak vám na tejto funkcii záleží, poobzerajte sa napríklad po Apple Watch. Siahnuť môžete po lacnejších Apple Watch SE, prípadne ak vám nevadí siahnuť hlbšie do vrecka, vhodnou voľbou môžu byť Apple Watch Series 8. Treba však dodať, že tieto hodinky spárujete len s iPhonom. V prípade, že máte Android a chceli by ste hodinky s NFC, k dispozícii sú napríklad Samsung Galaxy Watch 4. Ide o elegantné športové hodinky s okrúhlym ciferníkom, mnohými senzoromi a monitoringom rôznych aktivít. Alternatívou k hodinkám Huawei môže byť aj starší model rovnakého radu Huawei Watch GT2.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dlhá výdrž batérie
Elegantný dizajn
Mnoho športových režimov
Prehľadné ovládanie
Presné GPS
Snímanie srdcovej frekvencie

Negatíva

Nepodporujú NFC

Veľkosť displeja: 1,32 palca ● Typ displeja: AMOLED ● Krokomer: áno ● Snímač tepu: áno ● GPS: áno ● Veľkosť úložiska: 4 GB ● Odolnosť proti vode: do 5 ATM ● Kapacita batérie: 292 mAh ● Maximálna výdrž batérie: 168 hodín ● Hmotnosť: 35 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.4%)