Dormeo Siena matrac – recenzia

Kúpu matraca Dormeo Siena odporúčame všetkým z vás, ktorí obľubujú spánok na tvrdšom podklade a nehľadajú kúsok s množstvom pokrokových technológií. Ide o základný model so 14 cm hrúbkou, ktorý je dostupný za atraktívnu cenu. Matrac Siena je priedušný, odolný a hygienický, nachádza sa na ňom polyuretánový poťah, ktorý môžete prať pohodlne v práčke, a jeho spodná strana zabezpečuje výbornú cirkuláciu vzduchu.

Publikované: 02.11.2021
Aktualizované: 15.04.2022
Obsah článku:

Dormeo Siena

Štandardný matrac, hrúbka14 cm, 6-ročná záruka, vysoká tvrdosť

Pozrieť najlepšiu ponuku

Dormeo Siena je základný matrac za veľmi výhodnú cenu. Matrac je dostupný vo všetkých štandardných veľkostiach, jeho kúpu preto odporúčame jednotlivcom aj párom. Ide o tenší model so 14 cm hrúbkoustrednou tvrdosťou a dobrou pružnosťou. Ak si potrpíte na mäkkosť, nemusí ísť o najlepšiu voľbu. Naopak, pre osoby, ktoré obľubujú spánok na tvrdšom povrchu, najmä pri polohe na chrbte, je Siena ako stvorený.

Tvrdší matrac

Matrac Siena je vyrobený z peny Ecocell, ktorá sa vie veľmi dobre prispôsobiť kontúram ľudského tela. Vďaka vyššej tvrdosti si však matrac zachováva tvar, a to pri umiestnení na klasickom aj polohovateľnom rošte. Vzhľadom na 6-ročnú záruku sa dá predpokladať, že matrac by svoj tvar nemal zmeniť minimálne počas tejto doby.

Dormeo Siena recenzia

Odnímateľný poťah

K plusom ďalej zaraďujeme fakt, že matrac Siena spĺňa vysoké hygienické požiadavky. Je ošetrený technológiou CleanEffect, ktorá inhibuje rast baktérií a iných patogénov, eliminuje zápach a vytvára nevhodné prostredie pre roztoče. Aj napriek tomu, že nejde o model, ktorý je určený vyslovene pre alergikov, je dobrou voľbou pre ľudí s vyššími požiadavkami na hygienu. K tej prispieva aj možnosť prania odnímateľného poťahu z polyesteru, na ktorom nájdete 3D prešívanie zvyšujúce pocit tepla.

Prúdenie vzduchu

Matrac Dormeo Siena má veľmi dobrú priedušnosť, ku ktorej prispieva samotný výrobný materiál Ecocell® s trojdimenzionálnou bunkovou štruktúrou, ktorá umožňuje prúdeniu vzduchu priamo cez neho, v kombinácii s tkaninou AiX na jeho spodnej strane. Na vyskúšanie máte v tomto prípade len 30 dní, vzhľadom na nízku obstarávaciu cenu však nejde o také zásadné negatívum.

Dormeo Siena odnímateľný poťah

Skúsenosti s Dormeo Siena

Čo hovoria o matraci Dormeo Siena samotní spotrebitelia? Vzhľadom na to, že ide o základný model bez špeciálnych vylepšení, získal známku 4,35. Užívatelia sú spokojní a matrac hodnotia ho ako lacný model s primeranou kvalitou.

Recenzie a skúsenosti s matracom Dormeo Siena

Matrac Dormeo Siena

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízka cena
Dobrá priedušnosť a vysoká hygienickosť
Vhodný na klasické aj polohovateľné rošty

Negatíva

Kratšia záruka
Menšia hrúbka a vyššia tvrdosť nemusí vyhovovať každému
Bez špeciálneho tvarovania či zón

Hrúbka: 14 cm ● Dostupné rozmery: 80 x 190, 80 x 200, 90 x 190, 90 x 200, 120 x 200, 140 x 190, 140 x 200, 160 x 190, 160 x 200 alebo 180 x 200 cm ● Záruka: 6 rokov


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnotenie:
(83.6%)