Dormeo Air+ Select recenzia matraca

Ak hľadáte matrac s nadštandardnou hrúbkou a kvalitou, za ktorý ste ochotní zaplatiť i nadštandardnú sumu, popremýšľajte práve nad Dormeo Air+ Select. Ide o ďalší obojstranný model s prispôsobiteľnou hrúbkou, antibakteriálnymi vlastnosťami, dobrou priedušnosťou a dlhou životnosťou, čo potvrdzuje i výrobcom garantovaná záruka na 15 rokov.

Publikované: 02.11.2021
Aktualizované: 02.11.2021
Obsah článku:

Dormeo Air+ Select

Obojstranný matrac, hrúbka 27 cm, 15-ročná záruka, možnosť prispôsobenia tvrdosti

Pozrieť najlepšiu ponuku

Dormeo Air+ Select je matrac pre skutočných milovníkov spánku a pohodlia. Prvou výnimočnou vlastnosťou je nadštandardná 27 cm hrúbka, ktorá poskytuje enormný komfort. Tvrdosť matraca si môžete prispôsobiť vašim osobným požiadavkám. Je vybavený dvojitým jadrom, vďaka ktorému máte na výber mäkkú alebo stredne tvrdú stranu. Aj v tomto prípade platí, že pri modeloch so šírkou od 160 cm vyššie, teda tých pre 2 osoby, je možné tvrdosť nastaviť samostatne pre každú stranu. Špeciálne dvojité jadro navyše neprenáša vibrácie, takže ak sa váš partner rád prehadzuje, vy tento zlozvyk nepocítite.

5 zón

Matrac Air+ Select je tvorený 5 zónami, ktoré poskytujú rozdielnu oporu pre hlavu, ramená, driekovú oblasť, kolená a chodidlá. Zaujímavou je taktiež jeho konštrukcia. Pod 2 cm vrstvou mäkkej pamäťovej peny, ktorá sa prispôsobí tvarom tela, nevytvára protitlak a je príjemná na dotyk, sa nachádzajú špeciálne penové pružiny Octaspring. Tie vynikajú výbornou priedušnosťou, odvádzajú vlhkosť a majú schopnosť prispôsobiť sa telu pri akejkoľvek polohePružiny sú totiž pohyblivé vo všetkých smeroch. Pod nimi je do tretice umiestené jadro z vreckových pružín, ktoré stoja za výbornou stabilitou matraca.

Dormeo Air+ Select recenzia

Eliminuje potenie

Výhodou penových pružín je ešte jedna drobnosť. Matrac Air+ Select disponuje všetkými výhodami klasických pružinových modelov, no bez toho, aby vydával akékoľvek nepríjemné zvuky. Za výbornou priedušnosťou tohto modelu stojí aj vrstva s technológiou Adaptive, ktorá poskytuje tzv. dynamickú termoreguláciu, čo znamená, že v lete eliminuje potenie a v zime prispieva k pocitu tepla.

Vhodný pre alergikov

Odnímateľný poťah, ktorý môžete prať v práčke, je vylepšený vláknom Tencel. Celý matrac má antibakteriálne a hypoalergénne vlastnosti, preto je vhodný aj pre alergikov, astmatikov alebo osoby, ktoré trpia inými kožnými a dýchacími problémami. Aj na tento kúsok dostanete až 15-ročnú záruku a nezvyčajne dlhú, až 100-dňovú skúšobnú dobu s garanciou vrátenia peňazí. Za nevýhodu pokladáme len pomerne vysokú cenu a fakt, že ani tento kúsok nie je vhodný pre postele s polohovateľnými roštami.

Dormeo Air+ Select vrstvy

Skúsenosti a recenzie

Medzi spotrebiteľskými recenziami na matrac Dormeo Air+ Select sme pomerne často natrafili na tvrdenia, ako „najlepší matrac, aký sme kedy mali“, odporúčame všetkým“ či „najlepší matrac Dormeo spomedzi všetkých“. Tieto hodnotenia hovoria samy za seba, rovnako ako známka 4,9.

Recenzie a skúsenosti s matracom Dormeo Air+ Select

Matrac Dormeo Air+ Select vrstvy

Obojstranný matrac Dormeo Air+ Select

Dormeo Air+ Select vrstvy

Klady a Zápory

Výborná priedušnosť a opora tela
Možnosť nastavenia tvrdosti
Nadštandardná hrúbka

Vyššia cena
Nie je vhodný pre postele s polohovateľným roštom

Hrúbka: 27 cm ● Dostupné rozmery: 80 x 190, 80 x 200, 90 x 190, 90 x 200, 120 x 200, 140 x 190, 140 x 200, 160 x 190, 160 x 200 alebo 180 x 200 cm ● Záruka: 15 rokov


Dormeo matrace – recenzie, akcia, cena

Hodnotené parametre Výber matraca by ste určite nemali uponáhľať . Ak siahnete po tom správnom, verte, že vám poslúži minimálne najbližších 6, v tom lepšom prípade pokojne i viac ako 15 rokov. Samozrejme,  kvalitný matrac nie je malou investíciou . Preto sa pri rozhodovaní neoplatí prehliadnuť ani jediný, na oko možno zanedbateľný detail. Pri hodnotení jednotlivých modelov sme sa snažili... Prečítať článok

Hodnotenie:
(81.2%)