Bosch TAT7407 hriankovač – recenzia

Béžový hriankovač Bosch svojou farbou a tvarom trochu pripomína retro verzie hriankovačov, avšak dokonale sa hodí aj do modernejšie vybavených kuchýň bledšieho charakteru. Tento model disponuje bežnými funkciami, ako rozmrazovanie, automatické centrovanie alebo vysoký zdvih pre ľahšie vyberanie kúskov pečiva menších rozmerov, avšak skrýva aj mnohé špecifické funkcie, ktoré presvedčia nejedného spotrebiteľa.

Publikované: 28.04.2023
Aktualizované: 20.09.2023
Obsah článku:

Bosch TAT7407

Príkon 800 W, 2 otvory, regulácia teploty v 7 stupňoch, rozmrazovanie, automatické centrovanie, High Lift, bezpečnostná poistka po dokončení pečenia, udržovanie tepla

Pozrieť najlepšiu ponuku

Ovládanie je priam intuitívne vďaka otočnému regulátoru 7-stupňového nastavenia požadovaného výkonu a zvlášť oddelených tlačidiel na ohrev, okamžité zastavenie pečenia (STOP) a rozmrazovanie.

Bosch TAT7407 recenzia

Podpriemerný príkon s dostačujúcimi funkciami

Hriankovač Bosch je rovnako ako ostatné modely v našom teste vybavený dvomi otvormi na hrianky a praktickou zásuvkou na omrvinky. Rovnako ako model ETA Lenny 2166 90000 aj tento disponuje príkonom rovných 800 wattov, čo nie je práve najpovzbudivejšie číslo. Tento slabý parameter však vylepšujú dostupné funkcie v podobe bezpečnostnej poistky fungujúcej na princípe okamžitého vypnutia spotrebiča po dokončení procesu opekania, ale aj elektronického senzora, ktorý sa postará o konzistentné opekanie v prípade, že nemáte čas ihneď zjesť pripravenú hrianku. Tak udrží hriankovač pripravené jedlo v teple a hrianka tak ostane chrumkavá. Držiak na väčšie pečivo je dostupný na tomto hriankovači vo forme sklápacieho nadstavca, ako aj v prípade modelu Philips HD 2516/90. To znamená, že v čase, keď je hriankovač mimo prevádzky, toto príslušenstvo absolútne nezavadzia.

Skúsenosti s Bosch TAT7407

Hriankovač Bosch je veľmi praktickým a dobrým prídavkom do kuchyne. Výhodou je veľmi jednoduché ovládanie a dobrý pomer ceny a výkonu, pričom rovnomerným opekaním hrianok a štandardnými funkciami spĺňa svoj účel na 100 %. Rýchly ohrev, pekné prevedenia a ľahká manipulácia, to všetko a ešte viac ponúka tento malý béžový kúsok, ktorý má jednu maličkú chybu, a to nízky príkon. S tým si však bežný spotrebiteľ dokáže veľmi ľahko poradiť, keďže nejde o prevratne nízku hodnotu, ktorá by nejak extrémne ovplyvňovala efektívnosť tohto spotrebiča.

Recenzie a skúsenosti s hriankovačom Bosch TAT7407
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s hriankovačom Bosch TAT7407
Zdroj: Mall.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Ľahká manipulácia
Rýchly ohrev
Pomer ceny a kvality

Negatíva

Nízky príkon
Farebné prevedenie sa nemusí hodiť do každej kuchyne

Počet otvorov: 2 ● Príkon: 800 W ● Počet stupňov regulácie teploty: 7 ● Materiál: nerezová oceľ a plastové časti ● Farebné prevedenie: béžové ● Zásuvka na omrvinky: áno ● Nadstavec na väčšie pečivo: áno ● Funkcie: rozmrazovanie, automatické centrovanie, High Lift, bezpečnostná poistka po dokončení pečenia, udržovanie tepla ● Dĺžka kábla: neuvedená ● Hmotnosť: 1,3 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.6%)