Dormeo Lux matrac – recenzia

Dormeo Lux má 30 cm hrúbku. Ide o matrac s prispôsobiteľnou tvrdosťou z pamäťovej a AER pamäťovej peny. V jeho jadre sa nachádzajú taštičkové pružiny. Matrac je priedušný a extrémne pohodlný.

Publikované: 02.11.2021
Aktualizované: 11.01.2022
Obsah článku:

Dormeo Lux

Pamäťový matrac, hrúbka 30 cm, 15-ročná záruka, možnosť prispôsobenia tvrdosti

Pozrieť najlepšiu ponuku

Dormeo Lux je ďalší matrac pre náročných. Je navrhnutý tak, aby sa prispôsobil každému telu, poskytol mu oporu a ideálnu tvrdosť. Matrac má 30 cm hrúbku. Tento fakt sa neodzrkadľuje len na pocite pohodlia, ale taktiež na jednoduchšom vstávaní z postele. Preto ide o vhodnú alternatívu pre ľudí, ktorí majú napr. problém s kĺbmi.

Prispôsobiteľná tvrdosť

Tento model môžeme odporučiť osobám, ktoré majú problémy s pohybovým aparátom, aj z ďalších dôvodov. Nejde o špeciálny ortopedický matrac Dormeo, jeho vlastnosti ho však predurčujú i na takéto použitie. Matrac s prispôsobiteľnou tvrdosťou je vyrobený z pamäťovej a AER pamäťovej peny. Oba materiály pomáhajú rozložiť hmotnosť tela na celý povrch matracaznižujú pôsobenie na tlakové body a napomáhajú ich lepšiemu rozloženiu.

Dormeo Lux recenzia

Svoju úlohu zohráva aj elastická vrstva latexu, ktorá sa prispôsobuje ľudským kontúram a poskytuje oporu v miestach, ktoré by sa pri spánku nemali, takpovediac, prepadnúť pod tie ostatné. Telo sa vďaka tomu počas noci nachádza v prirodzenej anatomickej polohe. Vrstva z latexu ďalej napomáha narovnaniu chrbtice a podporuje správnu cirkuláciu krvi.

Taštičkový model

Model Lux je taštičkovým matracom Dormeo, čo znamená že sa v jeho jadre nachádzajú taštičkové pružiny, ktoré na ňom vytvárajú 5 pomyselných zón, a polyuretánová pena Ecocell, ktorá zvyšuje jeho odolnosť a priedušnosť. Tá je výnimočná aj v tomto prípade. Spomínaná latexová vrstva je perforovaná, čo zlepšuje cirkuláciu vzduchu a zvyšuje hygienickú stránku používania matraca. K tej prispievajú aj technológie CleanEffect a Essential, ktoré vytvárajú nevhodné prostredie pre množenie roztočov, baktérií a mikróbov. Za touto vlastnosťou stojí výťažok z rastliny margóza, ktorá sa používa na výrobu antiparazitík pre zvieratá, a látka pyrithion zinočnatý.

Vrstva pamäťovej peny

Za samostatnú zmienku stojí aj vrchný poťah. Nachádza sa na ňom prešívanie, ktoré zlepšujú jeho priedušnosť a zabraňujú nadmernému poteniu. Navyše, obsahuje 3 cm vrstvu pamäťovej peny, takže slúži aj ako doplnkový matrac, ktorý využijete na dovolenkách či spánku na gauči. Z hľadiska funkčných vlastností je tento poťah možné prirovnať k akémukoľvek originálnemu doplnkovému matracu Dormeo. Plusom poťahu sú aj praktické úchyty v rohoch, ktoré zjednodušujú manipuláciu so samotným matracom.

Dormeo Lux vrstvy

Všetky vymenované vlastnosti matraca sa odzrkadlili aj na nadpriemerne vysokej cene. Na druhej strane, výrobca naň poskytuje predĺženú 15-ročnú záruku, čo potvrdzuje jeho kvalitu, odolnosť a dlhú životnosť, a až 100 dní na vyskúšanie. Tak ako všetky zónové matrace Dormeo nie je ani Dormeo Lux vhodný pre použitie na polohovateľných roštoch.

Skúsenosti a recenzie

Vzhľadom na to, že matrac Dormeo Lux nepatrí k tým najlacnejším, nie je zákazníkmi hodnotený až tak často. Tí, ktorí sa však rozhodli pre jeho kúpu, si nevedia vynachváliť pocit pohodlia a zlepšenie kvality spánku. Vyššiu investíciu spotrebitelia zároveň považujú za rozumnú.

Recenzie a skúsenosti s matracom Dormeo Lux

Matrac Dormeo Lux vrstvy

Matrac Dormeo Lux

Matrac Dormeo Lux recenzia

Klady a Zápory

Výborná opora tela, priedušnosť a zníženie tlaku na telo
Antibakteriálne vlastnosti
Nadštandardná životnosť

Vysoká cena
Nevhodný pre postele s polohovateľným roštom

Hrúbka: 30 cm ● Dostupné rozmery: 80 x 190, 80 x 200, 90 x 190, 90 x 200, 120 x 200, 140 x 190, 140 x 200, 160 x 190, 160 x 200 alebo 180 x 200 cm ● Záruka: 15 rokov


Testované produkty

Hodnotenie:
(82%)