Sencor STS 2607BK hriankovač – recenzia

Lacný hriankovač Sencor má všetko, čo dobrý hriankovač má mať. Príkonom 750 wattov síce nevyniká, no funkcia centrovania, rozmrazovania, opakovaného ohrevu či automatického vysunutia hotového pečiva poteší aj toho najmenej náročného spotrebiteľa. Nízka cena napovedá, že od tohto modelu na dve hrianky nie je nutné čakať nejaké zázraky vo forme rovnomerného prepečenia oboch strán hrianok, avšak za danú cenu je to ešte stále nadpriemerná kvalita.

Publikované: 28.04.2023
Aktualizované: 22.04.2024
Obsah článku:

Sencor STS 2607BK

Príkon 750 W, 2 otvory, regulácia teploty v 7 stupňoch, rozmrazovanie, centrovanie, automatické vyhodenie hrianky, funkcia High Lift, tlačidlo STOP

Pozrieť najlepšiu ponuku

Čierny hriankovač Sencor patriaci do nižšej cenovej hladiny prekvapivo ponúka viac než by spotrebiteľ od jeho ceny očakával. Lacné modely zväčša nedisponujú vysúvateľnou miskou na omrvinky, avšak to nie je prípad Sencora, ktorý tento praktický doplnok ponúka. Nečakajte však držiak na rozmernejšie pečivo. Opečiete si len to, čo sa zmestí do dvoch dostupných otvorov trochu širšieho charakteru. Hmotnosťou patrí k ľahším modelom, čo môže ovplyvňovať stabilitu spotrebiča, avšak toto negatívum ako tak zachraňujú protišmykové nožičky starajúce sa o bezpečnosť.

Sencor STS 2607BK recenzia

Podpriemerný príkon, no nadpriemerné funkcie

S príkonom 750 wattov fluktuujúcim na základe nastavenia výkonu na 7-stupňovom regulačnom systéme nepatrí práve k najvýkonnejším modelom, avšak vzhľadom na cenu je tento parameter viac než uspokojivý. V porovnaní s víťazom testu Electrolux E7T1-6BP alebo hriankovačom Bosch TAT 7407 je Sencor zhotovený z plastu, čo na jeho životnosti a kvalite podstatne uberá. Z funkčného hľadiska sa môžete tešiť na praktické funkcie, ako rozmrazovanie, automatické vysunutie hotových hrianok, alebo centrovanie, ktorým napríklad o pár eur drahší model ETA Lenny 2166 90000 nedisponuje. Opakovaný ohrev a rozmrazovanie dokonca sprevádza svetelná signalizácia v okolí príslušných tlačidiel.

Skúsenosti so Sencor STS 2607BK

Keďže kvalita hriankovača Sencor zodpovedá cene, netreba čakať žiadne zázraky. Avšak pre nenáročných spotrebiteľov, ktorým nezáleží na kvalite prepečenia hrianok a extra funkciách, vyhovie aj takýto model. Nevýhodou je chýbajúci nadstavec na ohrev väčšieho pečiva, ale aj veľmi plytká miska na omrvinky, ktorú je možné skôr prirovnať k malinkej doštičke ako k nejakej miske. Nejedného spotrebiteľa však potešia o niečo širšie otvory, do ktorých je možné vtesnať aj polovičku krajca z klasického chleba. Ťažšie sa z neho však vyberá opečený chlieb a krátky, veľmi tvrdý sieťový kábel taktiež nepoteší. Celkovo je možné zhrnúť, že tento model hriankovača Sencor ponúka viac než by človek od neho vzhľadom na cenu čakal, no nejaké prevratnejšie prekvapenia od neho netreba očakávať.

Recenzie a skúsenosti s hriankovačom Sencor STS 2607BK
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s hriankovačom Sencor STS 2607BK
Zdroj: Mall.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Pomer ceny a kvality
Jednoduché ovládanie
Nezaberá veľa miesta

Negatíva

Bez nadstavca na ohrev väčšieho pečiva
Krátky a veľmi tvrdý sieťový kábel
Ťažšie sa z neho vyberá nerovnomerne opečený chlieb

Počet otvorov: 2 ● Príkon: 750 W ● Počet stupňov regulácie teploty: 7 ● Materiál: plast ● Farebné prevedenie: čierne ● Zásuvka na omrvinky: áno ● Nadstavec na väčšie pečivo: nie ● Funkcie: rozmrazovanie, centrovanie, automatické vyhodenie hrianky, funkcia High Lift, tlačidlo STOP ● Dĺžka kábla: 85 cm ● Hmotnosť: 0,89 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(82.6%)