KitchenAid Artisan 5KMT2204 hriankovač – recenzia

Už z počiatočných parametrov je možné vyčítať, že pôjde o robustnú a stabilnú konštrukciu, pričom sa aj tento aspekt odzrkadlí na vysokej cene. Tento hriankovač nie je určený pre bežných užívateľov, skôr pre tých náročnejších, ktorí si potrpia na nadštandardné funkcie a vlastnosti kuchynského spotrebiča.

Publikované: 28.04.2023
Aktualizované: 28.04.2023
Obsah článku:

KitchenAid Artisan 5KMT2204

Príkon 1 250 W, 2 otvory, regulácia teploty v 7 stupňoch, rozmrazovanie, udržiavanie tepla, jednostranné opekanie, opätovný ohrev, mriežka na sendviče, nastavenie času opekania, centrovanie, High Lift

Pozrieť najlepšiu ponuku

Tvar hriankovača KitchenAid, jeho červená farba a posuvný spôsob nastavovania stupňov opekania naznačuje retro štýl, ktorý sa nemusí hodiť do každej kuchyne, našťastie sú dostupné aj iné farebné prevedenia od pistáciovej cez modré matné, zelené až po čierne či strieborno-sivé odtiene.

KitchenAid Artisan 5KMT2204 recenzia

Robustná konštrukcia a výnimočné funkcie

Hriankovač kovovej konštrukcie z liateho kovu napodiv disponuje len dvomi otvormi na hrianky, avšak tie sú extra veľké, takže ponúkajú dostatok priestoru aj pre väčšie a hrubšie pláty chleba. Šírka týchto otvorov je potrebná pre extra funkciu, ktorá vďaka mriežke na sendviče umožňuje opečenie naplneného sendviča bez úniku jednotlivých ingrediencií počas opekania. V porovnaní s bežnými modelmi, ako Electrolux E7T1-6BP a Tefal TT 640810disponuje nadmerne vysokým príkonom až 1 250 wattov, pričom toto množstvo využíva na dodatočné funkcie v podobe časovača s LED indikátorom odpočtu zostávajúceho času, jemné rozmrazovanie a opečenie zamrazeného pečiva, ale aj na jednostranné opekanie, ktoré vyžadujú niektoré druhy pečiva. Samozrejmosťou je v tomto prípade miska na omrvinky a vysoký zdvih na uľahčenie vyberanie menších kusov opečeného pečiva.

Skúsenosti s KitchenAid Artisan 5KMT2204

KitchenAid patrí k osvedčeným značkám, ktoré na trh prinášajú kvalitné, ľahko ovládateľné spotrebiče s dlhou životnosťou a nadštandardným množstvom funkcií. Perfektný dizajn, automatizácia jednotlivých funkcií, rovnomerné prepečenie a multifunkčnosť sú len hŕstkou výhod, ktorými je tento hriankovač obdarovaný. Spotrebiteľ by možno vzhľadom na cenu a veľkosť spotrebiča čakal viac otvorov na hrianky, no tiež menej háklivý stroj na presné dodržanie veľkosti opekaných kúskov pečiva, čo však nie je realitou tohto hriankovača.

Recenzie a skúsenosti s hriankovačom KitchenAid Artisan 5KMT2204
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobre sa naň pozerá
Kvalitné funkcie a rovnomernosť prepečenia pečiva
Osvedčená značka

Negatíva

Háklivý na presné dodržanie veľkosti vkladaného pečiva
Vysoká cena
Málo otvorov na hrianky vzhľadom na cenu

Počet otvorov: 2 ● Príkon: 1 250 W ● Počet stupňov regulácie teploty: 7 ● Materiál: liaty kov ● Farebné prevedenie: červená metalíza (dostupné aj iné: pistáciové, zelené, matná perleť, čierne a i.) ● Zásuvka na omrvinky: áno ● Nadstavec na väčšie pečivo: nie ● Funkcie: rozmrazovanie, udržiavanie tepla, jednostranné opekanie, opätovný ohrev, mriežka na sendviče, nastavenie času opekania, centrovanie, High Lift ● Dĺžka kábla: 137,2 cm ● Hmotnosť: 5,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(81%)