Armodd Squarz 11 Pro smart hodinky – recenzia

Inteligentné hodinky Armodd Squarz 11 Pro zaujmú menej náročných používateľov. Výrobca vsadil na veľký a prehľadný displej bez rámčekov, ktorý má 1,86 palca. Hodinky majú zabudovaný mikrofón aj reproduktor a dá sa priamo z nich telefonovať po spárovaní s mobilom. Zamrzí menší počet športových aktivít, je ich len 11, čo je oproti konkurencii málo. Nechýba možnosť merať si počet prejdených krokov, spálených kalórií, monitorovať si tep, saturáciu kyslíka alebo krvný tlak. Plusom je jednoduché ovládanie, mínusom zas absencia NFC a GPS. Hoci sú hodinky vodoodolné, majú krytie len IP67, plávať sa s nimi teda nedá. Najväčším lákadlom na kúpu je dobre nastavená cena.

Publikované: 13.12.2022
Aktualizované: 13.12.2022
Obsah článku:

Armodd Squarz 11 Pro

Vodoodolné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,86“, hmotnosť 51 g, kapacita batérie 280 mAh

Pozrieť najlepšiu ponuku

Výhody produktu

Hodinky zaujmú veľkým, 1,86-palcovým displejom bez rámčekov. Rozlíšenie 420 x 485 pixelov je dostatočne jemné pre pohodlné zobrazovanie notifikácií či pohyb v menu. Vďaka dotyku a otočnému koliesku, ktoré sa nachádza naboku, je ovládanie jednoduché. Puzdro je vyrobené z hliníka, hodinky sú vďaka tomu ľahké, no zároveň dostatočne odolné. Kto má rád zmenu, poteší ho, že je k dispozícii až 500 rôznych ciferníkov a možnosť vytvoriť si vlastný. Vyzdvihujeme, že hodinky zobrazujú čas aj po zhasnutí hlavného ciferníka.

Armodd Squarz 11 Pro recenzia

Zabudový mikrofón a reproduktor umožňujú pohodlné telefonovanie priamo zo zápästia. Stačí si hodinky spárovať pomocou Bluetooth s mobilným telefónom. Samozrejmosťou sú notifikácie na SMS správy, e-maily či ďalšie upozornenia z rôznych aplikácií. Tie sme si mohli prečítať na displeji a keď sme nepotrebovali urgetne odpovedať, po mobile sme nemuseli vôbec siahať. Notifikácie je možné vypnúť, aby vás nič nerušilo počas práce alebo oddychu.

Za zaujímavé doplnkové funkcie považujeme hlasového asistenta, diaľkové ovládanie hudby z mobilu, možnosť nájsť stratený telefón či zobrazovanie predpovede počasia. Hodinky zmerali, koľko sme denne prešli krokov, koľko sme pri tom spálili kalórií a monitorovali aj náš tep, krvný tlak, saturáciu kyslíka či zaznamenávali EKG. Dámam dokážu diskrétne zobraziť stav menštruačného cyklu.

Nevýhody produktu

Hodinky majú vodoodolnosť s krytím IP67, neublíži im teda dážď či občasný kontakt s menším množstvom vody. Zaplávať sme si s nimi, žiaľ, nemohli. Plavcov rozhodne nepotešia. Hoci výrobca deklaruje NFC, bezkontaktné platby nie sú možné. Vzhľadom na cenu hodiniek sme podporu NFC neočakávali, pretože ani niektoré drahšie modely bezkontaktné platby nepodporujú.

Dámske smart hodinky Armodd Squarz 11 Pro

Hodinkám chýba aj GPS a ich mínusom je, že menu nie je kompletne v slovenčine. To sa však môže zmeniť niektorou aktualizáciou. Dostupné nie je interné úložsko, obľúbené skladby je možné si púšťať len po spárovaní s mobilom. Športovo založených používateľov nepoteší ani počet športových režimov, je ich len 11, čo je oproti konkurencii málo. Tieto smart hodinky zvládnu zaznamenať chôdzu, beh, cyklistiku, švihadlo, bedminton, basketbal, futbal, beh na páse, jogu, voľný pohyb alebo posilňovňu a eliptický trenažér. Dáta sa potom ukladajú do mobilnej aplikácie.

Parametre

Uhlopriečka displeja1,86 palca
Typ displejaIPS LCD
Tvar displejahranatý
Rozlíšenie displeja420 x 485 px
Slot pre SIMnie
NFCnie
GPSnie
Barometernie
Krokomeráno
Výškomernie
Snímač tepuáno
Budík a pripomienkyáno
Vstavaný mikrofónáno
Zabudovaný reproduktoráno
VodoodolnosťIP67
Vymeniteľný remienokáno
Kapacita batérie280 mAh
Hmotnosť51 gramov

Skúsenosti s Armodd Squarz 11 Pro

Zákazníci, ktorí vlastnia tieto hodinky, uviedli, že ide o kvalitu za rozumnú cenu. Vyzdvihli krásne spracovanie, nízku hmotnosť, bezdrôtové nabíjanie aj dlhú výdrž batérie. Vadilo im chýbajúce NFC, platby cez hodinky nie sú možné. Ocenili ponúkané funkcie, ľahké ovládanie, no mínusom je, že displej je trochu citlivý na dotyk a občas sa stane, že ciferník sa nedopatrením zmení. Plusom je prehľadná mobilná aplikácia, dobre čitateľný displej, záporom zas to, že k dispozícii je menej športových aktivít oproti konkurencii. Mnohí označili hodinky za spoľahlivé a páči sa im dostatočne veľký a prehľadný displej bez rámčekov. Kritika padla na menu, pretože hlavné je síce v slovenčine/češtine, ale zvyšok je v angličtine.

Recenzie a skúsenosti so smart hodinkami Armodd Squarz 11 Pro
Zdroj: Heureka.sk

Alternatívy

Armodd Squarz 11 Pro sú kompletne v slovenčine, týka sa to menu hodiniek, ako aj mobilnej aplikácie. Dobre nastavená cena sa odrazila na chýbajúcich funkciách. Nie je tu GPS ani NFC a k dispozícii je len 11 športových režimov. Viac ako 100 pohybových aktivít ponúkajú Huawei Watch GT3, ktoré sa navyše pýšia funkciou „späť“, tá vás dokáže vrátiť po pôvodnej trase do východiskového bodu. Ani v neznámom teréne sa vám tak nestane, že by ste zablúdili. Až 150 športových režimov ponúkajú Amazfit GTS 4 a tiež Amazfit GTR 3 Pro. V prípade, že nie ste športovo založení a záleží vám na iných funkciách, môžete siahnuť po Fitbit Versa 2. Ide o vydarené hodinky s presným meraním spánku a podporou bezkontaktných platieb. Veľmi lacnou alternatívou sú potom iGET FIT F20. Hodia sa nenáročným používateľom, ktorým ide hlavne o zobrazovanie notifikácií z mobilu a doplnkové funkcie v podobe snímača tepu či krokomeru.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Veľký a prehľadný displej
Možnosť volať zo zápästia
500 rôznych ciferníkov
Nízka obstarávacia cena

Negatíva

Bez podpory NFC a GPS
Absencia internej pamäte
Málo športových režimov

Veľkosť displeja: 1,86 palca ● Typ displeja: IPS LCD ● Krokomer: áno ● Snímač tepu: áno ● GPS: nie ● Vibrácie: áno ● Vodoodolnosť: IP67 ● Kapacita batérie: 280 mAh ● Výdrž batérie: 7 dní ● Hmotnosť: 51 gramov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(67.4%)