Beko DIS28120 umývačka riadu – recenzia

Úsporná umývačka riadu Beko DIS28120 s kapacitou 11 súprav riadu. Vo výbave má celkovo osem programov a rôzne prídavné funkcie. Zaujme samočistiaci program InnerCleanrýchly program Quick&Shinefunkcia Fast+ či InfoLight. Umývačka je veľmi tichá (46 dB), vážená spotreba je iba 8,7 l.

Publikované: 09.11.2021
Aktualizované: 22.04.2022
Obsah článku:

Beko DIS28120

Vstavaná umývačka riadu na 11 súprav riadu, 8 programov, spotreba vody 8,7 l, hlučnosť 46 dB, energetická trieda E

Pozrieť najlepšiu ponuku

Veľmi úsporná umývačka riadu Beko, ktorá patrí do energetickej triedy E. Ide o slim model. Veľkou výhodou je vnútorný priestor, ktorý je veľmi flexibilný. Kapacita je až 11 súprav riadu. Plusom je aj svetelný indikátor premietaný na podlahe alebo množstvo programov a prídavných funkcií. Napríklad aj Extra oplach.

Ponuka programov

Vstavaná umývačka riadu Beko DIS28120 so šírkou 45 cm právom patrí k moderným spotrebičom. Hoci neponúka pripojenie k internetu a nemožno ju ovládať cez aplikáciu, má však vo výbave celkovo osem programov a viacero praktických prídavných funkcií. Z programov určite upozorňujeme na samočistiaci program InnerClean, ktorý slúži na údržbu umývačky riadu. V programovej ponuka je štandardne ECO program, Intenzívny program alebo rýchly program Quick&Shine, ktorý netrvá viac ako hodinu. Je však pravdou, že niektoré programy trvajú pomerne dlho. Výsledok je však na vysokej úrovni, zásluhu na tom má špeciálne rameno AquaIntense, ktoré špecifickým pohybom odstráni aj zaschnuté nečistoty.

Beko DIS28120 recenzia

Ak sa vám však dĺžka programu nepáči, môžete využiť funkciu Fast+ a program výrazne skrátiť aj o polovicu. Na jednoduchom ovládacom paneli s displejom si môžete nastaviť odložený štart, a to s dobou odkladu až 24 hodín. Samostatným programom je predumytie. Riad umývačka riadu suší horúcou parou a riad je tak vždy suchý. My sa tešíme aj z funkcie InfoLight – LED červené svetlo je premietané na podlahu a vždy tak viete, že umývací cyklus sa ešte neskončil.

Priestranná a bez hluku

Umývačka riadu rozhodne nesklame ani čo sa samotného priestoru v umývačke týka. Umyť môžete až 11 súprav kuchynského riadu. Horný kôš Acrobat má až tri výškové polohy, ktoré vám dávajú veľkú flexibilitu aj pri umývaní vyššieho a rozmernejšieho riadu. Starosti nebudete mať ani s príbormi, pretože máte k dispozícii príborovú zásuvku. Tichý invertorový motor ProSmart je overenou technológiou z dielne tureckého výrobcu Beko. Motor je úsporný a tichý s hlučnosťou maximálne 46 dB. Na motor je samostatná záruka 10 rokov.

Vstavaná umývačka riadu Beko DIS28120

Beko nezaostalo ani za kvalitou spracovania. Plasty pôsobia odolne a celkové vyhotovenie košov, vnútorného priestoru i plášťa pôsobia hodnotným dojmom. Beko je vybavené samonastavovacími pántami SelFit, dvierka vďaka tomu budú držať v prirodzenej pozícii. Umývačka riadu má senzor čistoty vody a bezpečnostné funkcie proti vytopeniu Waterstop aj AquaSafe.

Skúsenosti s Beko DIS28120

Celkovo je tento model porovnateľný s konkurenciou, napríklad umývačkou riadu Gorenje GV561D10. Beko zvládne riad perfektne umyť a usušiť. Ponúka až osem programov. Štandardná dĺžka programov je trochu dlhšia. Vďaka Fast+ funkcii program urýchlite. Spotrebitelia sú radi aj za prítomnosť príborovej zásuvky a bohatý vnútorný priestor. V pomere ceny a kvality je umývačka riadu Beko DIS28120 veľmi zaujímavou možnosťou pre bežných i náročnejších spotrebiteľov.

Recenzie a skúsenosti s umývačkou riadu Beko DIS28120

Beko DIS28120 ovládanie

Beko DIS28120 rozmery

Beko DIS28120 energetický štítok

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Príborová priehradka
Flexibilný priestor
Pomer cena a kvalita

Negatíva

Dĺžka niektorých programov

Typ: vstavaná umývačka riadu ● Šírka: 45 cm ● Hĺbka: 55 cm ● Počet súprav riadu: 11 ● Počet programov: 8 ● Energetická trieda: E ● Spotreba vody: 8,7 l ● Hlučnosť: 46 dB ● Odložený štart: áno ● Smart funkcie: nie


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(80.8%)